Pomoc se sestavou PC home entertaiment

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 8. 2009 15:41

To jsou věci... 150 000 za počítač? Víte vy, co by za to bylo těch krásných propisek, které používám jako avatar? 20 270..:-)

Ale vážně... KineCZek tady platí za nejšikovnějšího navrhovatele sestav. Aspoň v mých očích. Pokud je tedy tazatel opravdu nucen ty peníze utratit, pak s bolestí v srdci říkám ano.. Jinak je ale nad slunce jasné, že jde o velmi špatnou investici. Mít 150 000 korun, kupuji si počítače za zhruba 35 000.. Za tu částku bych měl 4 a když si nový koupím pokaždé s odstupem tří let, předejdu tím morálnímu zastarávání mnohem účinněji, než když utopím najednou tolik peněz...

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... BUE01IW901

Určitě se shodnem na tom, že je to za ty peníze velice dobrá sestava a to nemluvím o tom, že by se dalo dost ušetřit použitím Phenomu II 955, AM2+ desky a pamětí DDR2...
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod testicko 25. 8. 2009 15:52

dockalacku , souhlasim s tebou . Jiz na zacatku postu jsem psal , ze bohate staci pc za 30-35k + monitor . Ale kdyz chce tolik penez obetovat proc ne , nase penize to nejsou :D
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 8. 2009 15:58

Jako mně se i 35k zdá dost. Já se snažím vždy počítač pořídit, co nejlevněji..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Joudelin 25. 8. 2009 16:26

Ano je to dost penez ale kdyz to jde castecne z grantu castecne z dani ej to fuk , kazdopadne sem procital tu diskuzi ohledne monitoru TFT ci jinej co si myslite o LED monitorech , nedavno sem koupil LED TV a nemuzu si ji vynachvalit , jinak sem si zkousel posadit na pracovni stul 30" obrazovku a da se to zkousnout je to dostatecne daleko na pohodlne videni
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 16:32

Podobnym zpusobem jsem stavel pred nejakou dobou jiny pocitac. QX6800, OC na 3,8GHz. 8GBRAM, 3x 8800Ultra ( Tri-SLI ) a Raid5 pole ze 3ks 150GB Raptoru + 4ks 500GB disku. Deska byla tehdy ASUS s nf680i, tusim Striker? Nejsem si uz jist, zda se ten procesor a deska jmenovaly prave takhle, ale myslim, ze ano.

24" LCD k tomu tehdy stalo 28.ooo,- korun. A i kdyz je to dva roky stara vec, jeste KTEROUKOLIV dnesni hru si majitel zahraje v 1920 x 1200 na full detaily! Ono vykonove, co se tyce grafiky, je ten dva roky stary srot stale jeste ve vetsine pripadu o kus rychlejsi, nez dnesni GTX285. A po strance procesoru se za ty dva roky tez neurodilo nic, co by bylo extra lepsi, nez Intelovsky Core2 Quad na 3,8GHz. ( Extreme = odemceny nasobic pro snazsi taktovani. )

Cena byla tehdy s nejakou tou "bizuterii" pres 150k. A dodnes ten stroj MA urcitou hodnotu, dodnes na nej majitel nemusel sahnout a dodnes si zahraje naprosto cokoliv. Minimalne jeste dalsi rok to bude stale platit - nez se mohutne rozsiri DX11 hry. ( I ty DX11 hry ale pujdou na tom uz ted dvouletem TriSLI na stredni az vysoke detaily stale hrat! )
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod USER47 25. 8. 2009 16:39

Ovšem kdybys koupil každejch pár let komp za třicítku, tak se budeš pořád držet výkonem dostatečně nahoře, a než by ty upgrady dosáhly 150000, tak už by byl výkon sestavy mnohem dál...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2009 17:30

Prasatko: Ferrari s taznym? Ale no tak, kusuj. :D

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 8. 2009 18:22

Pokud k takové sestavě monitor, tak jedině 30". Ten luxus pro práci na něm je nepopsatelný. Mám 24" doma, na 30" jsem dělal jeden den a hned bych vyměnil. Prostě je to mnohem větší luxus a k takové sestavě bych bral 30" panel jako samozřejmost. A v té cenové relaci si k tomu může koupit ještě jednu 22" na hry třeba, pokud by se mu zdálo být 30" na hry moc a úplně se to ve výsledné ceně ztratí.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Joudelin 26. 8. 2009 18:24

Dekuji KineCzekovi za rady, zadal sem to pc shopu na postaveni, rikali ze do tejdne to bude hotovo, jinak v tom pc obchode me tez doporucili 30" monitor a popar testech sme vybrali Samsung XL30. Jinak dik vsem diskutujicim ale hlavne KineCzekovi.
Joudelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 8. 2009 18:47

Neni zac, rado se stalo.

KineCZek

Předchozí stránka