Zostava na hry za 500eur

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Player. 5. 1. 2010 19:06

Caute,

potreboval by som mensiu radu s komponentami do zostavy. Cena 500-600 euro(13-16K CZK). Chcem aby na tom ficali hry ako Mass Effect 1-2, Fallout 3, Dirt2 atd v rozliseni 1920*1200 na high nastaveniach + aby to zvladalo aspon rok.

Aby som upresnil, chcem len CPU, GB, MB, HDD, RAM. Doska by mala mat SLI/Crossfire. + Kebyze mate dobry tip na zvukovku na hry a filmy za par korun (50euro max).

Dik
Player.
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 5. 1. 2010 19:13

Zaprve
-Napis aky mas zdroj
-Napis aku mas Case

Zadruhe

SLI/CF riesenie je momentalne uplne zbytocne, 2x vacsi hluk, 2x vacsia spotreba, 2x vacsia cena, za + - 1.4x viac FPS oproti normalnej karte. Ovela viac sa vyplati kupit jednu silnu.

Zatretie,

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... P5D01RM001

Pozn.: Pridal som aj zdroj, sry, ale na fore som si uz zvykol ze ked niekto chce kupovat zostavu bez zdroja tak na 90% ma doma EC 400W / LC Power. Takze tak.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Player. 5. 1. 2010 19:33

1)no mam fortrona 400W, takze by to malo byt v pohode. Case daky noname.

2)ja som hlavne rozmyslal SLI/CF, ze teraz kupim jednu grafiku a povedzme za rok a pol kupim dalsiu za par korun. Hlavna u tej 5770, co si nadhodil som videl recenziu, kde bol pri CF u novsich hier celkom slusny narast vykonu. Kebyze je teda doska bez SLI a vedla nech o 500sk drahsia s SLI, tak chcem tu s SLI.

3) dik taketo nieco som si priblizne predstavoval.
Player.
Junior

Odeslat příspěvekod testicko 5. 1. 2010 19:42

Sestava od Soapa je fajnova
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 5. 1. 2010 20:00

Player.: Radsej nechaj ten AC Fusion co som ti dam dal, sam ho mam, jeden z najtissich zdrojov momentalne na trhu, vnutri je ako Seasonic - Vysoka kvalita.

Uplne najlepsie by bolo kebyze trosku, trosicku viac posporis a namiesto tej 5770 vezmes 5850, co je uplne bomba karta , na 2 roky + pri tvojom monitore no problem. Chce to len kusok posporit.

Takto by som si to predstavoval:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... QZE01SMV01

+ Pridal som aj F7 chladic, predsa len ten Phenom ma dost vysoke TDP.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Player. 5. 1. 2010 20:21

hej, len to je uz brutalne vela za GK. Zvlast ked za rok bude mat 1/10 hodnoty.
Player.
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 5. 1. 2010 21:25

S tymi 1/10 si to prehnal. Mozno tak 1/2.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2010 17:19

Desetinu hodnoty urcite ne. Polovina je realna. Soap to nenavrhnul zle, dal bych na nej. 400W Fortronu bych takove PC jiz nesveril - radeji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Player. 14. 1. 2010 16:09

Nakoniec som zobral takmer presne to, co Soap navrhol, akurat phenom som zobral 955 BE a dosku tu istu, ale CROSSFIRE verziu (nepomozem si :mrgreen:)

Kazdopadne dik za help ;)
Naposledy upravil KineCZek dne 14. 1. 2010 21:36, celkově upraveno 1
Důvod: viz kurziva - oprava zameny SLI za CF
Player.
Junior