Intel i7 extreme PC zostava na grafiku

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 15:49

prvy post, takze ak urobim chybu, sorry.

zostava bude na 3d rendering + adobe produkty + grafika.

CPU Intel i7 975 Extreme Quad S1366 Bloomfield, 3.33GHz
MB ASUS P6T6 WS Revolution
RAM 12Gb OCZ DDR3 1333 PC3-10666
VGA Nvidia Quadro FX1800
HDD Samsung F3 1TB
ZDROJ CORSAIR 850HW
chladic: Noctua NH-D14
tower: Thermaltake Xaser VI MX VH9000SNS

+ 2x DVD napalovacka, citacka pamatovych kariet

CPU, VGA a RAM su uz kupene, takze sa uz nedaju menit.

vase dojmy a nazory?

dik
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 1. 2010 16:45

chceš to pochválit, nebo proč nás tímhle trápíš, když máš už elementární základ doma a my ti už můžeme jen říct, jak hloupě jsi nakoupil?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Petr_S 28. 1. 2010 17:03

Aby to bylo bývalo profi, tak by se tam lépe hodil procesor Xeon W3580 ve stejné ceně a ECC paměti, těch pár korun navíc by se bývalo projevilo ve spolehlivosti.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibika 28. 1. 2010 17:19

Ja neviem... na profi mašine sa obvykle netaktuje, tak mi trochu "uchází" zmysel extremne predrazeneho procesoru s odomknutym nasobičom... ale ked uz je kupeny, tazko o tom uz polemizovat.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lama 123 28. 1. 2010 17:25

i7extreme mi pripada jako uplna zbytecnost stacila by normalni verze i7 jestli to ma byt profi tak pak souhlasim s tim xeonem eventualne s opteronem ecc pameti. Dalsi slabina je GK sice je to profesionalni quadro ale ta nizsi verze kdyby si usetril na CPU ktere je zbytecne predimenzovane tak bych vzal radeji lepsi GK nove produkty Adobe prave pouzivaji akceleraci pomoci GK takze je znat lepsi karta. 1 disk na profi praci= sebevrazde od toho tady mame raid+ vysokokapacitni disky+ SSD na OS
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 1. 2010 17:26

Tak do tohodle nedělám, nejsem profík, ale koupě takto drahého procesoru nemůžu pochválit.. Určitě by šel použít výhodnější procesor... Jinak obecně nechápu smysl těchto dotazů.. Proč se ptá někdo na hardware, který už má doma? Tady naprostý souhlas s kernelem.. (jak se čte to panic?) :-)) Zde na fóru se snažíme VŽDYCKY RADIT PŘED KOUPÍ!!!!!!!!!!!!Pak už bývá pozdě a nemá smysl se ptát. Navíc bych nechtěl být v kůži lidí, kteří se dozví, že koupili špatně, nebo že šlo koupit za podobné peníze mnohem lépe..
Naposledy upravil dockalacek dne 28. 1. 2010 17:47, celkově upraveno 1
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 17:37

1, ceny nerieste, nenakupujem za ceny ake vy vidite v obchodoch

(namatkovo RAM ma vysla 190 E, VGA 220 E a CPU 480 E)

2, FX3800 by bola urcite lepsia volba, ale ved vymenit VGA neskor ked klesnu cenu je to najmenej nie?

3, ake disky by ste odporucili na RAID, aky typ RAID-u a co by som tym ziskal?

4, co sa tyka xeonov, rozmyslal som aj nad nimi, ale nakoniec som siel do i7

podla tohto tu je Xeon W3580 slabsi ako i7 975e

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

a keby ste sa radsej k tej mobo vyjadrili napr...
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 17:55

Ta sestava je taková... Nevím jak to nazvat. Přijde mi, že jsi prostě jen naházel do košíku ty nejdražší věci co jsi viděl.

Pokud tedy návrh, tak třeba toto: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... QWK01QRD01

Počítá se s použitím SSD disku na systém. Co se týká prostoru pro data, disků vezmi kolik chceš. Nevím jestli budeš chtít RAID nebo ne, takže jsem jen navrhnul model disku.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 1. 2010 18:00

Vyjádřím se k desce - vypadá kvalitně, ale ta cena! SAS - to jsou myslím nedesktopové disky. Využijete je? Osobně bych zvolil raději tuhle:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... M0982HJLC0

zdroj by stačil tenhle:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V41NMH3N

shitman mě předběhl.. skvělá práce, chlapče!
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lama 123 28. 1. 2010 18:04

No reknu to takhle delam take do grafiky (AutoCAD) takze me naroky jsou nekde jinde. U profi GK klesaji ceny velmi velmi pomalu to znamena kdyz se vymeni za novou generaci tudiz uz umi jine funkce jadro je prepracovano a nove verze programu uz s nimi pracuji jinak a vyuzivaji nove technologie. Takze kdyz profi kartu tak rovnou to nej (budouci vymena blbost stejne na tom prodelas).
CPU komentovat nebudu, svuj nazor sem jiz rekl.
ohledne RAIDu se podivej na net a zjistis vyhody a nevyhody a jaky by byl vhodny.
Jeste dodam ze ta sestava co mam v podpisu neni ta na ktere mam CAD
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 18:07

cena dosky je ok, ale beriem len Asus. (rovnako ako pri zdrojoch len Corsair)

(na zaklade doterajsich skusenosti) , ale vdaka za inspiraciu.

kolko W zdroj je realne treba? ak by som do buducnosti napr siel do 2 a viac VGA, a viac diskov a nemusel menit zdroj?

a malo by nejaky zmysel RAID : 2x 160GB 7200 + 1TB 7200 ?
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 18:17

Můžeš mi vysvětlit proč s tím chodíš na fórum? Většina lidí sem jde pro radu. Shodli jsme se s dockalackem na výměně zdroje, načež jsi rezolutně odmítl. Oba jsme použili jinou desku, taky jsi odmítl. Jestli chceš jen pochválit jak dobře jsi vybral, tak toho se nedočkáš, dokud to vážně dobré nebude. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 18:20

ok skusim polopate:

aku __Asus__ dosku odporucite?
aky __Corsair__ zdroj odporucite?

staci tak?

a neodmietol som az tak rezolutne, ta doska ani zdroj nie su zle, ale snad chapes co myslim tym, ze kupujem len 1 znacku.
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 1. 2010 18:29

kefan777 píše:ok skusim polopate:

aku __Asus__ dosku odporucite?
aky __Corsair__ zdroj odporucite?

staci tak?

a neodmietol som az tak rezolutne, ta doska ani zdroj nie su zle, ale snad chapes co myslim tym, ze kupujem len 1 znacku.

ano, v tom případě kupuj, desku tuhle:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... M0982HJMBW

Cena o dost nižší, tři sloty na grafiku a SATA 8x tě snad uspokojí... Ta 850 zdroj bude zcela dostatečná..
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 18:29

kefan777 - Právě že lidi co se vážou na jednu značku a kupují jen produkty od ní bez ohledu na to, že konkurence je často lepší, moc v lásce nemám. Neber si to teď osobně, rozhodně to tak nemyslím, ale to je prostě můj názor. Snažím se vidět nabídku trhu jako celek, mít přehled a radit pouze kvalitní produkty. V tomhle případě jsem doporučil Enermax. ;)
Co se týká desky, u Asusu bych třeba i zůstal, ale nešel bych slepě po nejvyšším modelu.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod USER47 28. 1. 2010 18:31

kefan777 píše:...snad chapes co myslim tym, ze kupujem len 1 znacku.

No, já to třeba moc nechápu:). Corsair zdroje nebejvaj špatný, ale různý řady a dokonce i různý modely v rámci jednotlivejch řad vyrábí buď Seasonic a nebo nějakej šméčkovej výrobce, takže si musíš dát bacha, aby sis vybral ten model od Seasonicu. Pak si můžeme pokládat otázku, proč nekoupit rovnou Seasonic, že?

A zmíněný Enermaxy jsou kvalitou ještě vysoko nad Seasonicy/Corsairy, takže pokud nemáš problém s utrácením, což evidentně nemáš (ten procesor je " :roll: "), tak bych nad Enermaxem neváhal.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 28. 1. 2010 18:33

Muzu vedete duvod proc zrovna jen a pouze tuto znacku co jsi vybral??
A jeste vis vubec k cemu raid je? Poradil si se se strejdou googlem a tetkou Wiki? Jsou pro tebe tvoje data cenna? Nebo ti je jedno ze kdyz delas nekolik hodin nejaky projekt a pak o nej prijdes? Jinak si nedovedu vysvetlit jak te napadla takova konfigurace raid navic predpokladam ze ty 160GB disky uz budou mit neco za sebou a budou pomale.
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 1. 2010 18:34

Já jen dodám, že Enermax 625 bude zcela ok..
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 18:35

nie vo vsetkom...napr Ramka mi bolo jedno ci OCZ, Kingston alebo Crucial...detto pri inych komponentoch.

Znaciek co sa drzim su: Intel, Asus, Corsair a....Nokia :)

pretoze nikdy nesklamali, ak sa tak stane, nemam najmensi problem pozriet sa po konkurencii, ale zatial na to nemam ziadny dovod.

je P6T lepsia ako P6T6 WS ? teraz nepozerajme na cenu...
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 18:39

popravde som nieco o raide precital a nepresvedcilo ma to.

to uz rovno zalohovat priamo na externy disk priebezne.

okrem toho ze je 2- a viac nasobna sanca ze ti odidu disky.

ak by som siel do raidu s 160gb x 2 kupim ich nove.

znacky = osobne skusenosti.
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 28. 1. 2010 18:41

1. cital si o "zlom" raide, ktory vlastne ani nie je raidom (raid 0).
2. raid nie je nevyhnutnost, ak ma clovek aspon trochu discipliny a zálohuje externe.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 18:43

ktory je ten "dobry" raid?

raid 1 ?
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 18:45

Jasně, taky mám nějaké oblíbené značky ,ale necpu je všude, kam můžu i když vím (nebo mi X lidí řekne), že konkurence je lepší.

Deska: Pokud nekoukáš na cenu, tak lepší není. Je to prostě nižší model v rámci série. Otázkou ale je: využiješ ten vyšší?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod lama 123 28. 1. 2010 18:46

160GB ani nove nejsou super sou to stare disky (technologicky) prodavane jako nove
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 28. 1. 2010 18:47

ano, napriklad raid 1. Pekny popis aj s obrazkami:
http://sk.wikipedia.org/wiki/RAID

Ale stale som zastanca pouzivania skor externeho zalohovania. (ale akekolvek zalohovanie je lepsie, nez ziadne!)
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 18:52

ach tak, myslel som ze je rec, ze by som urobil raid z pouzitych diskov.

otazka znie: raid 1 + 1TB alebo rovno zalohovat na externy?

a ak 160gb su stare, ake kapacity najblizsie k tomu su nove?

co sa tyka dosky, tak v zasade p6t6 ws dobra volba, nie?

k znackam chapem...ale realne...niektore znacky su lepsie ako ine...

este dodam, ze ja nehladam priestor kde usetrit, urcite ste si uz stihli vsimnut, ze nekupujem budget komponenty. chcem top, ale nie za kazdu cenu, ak som to povedal zrozumitelne.

cize napr p6t6 ws = ok ale p6t7 ws za 400 eur = nie ok
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 18:58

este ma zaujima napr. toto. mate niekto HD-DVD napalovacku alebo BR-napalovacku? vyuzivate ju?

ja osobne som toho nazoru ze obycajna DVD napalovacka staci nateraz...
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 1. 2010 19:04

kefan777 píše:k znackam chapem...ale realne...niektore znacky su lepsie ako ine...

No, asi takhle: Corsair mám spojený s mainstreamovými produkty, pokud jde o high-end, tak jednoznačně Enermax. Přečti si nějakou recenzi, ať si to ujasníš.

Když to převedu na moji druhou vášeň - auta: Je to jako kdyby si někdo chtěl koupit nadupané sportovní auto, měl na Ferarri, ale trval na Škodě Octavia RS (která nadupaná zrovna není) jen proto, že doteď jezdil jen Škodovkou a vyhovovalo mu to.

Třeba ti došlo, jak to myslím.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 28. 1. 2010 19:12

"Když se dívám na sebe,
tak se musím pochválit."
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lama 123 28. 1. 2010 19:13

2x SSD na OS neresit klasickym HDD pak 2*HDD raid1 automaticky se vytvari zaloha kdyz jeden disk zkolabuje automaticky to mas pristupne z duheho idealni by to bylo zkombinovat (ano jeste externi zalohu kvuli moznosti odpaleni obou disku napr prepetim)
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 19:14

vyuzil som tu chvilku predtym, spytal sa stryca googla, a prekvapivo vo velkej vacsine for hovorili v zmysle: corsair je rovnako dobry ako enermax, chybu neurobis ani s jednym (porovnavali o nieco nizsie vykony ako co chcem ja 520-625)
v zasade je to osobna volba, ale v prekvapivo vela forach dali prednost corsairu.

a taka drobnost : enermax zaruka 2 roky, corsair 5 rokov.

a priklady:

PSU: Corsair HX 650W vs Enermax MODU+525W

Corsair. It has more power, which in turn gives more safety (since it is not a generic brand, wattage counts), and headroom for future upgrades.

My vote is for Corsair. Good quality build and as Easo said it leaves room for upgrades

Corsair. I have a HX650W and a TX650W myself, but the TX650W broke, just need to send it off to get fixed.

Another vote for MOAR POWAH! Both are very good PSUs tho.

corsair FTW

snad ti doslo co myslim
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 28. 1. 2010 19:18

Jo, "MOAR POWAH" a "Corsair FTW" jsou dostatečně přesvědčivý argumenty:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 19:21

no, kazdy ma iny sposob vyjadrovania :)

boli to len priklady, nasiel by som x spisovnejsich reakcii.
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 28. 1. 2010 19:50

650W versus 525W,more power je určite 650W,na to stačí matematika zákl.školy,na to netreba zahraničné recenzie,2 roky záruka versus 5 rokov záruka,záleží kde,u koho a za akých podmienok,nieje to zákonne nárokovatelná záležitosť v našich končinách,corsair je len predajca zdrojov pod svojou značkou,vyrábajú ich jeho oem partneri,ktorých je niekolko na rôznej úrovni,takže aj jednotlivé várky jedného typu môžu mať naprosto rozdielne vnútornosti,enermax sa spolieha hlavne na seasonic,do hi-end zostavy by som dal hi-end dosku napr. od supermicro,tyan,ked asus tak napr.asus z8pxx sériu s intel S5xxx/S55xx/S70xx čipsetom a podobné,záleží čo je myslené pod 3D renderingom a produktami adobe,iné požiadavky bude mať photoshop/lightroom/pixel bender,iné najnovšia adobe premiere/dvd encore,iné maya complete/houdini/nichimen/mental ray/renderman,iné blender/carrara/bmrt/yaf ray,zmiešavať herné konzumné komponenty s poloprofi/profi komponentami nie vždy je to pravé orechové
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 21:13

Už len z toho čo som videl vo vnútri TX650 by som si to nikdy nekúpil...do trištvre bloknuté chladenie nejakou fóliou.

K tomuto threadu sa vyjadrím akurát tak, že buď je to nejaké DREAM PC - pretože človek s IQ 90+ by si nevybral i7 Extreme, ktore je 5x drahšie ako normálne a výkon +2%, a nedržal by sa (sorry) jednej značky ako úplny blb. Krásne to tu bolo zhrnuté, chceš športiak, máš na výber Ferrari a chceš Octaviu.

BTW: Asus má momentálne o dosť vyššiu poruchovosť ako napr. Gigabyte...
Corsair zdaleka nedosahuje výsledkov Enermaxu, či už vo výkone alebo tichosti, a porovnávať 650W a 525W môže urobiť len úplný idiot.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 21:37

vybral som si i7 975e, pretoze je to najvykonnejsi CPU sucasnosti. (ak neratam xeon w5590) bodka.

to ze sa kadeco da kadejako pretaktovat. ok. nezaujima ma to.

ak mi povies o vykonnejsom Intel CPU, ktory ide na stock speed, mas u mna +.

a ak tym dream pc narazas na to, ze o 975 akurat tak snivam, tak ta ubezpecujem, ze ten procesor co mi momentalne v krabici caka na policke nie je celeron.

TX650 by som nekupil ani ja, ked tak HX750 a vyssie.

co sa tyka PSU:

http://www.alza.sk/enermax-modu87-emg70 ... 151995.htm

alebo

http://www.alza.sk/corsair-hx850-d127320.htm

neviem...v prospech Corsair hovoria moje dobre osobne skusenosti doteraz, o 30E nizsia cena, 5 (+3) rokov zaruka a o 150W viac.

tak sa mi tazko rozhoduje pre Enermax.

(ok, je to 700 vs 850 , ale to na tom nic nemeni, akurat by sa zhorsil pomer ceny v prospech Corsairu)

co sa tyka dosky, zalezi na kuse, v tejto cenovej hladine by sa teoreticky nemalo pokazit nic.

k tej hlucnosti...mas nejake tabulky alebo je to pocit?
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 21:48

1. Najvýkonnejší CPU súšasnosti to síce je, ale iba o málo výkonnejši ako jeho brat, ktorý je o pol - tretinu lacnejší

2. Nejako mi nesedí štylistika vety - oceňujem že si to editol

3. Alebo sa mi to zdá, alebo máš papier na to že si megaloman? bez urážky, ale 5x ti bolo napísané, že 525W to utiahne, a ty sem furt ťaháš tu 850W obludu.

