Úvaha nad realitou sestavení pc za 5k na hry, net, foto...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2009 20:31

Za pet tisic se da koupit solidni CASE a slusny zdroj. To je slusny zaklad. To se zde snazil kolega nademnou vyjadrit. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 7. 2009 20:38

Spíš přemýšlím nad tím, že si pro začátek koupím slušnou zákládní desku, a trošku lepší procesor, do těchto komponent by pak neměl být problém nainstalovat lepší grafárnu či obměnit procesor ne ? :)

Měl jsem skoro před rokem Asuse 1000HD s GMA 3100 a překvapilo mě, že jsem celkem plynule hrál GTAčko San Andreas, a to jsem celkem odevšad slyšel názory, že hra je dost náročná na grafiku :)



Tak CASE mi stačí Coolermaster elite :) spíš než navenek dám na vnitřek :)) budu postupně přikupovat, radši :))
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r3pel 15. 7. 2009 20:55

tady musíš pochopit, že když koupíš shitovej procák a časem super grafiku, tak ta grafika pojede možná tak na půlku svěho výkonu...chápeš?:-)za 5000 si můžeš koupit kvalitní case a zdroj jak říkal Kineczech:-)
r3pel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2009 21:12

CASE a zdroj je zaklad, na tom bys setrit nemel. Protoze CASE je zakladem toho, jestli pocitac muze byt tichy ... bez urazky, ale Elite ... je cistokrevny lowend, ktery rezonuje a ktery moc dobre vnitrne reseny tedy opravdu neni.

Jasne, je to stale lepsi, nez KME a Eurocase atd. Ale stale je to lowend. Stredni trida jsou CASE podobne CM Dominator, pripadne GigaByte iSolo 3134, ktera v dane tride patri k tomu nejlepsimu. ( Cenova kategorie cca 2.300,- Kc )

A hned potom prichazi na radu zdroj. Kvalitni, dostatecne dimenzovany, dobre vnitrne reseny, umerne tomu chlazeny ... Enermax PRO82+ 425W a nebo 525W, pripadne MODU82+ s odpojitelnou kabelazi. ( Cenova kategorie cca 1.800 - 2.900,- Kc, dle vykonu a verze )

Ano, vetsina lidi MA pocitac v lowend skrini. Potom rezonuje harddisk, takze si musi kupovat ztisujici/tlumici/chladici box ... atd. Vsechno chce svoje.

Ale nenutim. Samozrejme se da sehnat i case se "zdrojem" ( vsimni si uvozovek! ) 400W v cene osmi stovek. O "kvalite" takoveho reseni si ale muzes precist treba v tomto clanku ... a treba budes mit jasno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r3pel 15. 7. 2009 21:18

Ja bych řekl, že jelikož si chce koupit PC za 5000, tak mu nezbyde nic jiného, než koupit zdroj par stovek:-)Fakt toto nemá cenu...Ještě chvilku šetři:-)
r3pel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 7. 2009 21:51

Tak jsem se snad zmohl na následující

AMD Athlon 64 X2 7750
Cooler master elite 330
Gigabyte GA-MA78GM-UD2H
Redstar 350W OEM

Snad doufám, že to bude náhrada za to co mám teď, protože mít 8 letý starý komp je děs :)))

Ještě taková otázka, komp si nechávám sestavovat, bude nějak vadit nebo bránit v sestavování fakt, že jsem ke kompu nepřikoupil HDD ?

Díky
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2009 22:11

Ted zdroj je KATASTROFALNI! Nebrat ani zadarmo!

PS: Nechybi Ti tam nahodou RAMky?
PPS: Ten procesor je VELMI SPATNA volba.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod subdivider 15. 7. 2009 22:13

Hybaj na nejaku brigadu - vsak je leto - a zarob cca dalsich 5-10 litrov. S takym budgetom uz bude tento thread veselsi a viac o konkretnych zmysluplnych nacrtoch zostav a nie toto hladanie svateho gralu (rozumej corei7 za 5000,-)...
subdivider
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 7. 2009 22:14

RAMky jsem schálně nenapsal, to mám Kingston 2 Gb ( 2x1 ), proč je špatná volba ? :)

Nebo to udělám tak, že si komponenty budu postupně kupovat, jenže zas, aby mi to pak měl kdo sestavit :( takhle jsem to chtěl nechat přímo sestavit od Alfy
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r3pel 15. 7. 2009 22:15

Nymyslis vazne, ze si nechas pc za 5k sestavit ze ne?...za to das 500-1000KC(dle obchodu)...to je v tve situlaci zbytecne...Na internetu je spousta navodu...Jinak, vadit by to nemelo...//edit: a k cemu ti bude komponenty postupne kupovat...Vse navzajem se to bude brzdit, takze rozdil v podstate nepoznas:D:D
Jak rika kolega, jdi na brigadu...Kdyz budes mit stesti jako ja, za 10 dni na brigade vydelas 6000, 200 vsadis na fortune na 7 zapasu(ze srandy, to tak zkusim obcas) a vyhrajes 20 000:D:D:D(jako ja):Da pak vybiras poradnej stroj:-)
r3pel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2009 22:22

carreaum17 píše:Snad doufám, že to bude náhrada za to co mám teď, protože mít 8 letý starý komp je děs :)))


( a posleze )

carreaum17 píše:RAMky jsem schálně nenapsal, to mám Kingston 2 Gb ( 2x1 ), proč je špatná volba ? :)



OSM let stare pameti ( ackoliv uprimne POCHYBUJI, ze fakt maji osm - tehdy by 2GB pameti staly desitky tisic ... kdo papatuje, da mi za pravdu ) do noveho pocitace? Mnoho zdaru! :lol:

Za roky vyvoje pocitacu se menily typy pametovych modulu, jejich frekvence, napajeni, dokonce i fyzicka velikost - DDR3 do slotu DDR2 nenacpes a vice versa ... ( nemluvim o pametech DDR1, SDR ... jedno z nich bude Tvuj pripad, tipuji DDR1 )

Napis sem, co mas za pocitac ted. Ale davam Ti 99% sanci, ze puvodni pameti v new PC nepojedou...

PS: Nekompletni pocitac vetsina prodejcu NESESTAVI, protoze jej neni jak otestovat!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 7. 2009 22:31

Ramky jsem vybral do nového kompu, ty Kingstonky

V dosavadním kompu, mám 256 MB :(

Za sestavení bych dal litr no, jenže když jsem četl, jak hafec lidí zde sestavovalo svůj první komp a ***** takových věcí, a žádný kvalitní návod jsem zatím nenašel :( :(

A co mám za komp, to radši psát nebudu, šunka

Deska je nějaká FPI
Celeron D 2.79 GHz
Grafárna Radeon 1250
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2009 22:37

A co to je za pameti, presne typ? Odkud jsou kupovane? Ty "nove" co mas.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 7. 2009 22:44

Nové paměti jsem zahrnul teď do kritérií pro nový komp.

DDR P2700 333Mhz bych ani nesehnal :(
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2009 22:47

:roll: Neodpovedels na otazku, co je to za pameti. Muze se stat, ze si koupis desku, do ktere Ti ty Tvoje 2x 1GB nepujdou. Proto se ptam!

Nauc se, ze kdyz chces od nekoho pomoct, mel bys mu odpovedet na otazky, ktere Ti ten clovek da ... protoze pokud tomu ten clovek rozumi, NEPTA se pro srandu ani kralikum, ani sobe samemu. :roll:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků