Pomoc se sestavou PC home entertaiment

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 12:09

1680 x 1050 se ve 24" nevyrabi.

2x GTX285/2GB zvladne naprosto VSECHNY hry ve 2560x1600, vcetne GTA4, se zapnutym 4x AA / 16x AF.

AD 2616w ... at je to jak chce, tak rozmazane analogove TNko rozhodne doporucit nelze. To je presne ten pripad "sen o 3O" ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 12:15

Ono jde taky o to, jak daleko od sebe člověk ten monitor má. A rovněž samozřejmě o zvyk. Já mám wide dvacítku a když přijdu něco dělat k sestře, která ma čtyřiadvacítku, tak si na to taky musím chvíli zvykat.

Chtělo by to, aby si tohle tazatel rozmyslel s ohledem na umístění panelu, případně aby si rozměry před koupí orientačně okouknul v nějaký shopu.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 12:22

Ono v shopu se sice podivas, ale protoze v shopu je okolo z kazde strany deset jinych monitoru a pult zvici delky deseti metru, stejne si realny rozmer neuvedomis.

Mne se 3O" nevejde o cca 3cm...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 12:38

No s vámi nemá cenu diskutovat. Očividně tomu rozumíte natolik, že pro vás je čím dražší tím lepší a čím lepší, tím profesionálnější a čím větší tím lepší a kdo na to nemá (nebo spíš mu to připadne zbytečné) je socka.

Moje doporučení tedy zůstává: 22'' 1680x1050 - neTN obrazovka (přiznávám, že 24'' nemá takové rozlišení, ale to jsem plácnul od boku). Více podle mě na hraní her a z hlediska ergonomie nemá smysl. Pokud bude monitor používaný pouze na práci (nikoliv na hry), tak bych doporučil maximálně 26'' LCD (opět raději nějaký TFT, či tak).
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 12:42

Vlakno "rozdil TFT a TN" zde na foru visi - doporucuji precist.

Pokud nekdo pro vlastni potreby ( a sam - tzn. nejde o NEVHODNY darek ) koupi 26" LCD s DSub a posleze hovori o monitoru NA PRACI, pak promin, ale ... v neporadku nebudou jen oci.

PS: Pokud pan A. stale nepochopil - mozna pomuze nasledujici obrazek:

Obrázek

To znamena. Mas sice neco, co je velke. Bylo to i levne. Ale kvalita stoji za tuhy vykal - jen nemas prime srovnani s opravdu kvalitnim panelem, takze jsi nepoznal rozdil. Kdo nepozna lepsi, ten si chvali svoje. A kdyz nemas argumenty, alespon se do ostatnich navazis - typicke ceske chovani na foru.

PS: Ten obrazek NENI z nejkvalitnejsich - neni muj, jen jsem jej prevzal od kolegy. Dostatecne nazornym prikladem ale je.
Naposledy upravil KineCZek dne 25. 8. 2009 12:49, celkově upraveno 1
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 12:49

KineCZek: Slušelo by se uvést, že toto je srovnání v nenativním rozlišení. Sám autor srovnání tvrdí, že v nativním rozlišení (jiné snad nikdo nepoužívá) byl rozdíl nezachytitelný.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 12:51

Ještě dodám link:
http://www.svethardware.cz/forum/showpo ... stcount=11

"Pri vychozim rozliseni (1680*1050) byl rozdil s mou technikou nefotitelny (byl tam citit rozdil v barvach, ale nic co by muj mobil dokazal zachytit). Ovsem co se stane kdyz pouzijes jine rozliseni nez vychozi. Jen pro ukazku jak si muj panel (223bw) poradil s 1280*800 na DVI a D-Subu."
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 12:54

Prasatko: To platilo pro 1280 x 1024 rozliseni. Pri 1920 x 1200 jiz stejny rozdil ( neostrosti, sem tam duch ) je jiz i v nativnim rozliseni. Nekde mam i VGA kabel, mohl bych pripojit a zkusit odfotit, opravdu je to v primem srovnani katastrofa.

Ono totiz cim vetsi rozliseni, tim vyssi ( pri analogovem prenosu ) nachylnost k preslechum, elmg ruseni, atd. To je treba si uvedomit. 1920 x 1200 je temer dvakrat vyssi rozliseni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 12:56

Jo, tak to nevím, s vyššími rozlišeními větší zkušenosti nemám...u mý dvacítky je to v nativu (1680x1050) i v d-sub úplně v pohodě.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 12:57

Dalsi veci je, ze na IPS panelu se 16,7miliony barev je rozdil markantnejsi, nez na TNku, ktere umi hardwarove bez interpolace zobrazit barev pouze 262tisic.

I o tomto ale je na zdejsim foru vlakno.

262tisic barev je dost malo na to, aby pixely, u nichz dojde pri analogovem prenosu k posunu barvy byly nakonec vykresleny na TNpanelu stejnou barvou. Kdezto IPS panel je zobrazi barvou jinou - jednoduse ten rozdil umi vykreslit, TNko nikoliv.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 13:03

KINECZEK: Ale já taky nikde netvrdím, že je to profesionální monitor. Mě bohatě na tu práci co na počítači dělám, stačí. Hodně mi připomínáte jednoho známého, kterej by si i na psaní ve Wordu a prohlížení internetu pořídil profesionální EIZO monitor za 70 000 Kč, protože to je přeci to nejkvalitnější. Tak asi toto vám k vašim argumentům řeknu.

Co tvrdím je, že bez ohledu na kvalitu obrazovky, je zbytečné si kupovat na stůl od kterého sedím tak metr, nějaký 30'' panel. Plus, že pokud slouží na hraní her, je lepší volba nižší palce (22'') s menším nativním rozlišením, pro zachování plynulosti všech her.

// to že na něco mám, neznamená, že to budu za každou cenu chtít, abych si to (něco) dokázal. Chápete? Asi ne. To je jedno :-)
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 13:23

A. Keberle: Ale no tak, vzdyt i navrhuji 30" panel s cenou do triceti tisic. Navic stale se bavime o pocitacove sestave s GTX285SLI, proboha proc budu ke SLI davat 22" ??? Pokud nekdo chce mit High End s velkym H, tak si 22" panel nekoupi. Stejne tak si nekoupi TN panel.

( Ani ale panel za 70k, to je bohapusta hloupost. )

Pro obycejny prumerny pocitac 22" TN staci. Obycejnych pocitacu muze byt za 150k i 10ks. Ale co kdyz proste nekdo NECHCE byt obycejny??

To je jako kdyz nekdo chce Ferrari a nutil bych mu Fabii, protoze ho to odveze taky a navic za tim muze vozit hnuj. A kdyz uz nechce tu Fabii, tak at si alespon na to Ferrari vezme tazne zarizeni - co kdyby nahodou nekdy potreboval prevezt hnuj.

( pripada mi to presne tak jako v tom priklade s auty )

PS: Nadsazka, pratele. : ))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 13:28

Já s vámi souhlasím, pouze podotýkám, že si nemyslím (a to je pouze můj názor), že v nativním rozlišení 30'' monitoru tj. 1920x1200 vám i na kombinaci SLI karet, pojedou hry na maximální detaily (tudíž budete muset snižovat buď detaily nebo rozlišení - čimž utrpí kvalita obrazu) + sedět u stolu a hrát hru na takového "televizi" bude i nepraktické.

Já neříkám, že kdo na to má, ať si to nekoupí ;-)
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 13:32

Tricitka ma uz 2560 x 1600, ale i v nem SLIcko pojede bravurne a na max. detaily. Opravdu ano, verte mi. Takove sestavy jsem jiz skladal. : ))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 13:32

A. Keberle píše:Já s vámi souhlasím, pouze podotýkám, že si nemyslím (a to je pouze můj názor), že v nativním rozlišení 30'' monitoru tj. 1920x1200 vám i na kombinaci SLI karet, pojedou hry na maximální detaily (tudíž budete muset snižovat buď detaily nebo rozlišení - čimž utrpí kvalita obrazu)

Všechny hry, co mě napadají, na tomhle pojedou zcela bez problémů a ještě s rezervou. A to platí i do budoucna, minimálně do doby, než vyjde nová generace konzolí, což chvíli potrvá.

edit: Problém ovšem může být u her, který nedokážou pořádně vyšťavit SLI, např Arma2. A taky si nejsem jist, zda všechny hry vůbec podporují takovéhe rozlišení...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků