sestava pro vyvoj v J2EE

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Byte 14. 4. 2009 20:04

Zdravim,
rozhod sem se pro novou masinu, primarne na ni pobezi linux a vyuzivat se bude na vyvoj v J2EE (Netbeans, Tomcat, Glassfish, Oracle, virtulaizace), hry nehraju a kdyz uz, tak nejaky starsi kousky. Na PC bych si rad poustel i dvd, proto se to snazim postavit to maximalne tiche. Penize bych byl ochotny dat tak do 25k, pripadne i vic)

Zatim jsem vymyslel nasledujici postavene na Intelu. Nebranim se ani Amd na AM3, ale zatim jsem nenasel vyhovujici desku.

Seasonic M12II-430 430W
Asus P5Q PRO - Intel P45
Antec Performance One Mini P-180 Black
Intel Core 2 Quad Q8200 2,33GHz 4MB 1333MHz 775pin
(nebo verze Q200S, ale nevim jestli se ta snizena spotreba na hluku nebo na elektrice vyplati :))
Samsung EcoGreen F2 HD502HI - Tady si nejsem jisty jestli disk bude rychlostne stacit. Na Thinkpadu, na kterym jsem doted pracoval to nebylo s rychlosti disku uplne optimalni
GigaByte 9600GT (GV-NX96T512HP) 512MB, PCI-E
(na linuxu nechci o ATI uz v zivote slyset, proto libovolna nvidie, tuhle jsem vybral pro pasivni chlazeni)
A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition
(doted jsem prezil i se 2 gb, necekam se 4 gb problem)

Zajimal by me vas nazor jestli tohle pc splnuje pozadavky na slusny vykon (zejmena deskou a procesorem si moc jisty nejsem) a minimalni hlucnost a moznost prehravani filmu v HD.
(Doted jsem pracoval s Thinkpadem s c2d na 2 ghz a uplne bez potizi to neni)
Diky
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod smili_ales 15. 4. 2009 10:10

Já si myslím, že u sestavy do 25k není problém snad v ničem a lze to velmi kvalitně postavit na špičce, která je k dostání...
smili_ales
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 15. 4. 2009 10:31

V práci jsme dělali v Jave EE+Postgres+Linux na Lenovech r61 a bylo to poměrně v pohodě. Čistě subjektivně se mně zdá že docela dost Javistů přechází na Apple(Včetně mně), ale ty bys asi narazil na neexistenci Oracle pro OS X.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod Flammy 17. 4. 2009 15:09

Pozor, Asus P5Q PRO je ATX deska a ta se se do Antec P180 mini nevejde.

Co se týče chlazení/hlučnosti, tak bych upřednostnil skříň od Lian Li, bohužel v současnosti v ČR pokud jsou vůbec v nabídce, tak na několika týdenní objednávku. Antec 180P mini je v tomto ohledu dobrou alternativou.

Pokud zůstaneš u Antec 180P mini, tak vhodná deska by mohla být libovolná Asus/Gigabyte s chipsetem G45, kde by integrovaná grafika GMA X4500HD měla zaručit bezproblémové přehrávání HD videa a případné rozjetí (podstatně) starších her. Čímž zároveň systému odlehčíš o jedno topné těleso (9600GT).

Procesor ... paralelní kompilace je v plenkách a viděl bych větší smysl ve dvoujádře s vyšším nominálním taktem, konkrétně E8400. Alternativou je až Nehalem, který by Tě výkonnostně posunul podstatně výše a do budgetu by se mohl vecpat (ale chtělo by to jinou skříň, paměť, desku).
Flammy
Junior