! Varovani ostatnim - NEODBORNA MONTAZ - SHOREL MB + CPU !

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod wampirus 15. 9. 2009 21:48

Dobrý den, rád bych si pořídil nějaký Pc cca do 14 tisíc, max 15 tisíc, ale jelikož se sestavováním nemám vůbec žádné zkušenosti, napadlo mě napsat sem a doufám, že mi poradíte. Budu vděčný za každé návrhy sestav PC, které tu uvedete.
- měla by to být pouze bedna - bez monitoru, ten mám 22", bez klávesnice i myše... pouze bedna
- měl by to být spíš PC na hry, ale když bude nějaký univerzální, mi vůbec vadit nebude
- sestavu si samozřejmě doma poskládám sám, četl jsem tu jedno téma, abych to sem uvedl, takže to tu uvádím..

Předem děkuji za případné návrhy... :-)

//edit KineCZek:

Prectete si, prosim, vsichni pozorne, jak muzete dopadnout, kdyz Vam bude lito zaplatit si poskladani sestavy odbornikem. Nerikam, ze se to musi stat i Vam. Ale stat se to muze - toto berte jako jeden priklad z mnoha, pokud byste hledali, i zde na foru je podobnych vlaken vicero.
Naposledy upravil KineCZek dne 2. 1. 2011 20:25, celkově upraveno 7
Důvod: Zmena zpet na vychozi, pridano do FAQ
wampirus
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2009 00:16

Vykonne trijadro, 4GB pameti, jednoplotnovy 500GB disk a velmi vykonna grafika. Slusne tichy a velmi vykonny i ucinny zdroj ... co dodat vic?

Celkem je to za 14.044,- Kc. Doufam, ze mi tech 44 korun navic prominete. :-)

Zadna hra nebude na 22" LCD problem na vysoke detaily. Taktez vsechny HD filmy a veskere dalsi myslitelne cinnosti tato sestava s rezervou zvladne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod dockalacek 16. 9. 2009 09:44

Velice pěkné, nemám, co bych vytknul..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wampirus 16. 9. 2009 15:29

Samozřejmě nějaká ta koruna navíc nevadí... Mockrát děkuji :-)
wampirus
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 16. 9. 2009 15:41

Moc hezka sestava :-) Se neda ani upravit , sakra :D
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wampirus 16. 9. 2009 20:27

Mohu se ještě zeptat, co říkáte na tuto sestavu? Někde, už ani nevím kde, jsem ji tu našel. Nebo alespoň nějaké srovnání s tou vaší zdejší... :-)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... P6V01N5R01
wampirus
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 16. 9. 2009 20:34

ma zbytecne vga na desce a ta deska sama o sobe i kdyz je biostar je dost divna
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2009 21:15

Tak kdyz to vezmu poporade a srovnam tu Tvou sestavu oproti te moji, vyjde mi, ze mas:

• Pomalejsi, i kdyz o neco vetsi harddisk.
  • Vyslovene nepovedene pameti. ( HyperX 1066 maji vysokou poruchovost, mam overeno. )
  • NEZNACKOVOU zakladni desku - vyrobce Biostar bych si osadit netroufl.
  • Jak zminil kolega nademnou, zbytecna onboard grafika, kterou stejne nepouzijes.
  • Velmi vyrazne slabsi graficka karta GTX260 oproti mnou navrhovane GTX275.
  • Slabsi a v zatezi VYRAZNE HLUCNEJSI zdroj.

Conclusion: Nepomuzes si ... a navic je to cele drazsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod jack08 16. 9. 2009 21:23

wampirus: ta sestava je dobrá, jenom MB vem od KineCZeka a raději zdroj 500W.
jack08
Junior

Odeslat příspěvekod wampirus 16. 9. 2009 21:30

Dobrá, ... ovšem to není moje sestava.. někde jsem ji tu našel a viděl jsem cca stejnou cenu, tak abych věděl... Takže ještě jednou děkuji. ;) :-)
wampirus
Junior

Odeslat příspěvekod wampirus 22. 9. 2009 21:31

Prosim Vás. Přišla mi konečně tato sestava, jenž jste mi tu sestavili. Všechno jsem si to složil, pozapojoval kabely (s vyškoleným odborníkem, mj :), ale co se nestalo, při zapnutí se nic nestalo. Nejdříve jsem si myslel, že to bude špatným zdrojem. Ovšem při přepojení zdroje do jiného PC normálně fungoval, takže to zdrojem není. Je tedy možné, aby byla chyba na základní desce? Popřípadě jaká... Ono, když připojím ten velký kabel k základní desce (jsou od zdroje dva, myslím tedy ten druhý, větší), tak se nic nestane - větráky se neroztočí. Ovšem když s tím mírně "zakvedlám", přesněji to povytáhnu, větráky se na malou chvíli roztočí, ale po chvíli zase přestanou.

Poradtě prosím, čím to může být. Děkuji.

PS: Musí to být něco na základní desce, neboť při přepojení zdroje k jinému Pc normálně funguje.
wampirus
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 22. 9. 2009 21:36

Zkontroluj správné zapojení zdroje k základní desce a všem jeho komponentám.
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 22. 9. 2009 21:53

mas zapojene napajeni cpu ze zdroje?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod wampirus 22. 9. 2009 21:56

Jop, to je všechno zapojený...
wampirus
Junior