Pomoc se sestavou PC home entertaiment

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Joudelin 24. 8. 2009 22:13

Dobry den preji poprosil bych o pomoc s nasledujicim:
1) K čemu bude sestava sloužit : V podstate ke vsemu od narocnejsich her, pres HD filmy ,editaci HD videa z kamery , streamovani videa do hlavni HD TV , prehravani hudby pokud mozno v co nejlepsi kvalite

2)finacni limit neni zadny , za kvalitu, maximalni moznou rychlost a tichost sem ochoten zaplatit

3) Kompletni pocitac bez mysi a klavesnice , bluray, BT,wifi, DVB tuner,monitor HD 23-24", slusnej zvuk prosim , dostatek usb portu + HDMI , dostatek mista na HDD

4)nebudu taktovat

5) necham sestavit

6) monitor ano HD 23-24" + bude pripojeni doma na 55" LED HD TV

Dekuji predem za pomoc
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 8. 2009 22:15

Alespon nejaky limit musi byt. Pokud ne, neni problem pocitac za ctvrt milionu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Joudelin 24. 8. 2009 22:27

ok rekneme tedy limit 5k liber to je tak 150k ceskejch
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 24. 8. 2009 22:51

Sestavu nebudu navrhovat, neboť na to jsou tu povolanější. Nicméně si dovolím drobnou poznámku. Podle mého názoru se nevyplatí investovat až takovýhle peníze do počítače. Za zlomek ceny se dá sehnat komp, jenž dnes výkonem vystačí téměř na cokoli. Pokud chceš koupit top-ultra-hi-end s tím, že vydrží do budoucnosti, tak to není nejlepší řešení. Vzhledem k tomu, jak u těchto komponent padají ceny, tak kdybys na začátku koupil něco skromnějšího (a přesto dostatečně výkonného) a v průběhu let to trochu inovoval, tak se ve výsledku dostaneš na vyšší výkon za nižší cenu...

Jediný, do čeho bych se nebál investovat, jsou kvalitní periferie (myš, klávesnice, bedny, sluchátka, popř. volant) nebo case. Tyhle věci moc nestárnou, jejich cena neklesá. Navíc přímý vliv na komfort při práci mají vyšší, než pár procent ve výkonu GPU/CPU...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 24. 8. 2009 22:53

Dobre vyhazovani penez :D :D

Na super pc v dnesni dobe ti staci 30-35k kc ( intel i7 920 , 6Gb ram , GTX275 .... ) + nejakej kvalitni 26'' IPS Panel okolo 12 000 .- ( LG W2600HP )

Jinak nevidim duvod utracet 150k za pc .... Co bys tam chtel proboha narvat ???
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Joudelin 24. 8. 2009 22:55

Pujde to do odpisu dani tak jak tak , v podstate chci neco top ted s tim ze nemam problem do toho dale investovat a drzet krok s dobou. Rozhodne nechci neco co me privezou domu a pak zjistim ze to nestaci na tohle a na tohle . Rad bych abyh moh rozsirit plochu na druhou TV na Ledku kde muze nekdo koukat na hd film s tim ze ja na svym monitoru si muzu delat co chci aniz by me to nejak vytuhavalo
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joudelin 24. 8. 2009 22:57

testicko píše:Dobre vyhazovani penez :D :D

Na super pc v dnesni dobe ti staci 30-35k kc ( intel i7 920 , 6Gb ram , GTX275 .... ) + nejakej kvalitni 26'' IPS Panel okolo 12 000 .- ( LG W2600HP )

Jinak nevidim duvod utracet 150k za pc .... Co bys tam chtel proboha narvat ???
Pokud to splni vyse uvedene pozadavky nemam s tim problem , jak rikam penize sou vedlejsi , tudiz neresme co ej vyhazovani penez ci ne ale tu sestavu a kompaktibilnost danejch veci v com sem absolutni amater
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 00:19

TV Tuner je dualni - umoznuje jiny porad nahravat, zatimco se na jiny divam. WiFi je do USB, na interni kartu uvnitr neni misto - da se spolecne s Bluetooth adapterem zastrcit zezadu do monitoru, takze nebude prekazet. Monitor je 30" LCD, at uz kvuli fotkam, nebo prozitku z her. Idealni kombinace. Pridavam samozrejme i UPS - bateriovy zalozni zdroj. Chrani proti prepeti, podpeti, uderu blesku - a pokud vypnou proud, neprijdes o rozdelanou praci. Prijemnou a casto opomijenou drobnosti je ctecka pametovych karet.

HDMI neosazuji. Graficky vystup je DVI, staci koupit kabel DVI > HDMI. Zvuk poputuje z pocitace digitalne primo do recieveru optickou cestou. Mezizastavka v televizi by sice nicemu neuskodila, ale byla by zbytecna.

Operacni system davam Windows Vista Ultimate 64bitu s moznosti zdarma 22. rijna prejit na Windows7. ( Plus k monitoru davaji program na upravu fotografii, k TV tuneru program pro strih videa. ) V cene je sestaveni pocitace plus instalace operacniho systemu a vsech ovladacu. Dale pridavam antivirovy system - v dnesni dobe nutnost!

K velikemu monitoru patri bez debaty vykonny pocitac. Vykonny pocitac = dostatek pameti, Core i7 + SLI ze dvou kusu 2GB GTX285, naddimenzovany zdroj a velmi tiche, ale zaroven ucinne chlazeni. Velke diskove pole ve ztisovacich a chladicich boxexh pro data a SSD disk pro system - ten jako jediny u AlfaComp nevedou, proto link ke konkurenci. Samozrejmosti je prostorna, dobre vetrana, odhlucnena skrin. BluRay vypalovacka byla v pozadavku, samozrejme JE pritomna. Jeste na neco jsem zapomnel?

Do financniho limitu jsem se ( pokud nepocitam klavesnici s mysi ) s odrenyma usima tak nejak snad i vesel, ale jednim dechem dodavam, ze by bez problemu slo postavit i o dost drazsi pocitac. Treba osadit dvouprocesorovou zakladni desku a do ni dva ( navic dokonce i jeste vykonnejsi, nez ten jeden z teto sestavy, ktery jsem jiz z duvodu "nedostatku" financi neosadil ) procesory, tri graficke karty ... atd. atd.

Finalni resume:

SSD disk: 10.471,- Kc.
Sestava u Alfacomp: 136.873,- Kc. ( A stale to NENI bez kompromisu. )
V pripade zajmu nejlepsi set PODSVICENE ( ! ) bezdratove klavesnice a bezdratove mysi, jaky jsem kdy drzel v rukou: 6.353,- Kc. Na hry ale doporucim lepsi mys - tato v setu NENI pro hrani vhodna.

Ano, pocitac se 70% vykonu a vlastnosti tohoto se da postavit za 50% ceny tohoto. Mensi monitor je uspora ranec. Jedna dvoujadrova grafika uspori par tisic, no vykon pujde dolu o 15%. Disky se daji misto 4ks jen dva, z nichz jeden mensi Black, SSDcko se vypusti uplne, TV tuner klasicky misto dualniho, zvukovka Sonar nizsi serie. Par tisic se usetri na skrini a chlazeni, cimz sice naroste hluk - ale usetri se. Windows se hodi jen Home Premium, da se slabsi zdroj, mensi UPSka, levnejsi deska, Wifi pouze b/g misto a/b/g/n, operacni pamet na polovicku, ... a polovicka penez bude dole, jako nic.

Kompromisy, kompromisy.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Joudelin 25. 8. 2009 00:32

Zacina to vypadat zajimave dekuji , kazdopadne zkus to postavit be zkompromisu a uvidime jak sem napsal limit sem dal jen kvuli tomu ze ho chteli, neni problem rozpocet navysit.

BTW se softem s enhledej ten amme firemni licenci na vice kompu takze bych neresil nejaky antiviry windowsy a pod
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 01:00

Dvouprocesorove zakladni desky Alfacomp nevede. Grafickou kartu ASUS Mars Alfacomp nevede. To jsou komponenty, jez se bezne po tisicich kusech neprodavaji. Skladat sestavu takto z ruznych sehopu atd. nebudu.

Pokud by byl vazny zajem, posli SZ - delam v oboru, zajistil bych vse potrebne osobne. ( Samozrejme by ale prisla na radu i smluvne osetrena zaloha, smluvne osetrena penalizace za pripadne zruseni objednavky, atd. )

Takto si zatim jen povidame, co by se jak pripadne dalo.

KineCZek

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 12:13

KineCZek: K čemu to monstrózní SLI? Dá se to vůbec k nějak využít? Jinak samozřejmě luxusní sestava...
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 12:26

USER47: Monstrozni? Nemyslim si. Monstrozni by bylo Tri-SLI, ja davam jen obycejne dve GTX285. A to ze dvougigove - minimalni rozdil oproti jednogigovce ve financich, pricemz ve 2560x1600 vykonovy rozdil uz je. Oproti 1ks GTX295 je to minimalne +15% cca.

KineCZek

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 12:31

S tím 30'' monitorem bych to nepřeháněl. Sám mám 24'' (1920x1200) a musím říct, že při běžném sezení u stolu, je to ergonomický limit. Větší obrazovka, by už byla nepříjemná a nebál bych se napsat, že i nepoužitelná.
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 12:40

Tak ja ve firme pouzivam 30" a doma ho nemam jen kvuli hardwarovym omezenim*(. I presto mam 26" S-IPS monitor v cene nekolika beznych 24" TN panelu.

*( cti: uzky prostor pro stul

Zadne znamky ergonomickych limitu pri sezeni pred 26" ani pred 30" LCD ale ani naznakem nepocituji.

On nejvetsi ergonomicky limit je pro 99% populace u 3O"LCD penezenka - coz ale malokdo prizna. Vetsina lidi tajne slinta pred 24" TNkem za osminu ceny slusneho 3O" panelu a hlasite hlaholi cosi o nepouzitelnosti vetsiho rozmeru.

KineCZek

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 13:00

Předně bych podotknul, že mám 26'' (spletl sem se) a myslím si, že i docela kvalitní s TFT obrazovkou (http://www.alza.cz/viewsonic-va2616w-d109970.htm). Kupovat si na stůl 30'' monitor pro domácí použití (ale i mimo něj) je podle mě zbytečný luxus a nergonomie. Nemá to nic společného s tím, jestli na to někdo má nebo ne. Představte si sedět u televize. 30'' je pomalu rozměr standardní LCD TV na kterou se člověk dívá z dálky. S nikým se hádat nehodlám, pouze autora příspěvku nabádám, aby to vzal v potaz. Pokud mu to bude vyhovovat, tak proč ne. Pokud nebude, tak to budou zbytečně vyhozené peníze. Toť vše.

// dotatek:

Ještě bych dodal, že hrát dnes hry na maximální detaily v plném (nativním) 1920x1200 rozlišení, bude taky slušný záhul na HW. Podle mě jasná zbytečnost a pokud má počítač sloužit i na hry, možná bych zvážil 24'' kvalitní LCD s rozlišením 1680x1050 - HD videa a filmy, budou beztak dle autora streamovány na LCD 50'' TV - tudíž není potřeba fullHD monitoru.
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 13:09

1680 x 1050 se ve 24" nevyrabi.

2x GTX285/2GB zvladne naprosto VSECHNY hry ve 2560x1600, vcetne GTA4, se zapnutym 4x AA / 16x AF.

AD 2616w ... at je to jak chce, tak rozmazane analogove TNko rozhodne doporucit nelze. To je presne ten pripad "sen o 3O" ...

KineCZek

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 13:15

Ono jde taky o to, jak daleko od sebe člověk ten monitor má. A rovněž samozřejmě o zvyk. Já mám wide dvacítku a když přijdu něco dělat k sestře, která ma čtyřiadvacítku, tak si na to taky musím chvíli zvykat.

Chtělo by to, aby si tohle tazatel rozmyslel s ohledem na umístění panelu, případně aby si rozměry před koupí orientačně okouknul v nějaký shopu.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 13:22

Ono v shopu se sice podivas, ale protoze v shopu je okolo z kazde strany deset jinych monitoru a pult zvici delky deseti metru, stejne si realny rozmer neuvedomis.

Mne se 3O" nevejde o cca 3cm...

KineCZek

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 13:38

No s vámi nemá cenu diskutovat. Očividně tomu rozumíte natolik, že pro vás je čím dražší tím lepší a čím lepší, tím profesionálnější a čím větší tím lepší a kdo na to nemá (nebo spíš mu to připadne zbytečné) je socka.

Moje doporučení tedy zůstává: 22'' 1680x1050 - neTN obrazovka (přiznávám, že 24'' nemá takové rozlišení, ale to jsem plácnul od boku). Více podle mě na hraní her a z hlediska ergonomie nemá smysl. Pokud bude monitor používaný pouze na práci (nikoliv na hry), tak bych doporučil maximálně 26'' LCD (opět raději nějaký TFT, či tak).
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 13:42

Vlakno "rozdil TFT a TN" zde na foru visi - doporucuji precist.

Pokud nekdo pro vlastni potreby ( a sam - tzn. nejde o NEVHODNY darek ) koupi 26" LCD s DSub a posleze hovori o monitoru NA PRACI, pak promin, ale ... v neporadku nebudou jen oci.

PS: Pokud pan A. stale nepochopil - mozna pomuze nasledujici obrazek:

Obrázek

To znamena. Mas sice neco, co je velke. Bylo to i levne. Ale kvalita stoji za tuhy vykal - jen nemas prime srovnani s opravdu kvalitnim panelem, takze jsi nepoznal rozdil. Kdo nepozna lepsi, ten si chvali svoje. A kdyz nemas argumenty, alespon se do ostatnich navazis - typicke ceske chovani na foru.

PS: Ten obrazek NENI z nejkvalitnejsich - neni muj, jen jsem jej prevzal od kolegy. Dostatecne nazornym prikladem ale je.
Naposledy upravil KineCZek dne 25. 8. 2009 13:49, celkově upraveno 1

KineCZek

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 13:49

KineCZek: Slušelo by se uvést, že toto je srovnání v nenativním rozlišení. Sám autor srovnání tvrdí, že v nativním rozlišení (jiné snad nikdo nepoužívá) byl rozdíl nezachytitelný.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 13:51

Ještě dodám link:
http://www.svethardware.cz/forum/showpo ... stcount=11

"Pri vychozim rozliseni (1680*1050) byl rozdil s mou technikou nefotitelny (byl tam citit rozdil v barvach, ale nic co by muj mobil dokazal zachytit). Ovsem co se stane kdyz pouzijes jine rozliseni nez vychozi. Jen pro ukazku jak si muj panel (223bw) poradil s 1280*800 na DVI a D-Subu."
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 13:54

Prasatko: To platilo pro 1280 x 1024 rozliseni. Pri 1920 x 1200 jiz stejny rozdil ( neostrosti, sem tam duch ) je jiz i v nativnim rozliseni. Nekde mam i VGA kabel, mohl bych pripojit a zkusit odfotit, opravdu je to v primem srovnani katastrofa.

Ono totiz cim vetsi rozliseni, tim vyssi ( pri analogovem prenosu ) nachylnost k preslechum, elmg ruseni, atd. To je treba si uvedomit. 1920 x 1200 je temer dvakrat vyssi rozliseni.

KineCZek

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 13:56

Jo, tak to nevím, s vyššími rozlišeními větší zkušenosti nemám...u mý dvacítky je to v nativu (1680x1050) i v d-sub úplně v pohodě.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 13:57

Dalsi veci je, ze na IPS panelu se 16,7miliony barev je rozdil markantnejsi, nez na TNku, ktere umi hardwarove bez interpolace zobrazit barev pouze 262tisic.

I o tomto ale je na zdejsim foru vlakno.

262tisic barev je dost malo na to, aby pixely, u nichz dojde pri analogovem prenosu k posunu barvy byly nakonec vykresleny na TNpanelu stejnou barvou. Kdezto IPS panel je zobrazi barvou jinou - jednoduse ten rozdil umi vykreslit, TNko nikoliv.

KineCZek

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 14:03

KINECZEK: Ale já taky nikde netvrdím, že je to profesionální monitor. Mě bohatě na tu práci co na počítači dělám, stačí. Hodně mi připomínáte jednoho známého, kterej by si i na psaní ve Wordu a prohlížení internetu pořídil profesionální EIZO monitor za 70 000 Kč, protože to je přeci to nejkvalitnější. Tak asi toto vám k vašim argumentům řeknu.

Co tvrdím je, že bez ohledu na kvalitu obrazovky, je zbytečné si kupovat na stůl od kterého sedím tak metr, nějaký 30'' panel. Plus, že pokud slouží na hraní her, je lepší volba nižší palce (22'') s menším nativním rozlišením, pro zachování plynulosti všech her.

// to že na něco mám, neznamená, že to budu za každou cenu chtít, abych si to (něco) dokázal. Chápete? Asi ne. To je jedno :-)
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 14:23

A. Keberle: Ale no tak, vzdyt i navrhuji 30" panel s cenou do triceti tisic. Navic stale se bavime o pocitacove sestave s GTX285SLI, proboha proc budu ke SLI davat 22" ??? Pokud nekdo chce mit High End s velkym H, tak si 22" panel nekoupi. Stejne tak si nekoupi TN panel.

( Ani ale panel za 70k, to je bohapusta hloupost. )

Pro obycejny prumerny pocitac 22" TN staci. Obycejnych pocitacu muze byt za 150k i 10ks. Ale co kdyz proste nekdo NECHCE byt obycejny??

To je jako kdyz nekdo chce Ferrari a nutil bych mu Fabii, protoze ho to odveze taky a navic za tim muze vozit hnuj. A kdyz uz nechce tu Fabii, tak at si alespon na to Ferrari vezme tazne zarizeni - co kdyby nahodou nekdy potreboval prevezt hnuj.

( pripada mi to presne tak jako v tom priklade s auty )

PS: Nadsazka, pratele. : ))

KineCZek

Odeslat příspěvekod A. Keberle 25. 8. 2009 14:28

Já s vámi souhlasím, pouze podotýkám, že si nemyslím (a to je pouze můj názor), že v nativním rozlišení 30'' monitoru tj. 1920x1200 vám i na kombinaci SLI karet, pojedou hry na maximální detaily (tudíž budete muset snižovat buď detaily nebo rozlišení - čimž utrpí kvalita obrazu) + sedět u stolu a hrát hru na takového "televizi" bude i nepraktické.

Já neříkám, že kdo na to má, ať si to nekoupí ;-)
A. Keberle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 14:32

Tricitka ma uz 2560 x 1600, ale i v nem SLIcko pojede bravurne a na max. detaily. Opravdu ano, verte mi. Takove sestavy jsem jiz skladal. : ))

KineCZek

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 14:32

A. Keberle píše:Já s vámi souhlasím, pouze podotýkám, že si nemyslím (a to je pouze můj názor), že v nativním rozlišení 30'' monitoru tj. 1920x1200 vám i na kombinaci SLI karet, pojedou hry na maximální detaily (tudíž budete muset snižovat buď detaily nebo rozlišení - čimž utrpí kvalita obrazu)

Všechny hry, co mě napadají, na tomhle pojedou zcela bez problémů a ještě s rezervou. A to platí i do budoucna, minimálně do doby, než vyjde nová generace konzolí, což chvíli potrvá.

edit: Problém ovšem může být u her, který nedokážou pořádně vyšťavit SLI, např Arma2. A taky si nejsem jist, zda všechny hry vůbec podporují takovéhe rozlišení...
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 8. 2009 15:41

To jsou věci... 150 000 za počítač? Víte vy, co by za to bylo těch krásných propisek, které používám jako avatar? 20 270..:-)

Ale vážně... KineCZek tady platí za nejšikovnějšího navrhovatele sestav. Aspoň v mých očích. Pokud je tedy tazatel opravdu nucen ty peníze utratit, pak s bolestí v srdci říkám ano.. Jinak je ale nad slunce jasné, že jde o velmi špatnou investici. Mít 150 000 korun, kupuji si počítače za zhruba 35 000.. Za tu částku bych měl 4 a když si nový koupím pokaždé s odstupem tří let, předejdu tím morálnímu zastarávání mnohem účinněji, než když utopím najednou tolik peněz...

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... BUE01IW901

Určitě se shodnem na tom, že je to za ty peníze velice dobrá sestava a to nemluvím o tom, že by se dalo dost ušetřit použitím Phenomu II 955, AM2+ desky a pamětí DDR2...
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod testicko 25. 8. 2009 15:52

dockalacku , souhlasim s tebou . Jiz na zacatku postu jsem psal , ze bohate staci pc za 30-35k + monitor . Ale kdyz chce tolik penez obetovat proc ne , nase penize to nejsou :D
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 8. 2009 15:58

Jako mně se i 35k zdá dost. Já se snažím vždy počítač pořídit, co nejlevněji..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Joudelin 25. 8. 2009 16:26

Ano je to dost penez ale kdyz to jde castecne z grantu castecne z dani ej to fuk , kazdopadne sem procital tu diskuzi ohledne monitoru TFT ci jinej co si myslite o LED monitorech , nedavno sem koupil LED TV a nemuzu si ji vynachvalit , jinak sem si zkousel posadit na pracovni stul 30" obrazovku a da se to zkousnout je to dostatecne daleko na pohodlne videni
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 16:32

Podobnym zpusobem jsem stavel pred nejakou dobou jiny pocitac. QX6800, OC na 3,8GHz. 8GBRAM, 3x 8800Ultra ( Tri-SLI ) a Raid5 pole ze 3ks 150GB Raptoru + 4ks 500GB disku. Deska byla tehdy ASUS s nf680i, tusim Striker? Nejsem si uz jist, zda se ten procesor a deska jmenovaly prave takhle, ale myslim, ze ano.

24" LCD k tomu tehdy stalo 28.ooo,- korun. A i kdyz je to dva roky stara vec, jeste KTEROUKOLIV dnesni hru si majitel zahraje v 1920 x 1200 na full detaily! Ono vykonove, co se tyce grafiky, je ten dva roky stary srot stale jeste ve vetsine pripadu o kus rychlejsi, nez dnesni GTX285. A po strance procesoru se za ty dva roky tez neurodilo nic, co by bylo extra lepsi, nez Intelovsky Core2 Quad na 3,8GHz. ( Extreme = odemceny nasobic pro snazsi taktovani. )

Cena byla tehdy s nejakou tou "bizuterii" pres 150k. A dodnes ten stroj MA urcitou hodnotu, dodnes na nej majitel nemusel sahnout a dodnes si zahraje naprosto cokoliv. Minimalne jeste dalsi rok to bude stale platit - nez se mohutne rozsiri DX11 hry. ( I ty DX11 hry ale pujdou na tom uz ted dvouletem TriSLI na stredni az vysoke detaily stale hrat! )

KineCZek

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 16:39

Ovšem kdybys koupil každejch pár let komp za třicítku, tak se budeš pořád držet výkonem dostatečně nahoře, a než by ty upgrady dosáhly 150000, tak už by byl výkon sestavy mnohem dál...
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 17:30

Prasatko: Ferrari s taznym? Ale no tak, kusuj. :D

KineCZek

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 8. 2009 18:22

Pokud k takové sestavě monitor, tak jedině 30". Ten luxus pro práci na něm je nepopsatelný. Mám 24" doma, na 30" jsem dělal jeden den a hned bych vyměnil. Prostě je to mnohem větší luxus a k takové sestavě bych bral 30" panel jako samozřejmost. A v té cenové relaci si k tomu může koupit ještě jednu 22" na hry třeba, pokud by se mu zdálo být 30" na hry moc a úplně se to ve výsledné ceně ztratí.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Joudelin 26. 8. 2009 18:24

Dekuji KineCzekovi za rady, zadal sem to pc shopu na postaveni, rikali ze do tejdne to bude hotovo, jinak v tom pc obchode me tez doporucili 30" monitor a popar testech sme vybrali Samsung XL30. Jinak dik vsem diskutujicim ale hlavne KineCzekovi.
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 8. 2009 18:47

Neni zac, rado se stalo.

KineCZek