Jednoúčelové PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 1. 2009 16:21

Nehrát a být priorita video tak jdu v posloupnosti zdroj,deska - nešetřil bych a myslel do budoucna -včetně volby chipsetu,rychlý a spolehlivý paměti,rychlý disky s velkou kapacitou,s velkým odstupem bych řešil procesor - nejsou momentalně prachy tak se taktne ,až bude blbých 3-4 litry nazbyt prodám starý koupím jiný:-),grafarna upřímně ta by byla uplně ale uplně poslední položka tím pádem.Jenom tu mame konflikt mezi tím integrovanou - dobrý nápad - jenže máme kvalitní desky s int. grafárnou?Není lepší sehnat nakýho pas. srače za pár korun a tím si neomezit výběr desky?
Jo na sliby že bude existovat řešení brzy - dostupné ohledně gr. karty viz výše....Říká se tomu marketing,dokud není není takže nenaletet na ůdajnou leč dosud neexistující výhodu.Ono se může ukázat že nic se konat nebude.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 4. 1. 2009 13:27

K vsetkym tymto reakciam mozem doplnit len jedno, a to, ze kedysi to tu malo uroven!

2 A310, za posledneho polroka som na tomto fore nevidel fundovanu a objektivnu radu ohladom HW.

BTW, vsetci maju pravdu, zober Intel CPU, vsak je najvacsi a najlepsi, a nezabudni na dedikovanu GK, tu urcite potrebujes :roll:

EDIT: Este doplnim maly test Intel E7200 vs AMD Phenom X3 8650 (http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=4483). Zaver necham na kazdom z Vas, ale kazdy sudny clovek uzna, ze 2 jadra sa nemozu rovnat 4 jadram, pokial je aplikacia optimalizovana na viacej jadier (stale viac aplikacii je takto optimalizovanych + lepsi multitasking a odozva OS). Nehovoriac o tom, ze pokial je v hre aj nizsi rozpocet, tak Phenom + AMD 780G je velmi dobra volba (podotykam, ze nie tak vykonna ako 4 jadro od Intelu, ale vykonnejsia ako 2-jadro od Intelu na) s velmi dobrou integrovanou GK. Samozrejme, ze moje uvahy su na default taktoch, s taktovanim skusenosti nemam, lebo netaktujem, jedna sa mi totiz v prvom rade o ticho, ktore mi v mojom (HT)PC zatial kazia iba HDD (to vyriesim v tomto roku pouzitim SSD a stavbou maleho 3TB servra).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Junior

Odeslat příspěvekod A310 4. 1. 2009 19:32

Abych pravdu řekl, také jsem očekával trochu více. Ve své podstatě jsem se nedozvěděl odpověď na co jsem se ptal. Možná to zdejší přispivatelé ani nečtou. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Ne druhou stranu, není to firemní placená poradna, ale otevřené förum, kam si může každý napsat co ho zrovna napadne. Jen je to někdy ztráta času :hm .
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 4. 1. 2009 19:43

Spíš bys to měl zakládat na nějakém jiném foru.Například svethardware nebo extrahardware.
Tady je to vesměš samej teenager,co si tady zkouší,jestli funguje filtr
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 1. 2009 19:55

A310 píše:Potřebuji postavit PC pouze na převod videa - nahrávky z TV , kamery apod. Na co se zaměřit, co v tomto případě ovlivňuje nejvíce výkon?
PC je pro domácí použití, tak záleží na ceně - překvapivě levnější - lepší :-D . Pomozte najít slušný kompromis.

Jo takže ses nedověděl odpověd?Takže pomalý disk - můžeš si procák strčit za klobouk - navíc kapacita musí být velká a musí být dva fyzické.Rychlý paměti nutnost a kvalitní chipset.4jádro je dobrý ovšem musí ho umět aplikace využít - já počítám že si ji kupuješ,pracuješ ve win a free alternativy tě v tomto případě neuspokojují.Cena aplikace tom případě je mnohdy blížící se či převyšující cenu procesoru. Takže nevím co ti není jasný - že se to zvrhlo AMD versus Intel je proto že ses bůhvíproč upnul na procesor .Existuje něco čemu se říká ůzké hrdlo - a pokud postavíš sestavu se slabým místem seš tím limitovanej.na to co chceš je grafárna absolutně poslední a nevýznamná věc - nevím čemu se tu někteří diví.Jo a z h.vna bič neupleteš - PC za 8000 fakt nebude výkonný jako za 12000 a za 12000 jako za 25000.Pokud to nebude skládat nakej fanoušek sestav z Tesca.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 1. 2009 20:03

ja zas nevim co se tu jeste resi? Vse podstatne bylo receno v prvnich prispevcich.

Jestli chces hledat porovnani, najdi si testy CPU :)

http://www.tomshardware.com/charts/desk ... V,833.html

http://www.tomshardware.com/charts/desk ... e,838.html

vyber CPU na ktere ti staci finance a dopln to poradnyma diskama, protoze s jednim diskem to bude utrpeni.

Byt to na me, koupim si z ebay nebo aukce Q6600 a jsem vysmatej :) Ano, opravdu stary Quad 6600 od Intelu je lepsi nez Phenomy.

Ale s tvym pristupem
,,Ostatní budu dokupovat postupně - jaro,,
ti ti bude i 6ti jadro k nicemu. Brzdit te ted budou nejake stare disky.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A310 4. 1. 2009 20:43

Gruppe: už jsi mi poradil :D . Jinak disky možná brzdit nebudou, mám 2 Raptory. I když dnešní disky je již začínají výkonem dohánět.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 1. 2009 03:15

A310: no dnesni bezne disky maji prenosove ryclosti za hranici 100MB/s...cili nechci hanit raptory, ale nevim kolik davaji ony :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A310 5. 1. 2009 19:57

Gruppe: jakou rychlost mají jsem neměřil, kdysi to byla špička. Ale stejně je to jedno, na nové zatím není, prostě musím postupně. Teď mi už definitivně klekla deska, tak ten základ musím koupit. 7k Kč na to mám a dál se uvidí. Od tebe jsem si vzal mustr, jen tam dám 4 jádro. Realita je tvrdá, vem na dlani chlup, když tam není :-)).
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 1. 2009 20:15

neboj, tvoje disky nejsou ani dnes brzdou, ja se jen bal aby v novem PC nebyl nejaky stary 80GB a 5400ot zmetek :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Composite 11. 1. 2009 08:47

tu také malé testiíky ako je X4 slabá ;)
http://www.svethardware.cz/art_doc-9B12 ... 3D2B8.html
A pomer spotreba : výkon je u nej tiež úbohá.
Síce je i7 o 3 tis drahšia, ale je to predsa novinka, za pár mesiacov to pôjde dole a AMD zas bude posledná :D
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků