PC zostava na upravu fullHD videa

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod decried 27. 8. 2008 17:06

K tomuto alternativa AMD neexituje. Niesom si isty ci vyuzijes tu graficku kartu. CPU by som dal Q9550, dost usetris, vyse 4000,- za 166MHz sa neoplati. Zdroj Corsair HX620 alebo Enermax pro82+ alebo modu82+ 625W v pripade tej karty, ked kupis slabsiu tak HX520 alebo Enermax 525W.

Chladic na procesor Noctua NH-U12P bude OK.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 8. 2008 17:16

http://exac.cz/index.php?str=podpora.ph ... rdware.php - vistu tam označují za méně vhodnou než XP. Taky varují před onboard RAID-řadiči.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 27. 8. 2008 17:29

Windows Vista vhodný systém, nevýhodou je velké zatížení CPU a paměti samotným systémem

Naše typická sestava: Intel Pentium 4 3GHz , 1GB DDR (2x512MB) atd. bla bla bla

U S-ATA RAID řadičů jsme zatím neměli problémy. Můžeme je doporučit.


hmm

Win Vista 64bit by som sa vobec nebal. Neviem ale v akom stave je SW ktory pouzivas, ci nema nejake zname problemy s tymto OS.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 27. 8. 2008 18:10

vladimir píše:Střih fullHD videa je jedna z nejnáročnějších činností, které se na domácím PC provádějí. Já bych do té sestavy doporučil dokonce 3 GHz procesor (informace z první ruky, jak chodí střih full HD na 2,8GHz čtyřjádru budu snad mít v pondělí. Na 2,4GHz dvojjádru to nejde vůbec, na 2,8GHz dvojjádru mizerně (tvrdí kolega), takže je otázka, nakolik pomůže přechod z dvojjádra na čryřjádro stejné frekvence)


muze se poptat na podrobnosti ohledne tehle informaci? jaky program na strih jaky kodek?

osobne mam zkusenosti napr. s Canopus HQ AVI ktery neni nikterak narocny a pokud se bavime o AVCHD primo z kamery to uz je jiny orisek a tomu nejspise ani 4core 3GHz nepomuze, i kdyz videl jsem zazrak a to AVCHD na 2core @3,2 Ghz (ale zopakovat se nam to nepovedlo)
cyber kaktus
Junior

Odeslat příspěvekod enero 27. 8. 2008 18:36

takze konecna zostava:
Obrázek

Bude vsetko behat jak ma?? alebo este nieco upravit?
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikL 27. 8. 2008 18:43

Vyhoď tú Eurocase skrinku so zdrojom alebo čo to je.
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod Wentura 27. 8. 2008 20:23

Chce se mi co? Blít.
Blít se mi co? Chce.
Kupujes kvalitni zdroj, chlazeni a vsechno a k tomu takovou skrin a jeste je v ni zbytecne zdroj.
Vem jakoukoli ( i z nejlevnejsich ) Cooler-Master, Thermaltake, Gigabyte nebo treba Antec ale bez zdroje a udelas 100x lip
Wentura
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 27. 8. 2008 22:59

enero: 2 dny do tebe hučíme a ty nakonec vybereš to nejhorší co jsi mohl :-) vyber něco z toho již 1000x omylaného dokola.


Nivico píše:Přemýšlel jsem nad nějakým :

Intel Core 2 Quad Q9650 3,00GHz 12MB 1333MHz 775pin BOX
Deska -nejraději od Gygabytu
8 GB RAM - nevím zda to využiji v již zmiňovaných programech
OS - 64 Visty - opět nevím zda to využijí stříhací programy a zda vůbec střih na 64 Bitech bude rychlejší než na 32B.
Grafiku - ATI Radeon HD 4870 X2 2GB - nevím zda dvě jádra využiji na střih videa
Systémový disk - Velocity raptor 320 GB
Další disk - 2 x 1TB ( 7200 ) v RAIDU
NA desce musí zůstat volné pozice pro další disky
Vypalovačku - nějakou Blue Ray


Tebe ten střih videa živí? Ta sestava mi přijde až moc extrémní...Pokud jde opět o střih domácího videa, výrazně bych to zredukoval, poněvadž za nějaké 4 roky to stejně půjde do kytek..

Procák - maximálně již zmiňovaný Q9550 i 7k za CPU je dost.
Visty bych se taky nebál
Grafika - pokud jen čistě střih videa tak stačí úplně HD4850, ta prakticky stačí dnes i na hry..
Velociraptora bych vyhodil úplně - moc opoctatnění nemá - to raději 2 x WD 6400AAKS do RAIDU, máš dvojnásobnou kapacitu, srovnatelný výkon a cca 2 litry v kapse. (Akorát budeš mít 4 disky v PC)

Blue Ray - jak chceš, podle mě pořád zbytečnost.

Skříň - kvůli velkému počtu disků bych možná vzal i nějaký big tower od Thermaltake, CoolerMaster, Gigabyte..

I takhle to bude podle mě dosti výkonná sestava. A ušetříš několik tisíc Kč ;-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 27. 8. 2008 23:21

no radsi nez do takoveho hw bych to vrazil do kvalitniho softu :-) protoze opravdu zalezi co a vcem nebo jak strihate. Davate tady nabouchany sestavy jako na strih primo AVCHDcka coz uprimne hodne stesti teda :)

polozim jen jednu otazku kdo zvas tady ma zkusenost se strihem HD cka at full nebo 1440*1080 a na jakych striznach? protoze uz jsem prosel pres hodne masin a na vsech s HDckem nebyl problem jen clovek musi trochu vedet jak. Nektere nebyly ani z poloviny tak vykone jak tady pisete.
pripada mi to ze tady delate z komara velblouda naprosto zbytecne.

uplne dostacujici sestava rok stara 2core, 2GB ram, 8800Gts 640MB to zvlada s prehledem a podobna sestava si tohle dava vklidu i s 30'' LCD

jen se nesmite snazit strihat MPEG nebo AVCHD ktery dostanete s kamery ale dostat to do neceho lepsiho a nestrihat neco co ma B framy a P framy ale nejlepe vsechny Key-framy.
coz je trosku rozdil oproti SD PALu napr. kde tento krok nebyl potrebny.

osobne mam ted 4core,4GB ram a myslim ze to je na HDcko az prepichovy, jelikoz sem se dost nastrihal na 2core,2GB ram
cyber kaktus
Junior

Odeslat příspěvekod johnnash 27. 8. 2008 23:26

Ja bych rekl ze je to moda napsat ze sestavu budu pouzivat na strih videa a obcas nejake hry.
johnnash
Junior

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 27. 8. 2008 23:32

jen bych to upresnil ;-) moda napsat na strih FULL HD videa,
tak ona je pravda ze kdo o tom prd vi tak to nesestriha ani na Q9650 a kdo jo tak mu postaci slabsi 2core :-) na jednojadru sem nemel moznost zkusit.
cyber kaktus
Junior

Odeslat příspěvekod enero 28. 8. 2008 08:29

Nic v zlom, ale mohli by ste kusok upustit z pary... :roll:

Niesom ziaden profesional - tak isto ako som sa na inom fore docital , ze sa ktomu viac hodi 4jadrovy procesor a bral to ako vdacnu informaciu aby som vedel aku zostavu si kupit ,,, tak isto pisem teraz sem aby som sa dozvedel nieco nove a nekupil nejaku blbost...

cyber kaktus : mozno mas pravdu , ze prd viem o strihani videa -ale predsa prave preto som prisiel tu - aby mi skusenejsi poradili. Do akeho , lahsie strihaneho formatu si prekonvertoval to AVCHD?

Tučňák : Tu skrinu som uz vymenil. Co tam este povazujes za "to najhorsie co som mohol vybrat" ??

Dakujem za vsetky rady...
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 28. 8. 2008 10:38

Nic, jenom ta skříň tam tak razila do očí ;-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 28. 8. 2008 12:09

jasne enero vpohode ;-) ja jen rikam protoze se tady mnozi a nejen tvoje dotazy na strih HD videa a sou tady cim dal nadupanejsi sestavy :-) jasne urcite se to hodi ale podminkou to pro strih neni.

stim ze prd vis promin, kazdy jsme jednou zacinali :-[ , jen me to v prvni chvili napadlo kdyz jsem to tu procital. Ja pouzivam na strih Edius od Canopusu a ten ma svuj interni kodek Canpus HQ AVI. Rozdil je vtom ze AVCHD (neboli MPEG4 / AVC/H.264) pouziva tzv.Interframe kompresi ke ktere pouziva GOP (group of pictures) takze klicovy (Key frame) ktery nese informaci o celem snimku je napr z deseti snimku jen jeden a ty ostatni jsou P a B snimky ktere nesou jen informace o zmenach tudiz kdyz se chces dostat k nakemu ztech 10ti snimku tak ti musi PC prekousat napr dalsich predchozich 5 snimku aby ho zobrazilo. ale u toho Canopus HQ Avi je to udelane tak ze ty to AVCHD zkonvertujes do formatu (intraframe) kde budou vsechny klicove a kazdy snimek ponese informaci co na nem je tudiz pristup k nemu bude mnohem snazsi a nebudou se muset predtim dekodovat zadne dalsi.
Tuhle INTRAFRAME kompresi zname prave z DV kde tento strih nebyl tolik narocny. no ale to je uz trosku OT :-)



solidni clanek o UVODU DO HD je na TVFREAK.CZ muzu ti do PM dat link
cyber kaktus
Junior

Odeslat příspěvekod enero 28. 8. 2008 13:41

cyber kaktus : diki za vysvetlenie, uz som trosku viac v obraze :-)
a ten link mi mozes poslat, budem ti povdacny ;-)
enero
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků