Je tato sestava kompatibilní ?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod 3d ido 5. 7. 2009 15:03

Chtěl jsem něco cenově přijatelného, ale zároveň vysoce výkoného takže jsem dal dohromady toto
Procesor: intel core i7-920
Grafika: ASUS ENGTX275/HTDI,896MB DDR3(2268MHz),NVIDIA GeForce GTX275 (633MHz),PCIe x16,SLi,448bit,2xDVI
Základní deska: ASUS P6T SE, X58/ICH10R, 3x PCIe x16, DDR3 2000, SATA II RAID, USB2.0, FW, GLAN, 8ch audio, ATX, sc1366
Operační paměť: 6GB (KIT 3x2GB) DDR3 1333MHz PC10666 CL9-9-9-20 OCZ Gold Edition XTC - vhodné pro TripleChannel
HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Black 1000GB, SATA II, 32MB cache, 7200ot, PMR, 8.9ms, WD1001FALS
Zdroj: CORSAIR TX650, 650W, ATX2.2, aktivní PFC, SLi, SATA, 120mm ventilátor
Skříň: CoolerMaster Elite 330 - černý (black) tower, ATX, 4x5.25", 2+5x3.5", bez zdroje
U Alzy za zhruba 25 000 kč
Děkuji za všechny rady připomínky a úpravy
3d ido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2009 15:11

Chladic na procesor ... Noctua. Ventilator do skrine ... 2x 12cm Noctua.

> koupit
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 7. 2009 15:39

Předpokládám, že to víš, ale pro jistotu - musíš mít 64 bitový operační systém, jinak z té paměti využiješ s bídou polovinu.
Taková ne úplně nahrazující berlička je PAE, ale když už novej počítač a novej systém, šel bych to toho 64 bitu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 7. 2009 15:47

OK, sestava dobrá. Jen jestli má cenu do takové sestavy investovat..

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 0BN018MV01

V ceně téhle sestavy chybí deska:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Takže v součtu 22 378 Kč. Pokud si to budete stavět sám, dalších 980 korun ušetříte. Samozřejmě, záleží, co budete na sestavě provozovat, nicméně pokud to chcete na hry, u i7 se nějakého dramatického nárůstu výkonu nedočkáte. A to nemluvím o Phenomu II X3 720, s jehož použitím se dostanete na celkovou částku kolem 20 000 korun a já tento procesor považuji za jeden z nejvýhodnějších na trhu. Jde mi o reálný přínos platformy i7 a já bych volil bud AMD nebo starší Q9xxx od Intelu s tím, že mi nějaké penízky zůstanou v kapse..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2009 16:09

Ja bych dnes jiz volil i7 ... luxusni potencial k pretaktovani!

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod 3d ido 5. 7. 2009 18:17

Je nutnost dokoupit chlaďák na procesor nebo lze použít ten k procesoru přibalený ? V čem je rozdíl ?
3d ido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2009 19:33

Velky rozdil je v:

1) HLUCNOSTI
2) TEPLOTE
3) (NE)SCHOPNOSTI PRETAKTOVAT

Nechapu, co nechapes. U sestavy za 25.ooo,- a bude resit, jestli uskudli litr na vetraku. S BOXem to pobezi, to ano. Ale zvuk startujiciho Boeingu by mi u compu rozhodne vadil.

Jinak samozrejme ze i ty vetraky do bedny JE nutne kupovat! Core i7 topi jako mala kamna. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod 3d ido 5. 7. 2009 19:36

Tak to je dobry na zimu jen vymontuju větráčky ^^
3d ido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2009 21:54

:-D Ne ... vazne. Ten chladic od Noctuy Ti pomuze v pretaktovani ... a zajisti Ti, ze u toho neohluchnes. To se, myslim, docela vyplati.

KineCZek

Odeslat příspěvekod 3d ido 8. 7. 2009 19:34

Mám ještě 2 otázky
1. jaký je rozdíl v pamětích značky OCZ mezi gold a platinum edition, kterou z těchto byste volili vy ? http://www.alza.cz/ocz-6gb-kit-ddr3-1866mhz-pc15000-gold-edition-d128668.htm nebo http://www.alza.cz/ocz-6gb-kit-ddr3-1800mhz-pc14400-platinium-d128729.htm
a za 2. myslíte že by tato základní deska http://www.alza.cz/asus-p6t-se-d113000.htm utáhla 2 grafické karty (je to jen tak otázka do budoucna, že bych nataktoval procesor dokoupil jednu kartu a zvýšil bych tak výkon + oddálil koupi nového PC)
3d ido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2009 23:00

Rozdil mezi pametmi je v latencich - ty ale u Core i7 NEJSOU podstatne - viz nedavny test na PCT. Takze s klidem v dusi vezmi levnejsi.

AD grafika: Nez kupovat v budoucnu druhou grafiku predchazejici generace, lepsi ji prodat a koupit soucasnou. ( Tim myslim ... ze uz bude na trhu GTX380, nebo jak se bude jmenovat ... a ze bude mit vykon stejny, nebo vyssi, nez 2x 275 ve SLI, ale soucasne (doufejme) nizsi spotrebu.

Treba 1x GTX280 versus 2x 9800GTX toto plati. ;) Spotreba nizsi, vykon vyssi - dva body pro GTX280.

PS: A nataktuj to hned, i7 je k tomu primo predurceno.

KineCZek

Odeslat příspěvekod 3d ido 9. 7. 2009 08:50

tak dik uz v tom mam jasno du kupovat ;-]
3d ido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dodo677 9. 7. 2009 20:40

Hlavně si před tím něco o OC i7 prostuduj... ono přetočit i7 není taková bžunda jako u ostatní procesorů.... ;-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel