Vhodnost PC na hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod malcolmX 13. 5. 2009 14:07

redmond píše:No hlavne sa lisia v ponuke programov a hier. Dalej ked zoberieme ceny v pomere k prinosu tak to Mac prehra na plnej ciare. Napr. rodina: otec vyuziva PC na pracu a zabavu, deti na zabavu a vyuku (mozno). Tak ze netreba nic dalej argumentovat, v pripade Mac-u by bol spokojny iba otec a deti by vysli na prazdno - kazdy vie ze hier je najviac pre PC a tym padom viacej free hier.

Na hrani (nejen) pro deti jsou herni konzole a pocitace spise pro tu vyuku (nikoli mozno nybrz urcite). Navic proc by se pri dnesnich cenach melo X lidi delit o jeden pocitac, na ktery muze mit kazdy uplne odlisne pozadavky? Az pochopite, ze PC neni primarne herni stroj, napisete do diskuze treba neco chytrejsiho :-)
Naposledy upravil DevAstor dne 15. 5. 2009 15:07, celkově upraveno 1
Důvod: diskuse oddělena z tématu 6 důvodů, proč je PC lepší než Mac http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=1074355
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 5. 2009 14:13

Mozna ne primarne, ale rozhodne nejlepsi.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod duigha 13. 5. 2009 15:34

Že PC není na hry slyším zejména, a to se nezlobte, z úst jablíčkářů a linuxáků. Takže se přidávám k názoru že PC na hry rozhodně je ;-)

Jinak by nebyl třeba Doom, nebo Starcraft, a vůbec jak by k tomu přišlo těch 10m lidí co hrají World of Warcraft ? ;-)
duigha
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 13. 5. 2009 15:46

Ja vam ten nazor neberu. Ano, spousta vybornych her existuje jen pro PC a PC se tak jevi jako lepsi herni platforma. O +/- PC vs herni konzole uz se toho napsalo a napovidalo hodne, takze nakonec je to asi o tom, co a jak nejradeji hraje kazdy jednotlivy clovek.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod duigha 13. 5. 2009 16:08

Velmi pěkné shrnutí ;-)
duigha
Junior

Odeslat příspěvekod Ferrry 13. 5. 2009 16:32

Taky myslim, ze posledni shrnuti bylo asi nejvystiznejsi.. je fakt, ze pokud patrite ciste mezi "parany", pak je rozhodne nejlepsi volba PC / herni konzole, co z toho vyberete, je na Vas..no a pokud pocitac pouzivate pro vsechno ostatni a hry nehrajete, nebo jen obcas a nestoji na tom Vase byti, pak je rozhodne nejlepsi volba neco od panu Applu :-)
"Life is just a game..let's play" FK
Ferrry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 13. 5. 2009 17:21

malcolmX píše:Na hrani (nejen) pro deti jsou herni konzole a pocitace spise pro tu vyuku (nikoli mozno nybrz urcite). Navic proc by se pri dnesnich cenach melo X lidi delit o jeden pocitac, na ktery muze mit kazdy uplne odlisne pozadavky? Az pochopite, ze PC neni primarne herni stroj, napisete do diskuze treba neco chytrejsiho :-)

Tak ze aby si pchopil pointu lebo podla tohto prispevku si ju nepochopil. Pointa je v tom ze PC je univerzalnejsie co sa tyka pouzitia a aj podpory zo strany programatorov. Predpokladam ze nemas deti, inak by si vedel ze decka aj ked maju svoju konzolu tak sa stale hrabu za PC, a netbookom co nema takmer zadny graficky vykon sa nedaju odbit.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod carlooser 15. 5. 2009 13:13

Pokud si někdo kupuje PC na hry v dnešní době tak je hloupý. Vyhazovat každý půlrok či rok peníze za upgrade mi přejde zcela zcestné, zvláštěpak pokud tu máme konzole jako Xbox360 či PS3. Ale každý ať dělá jak chce. Nepotřebuji vyhazovat zbytečně peníze za HW , když můžu mít za cenu dobré grafiky výbornou konzoli.
carlooser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 15. 5. 2009 13:25

Tohle, je pekne hloupy nazor. Od doby co vyvoj her zacaly brzdit konzole neni nutne upgradovat vubec.
A viceucelovy pocitac pritom se stejnym hernim vykonem a vyslednou grafikou jako konzole jde sestavit za priblizne stejnou cenu.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod carlooser 15. 5. 2009 13:45

Devastor: Tak předně vývoj her nezačaly brzdit konzole jako takové, ale jejich preferování při vývoji her je proto, že na PC je neskutečná míra pirátství. A pokud dokážeš za cenu nejlevnějšího Xboxu postavit výkonově srovnatelné PC, tak na to bych se mile rád podíval.
Jinak cena Xboxu Arcade je cca: 4 567 Kč
carlooser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 15. 5. 2009 13:51

1) O to vubec nejde, proste narocnost her kvuli konzolim nestoupa a neni potreba upgradovat.
2) Nejlevnejsi Xbox nema hardisk, ale cenove srovnatelnou sestavu s hardiskem ti klidne navrhnu.

//edit: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 3U0014E001

Tato sestava je sice mirne drazsi, ale je univerzalnejsi, vykonejsi, ma vetsi pamet a vypalovacku.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimous 15. 5. 2009 16:23

tak jo a teď mi ukažte jak si na tomhle počítači zahraju gta4 na televizi a nebudu do mít jako ppt prezentaci :tleskani
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 15. 5. 2009 16:40

Prosím nevykej. Tohle je vyjimka, kde se nejspis uplne nepovedla konverze, ale na teto sestave si to zahrajes ve stejne kvalite jako na konzoli.

A kdyz uz jsme u toho, tak mi ukaz jak si na konzoli zahraju napriklad World of Warcraft?

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maraboo 15. 5. 2009 16:57

nebo The Sims 2, blížící se The Sims 3 a Star Craft II, Guild Wars, Empire: Total War, Dawn of War, Dawn of War 2, většina adventur..
maraboo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 15. 5. 2009 20:34

jistě moje oblíbené TheSims3 si na konzoli bez klávesky a myši nezahrajem. Ale tyhle hry si zahraju i na prakticky pracovním stroji.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Další stránka