4. Keď tvoje "dobré osobné skúsenosti" hovoria za Corsair, asi si ešte v rukách nemal Enermax

5. Lol, Rofl, Omg, Imao...Ako to mám ešte napísať? "v tejto cenovej hladine by sa teoreticky nemalo pokazit nic." Tak to si teda na veľkom omyle, pokaziť sa to môže úplne rovnako ako doska za 2k pokial nemá výrobné vady.

6. Tá hlučnosť je ozaj nižšia, už mi ich pár rukami prešlo... +Priložím recenziu Enermaxu. A jednak, až sem napíše KineCZek, Testicko, alebo hocikto iný z náš čo tu radíme pravidelne, a máme znalosti a prehlad, dostaneš jednoznačnú odpoveď ked ti to odomňa nestačí...

E N E R M A X

http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... jak-ma-byt

Už len to že získal PCT Zlatú medajlu o niečom svedčí.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:02

chapem ze tuto zostavu utiahne aj Enermax 525, ale clovek prida par diskov, 2hu vga atd atd ... a budem musiet menit zdroj? ok 850 je vela, ale co 750?

kolko stoji jeho brat?

nemal, ale mozno ma presvedcite aby som ho skusil :)

a k tej kazovosti, zle si ma pochopil, pokazi sa aj 500USD suciastka, a 5 USD moze sluzit roky rokuce...pointa je v tom slove teoreticky - v tej cene by sa __teoreticky__ nemalo nic pokazit.. to ze realita je ina, je druha vec.
ide skor o kvalitu pouzitych suciastok a kvalitu prace.
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 22:06

1. 625W verzia bude ideálna aj keby si tam dal 10 diskov a dve GTX295. A takú spotrebu nedosiahneš nikdy, pokial si tie GTX295 nekúpiš. Kúpiš si Radeona 5xxx a ten má 4x menšiu spotrebu jak tá GTXka, čiže takých si tam možeš dať aj 4 :)

2. Už sa chápeme.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:11

ale zaujimalo by ma, kolko by mal stat ten jeho brat ...

tu je ich 8, viacero typov, ktory z nich by bol idealny?

http://www.alza.sk/zdroje/enermax/podla ... -v1770.htm
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 22:14

Tento:

http://www.alza.sk/pocitacovy-zdroj-ene ... d89552.htm

Alebo tento:

http://www.alza.sk/enermax-modu87-emg60 ... 151994.htm

Ten druhý má o 25W menej, ale zas má o 5% vyššiu účinnosť.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:16

co by si kupil ty?
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 22:19

+5% Účinnosť vyzerá dobre, ale ten zdroj som ešte v rukách nemal, nemôžem odporučiť na kúpu, i keď Enermax je zárukou kvality. Vzal by som ten prvý, na Základe vynikajúcich skúseností, jednal zo strany mojej, zo strany kolegov, a zo strany zákazníkov.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:36

tak..

uz je vlastne len jedina vec co potrebujem vyriesit...disky...
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 23:05

2x WD Black 1TB , alebo 1WD Black 1TB + SSD Intel X25M, to bude lepšie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj-thomass 31. 1. 2010 00:41

kefan777: neber si to osobne ALE:
Naco tu vytvaras temu ked vsetko co ti skuseni ludia ako shitman a ini nieco odporucaju a ty to odmietas...uprednosnovat corsair pred enermaxom je fakt sproste...mal ist na nejaky e-shop zvolit dosky asus a zoradit ich od najdrahsej po najlacnejsiu a vybrat tu prvu v zozname a tak isto aj s inymi komponentmi...(neratal som tvoj posledny prispevok pretoze si si konecne vybral zdroj...)sry za offtopic ale nedalo mi...
dj-thomass
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 31. 1. 2010 00:50

Přesně kvůli tomu jsem diskusi na druhé stránce vzdal. Když někdo nechce poradit, nač se zbytečně snažit, že jo? Chudák Soap trpěl dál za mně...

Pro "tazatele" - už jsi něco koupil?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod BlackII 31. 1. 2010 03:36

podívejte pánové, už jsme na 4. stránce a nic z toho

Lock

/pokud má zájemce něco významně proti, nechť mi pošle SZ
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel