Intel i7 extreme PC zostava na grafiku

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 19:14

vyuzil som tu chvilku predtym, spytal sa stryca googla, a prekvapivo vo velkej vacsine for hovorili v zmysle: corsair je rovnako dobry ako enermax, chybu neurobis ani s jednym (porovnavali o nieco nizsie vykony ako co chcem ja 520-625)
v zasade je to osobna volba, ale v prekvapivo vela forach dali prednost corsairu.

a taka drobnost : enermax zaruka 2 roky, corsair 5 rokov.

a priklady:

PSU: Corsair HX 650W vs Enermax MODU+525W

Corsair. It has more power, which in turn gives more safety (since it is not a generic brand, wattage counts), and headroom for future upgrades.

My vote is for Corsair. Good quality build and as Easo said it leaves room for upgrades

Corsair. I have a HX650W and a TX650W myself, but the TX650W broke, just need to send it off to get fixed.

Another vote for MOAR POWAH! Both are very good PSUs tho.

corsair FTW

snad ti doslo co myslim
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 28. 1. 2010 19:18

Jo, "MOAR POWAH" a "Corsair FTW" jsou dostatečně přesvědčivý argumenty:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 19:21

no, kazdy ma iny sposob vyjadrovania :)

boli to len priklady, nasiel by som x spisovnejsich reakcii.
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 28. 1. 2010 19:50

650W versus 525W,more power je určite 650W,na to stačí matematika zákl.školy,na to netreba zahraničné recenzie,2 roky záruka versus 5 rokov záruka,záleží kde,u koho a za akých podmienok,nieje to zákonne nárokovatelná záležitosť v našich končinách,corsair je len predajca zdrojov pod svojou značkou,vyrábajú ich jeho oem partneri,ktorých je niekolko na rôznej úrovni,takže aj jednotlivé várky jedného typu môžu mať naprosto rozdielne vnútornosti,enermax sa spolieha hlavne na seasonic,do hi-end zostavy by som dal hi-end dosku napr. od supermicro,tyan,ked asus tak napr.asus z8pxx sériu s intel S5xxx/S55xx/S70xx čipsetom a podobné,záleží čo je myslené pod 3D renderingom a produktami adobe,iné požiadavky bude mať photoshop/lightroom/pixel bender,iné najnovšia adobe premiere/dvd encore,iné maya complete/houdini/nichimen/mental ray/renderman,iné blender/carrara/bmrt/yaf ray,zmiešavať herné konzumné komponenty s poloprofi/profi komponentami nie vždy je to pravé orechové
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 21:13

Už len z toho čo som videl vo vnútri TX650 by som si to nikdy nekúpil...do trištvre bloknuté chladenie nejakou fóliou.

K tomuto threadu sa vyjadrím akurát tak, že buď je to nejaké DREAM PC - pretože človek s IQ 90+ by si nevybral i7 Extreme, ktore je 5x drahšie ako normálne a výkon +2%, a nedržal by sa (sorry) jednej značky ako úplny blb. Krásne to tu bolo zhrnuté, chceš športiak, máš na výber Ferrari a chceš Octaviu.

BTW: Asus má momentálne o dosť vyššiu poruchovosť ako napr. Gigabyte...
Corsair zdaleka nedosahuje výsledkov Enermaxu, či už vo výkone alebo tichosti, a porovnávať 650W a 525W môže urobiť len úplný idiot.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 21:37

vybral som si i7 975e, pretoze je to najvykonnejsi CPU sucasnosti. (ak neratam xeon w5590) bodka.

to ze sa kadeco da kadejako pretaktovat. ok. nezaujima ma to.

ak mi povies o vykonnejsom Intel CPU, ktory ide na stock speed, mas u mna +.

a ak tym dream pc narazas na to, ze o 975 akurat tak snivam, tak ta ubezpecujem, ze ten procesor co mi momentalne v krabici caka na policke nie je celeron.

TX650 by som nekupil ani ja, ked tak HX750 a vyssie.

co sa tyka PSU:

http://www.alza.sk/enermax-modu87-emg70 ... 151995.htm

alebo

http://www.alza.sk/corsair-hx850-d127320.htm

neviem...v prospech Corsair hovoria moje dobre osobne skusenosti doteraz, o 30E nizsia cena, 5 (+3) rokov zaruka a o 150W viac.

tak sa mi tazko rozhoduje pre Enermax.

(ok, je to 700 vs 850 , ale to na tom nic nemeni, akurat by sa zhorsil pomer ceny v prospech Corsairu)

co sa tyka dosky, zalezi na kuse, v tejto cenovej hladine by sa teoreticky nemalo pokazit nic.

k tej hlucnosti...mas nejake tabulky alebo je to pocit?
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 21:48

1. Najvýkonnejší CPU súšasnosti to síce je, ale iba o málo výkonnejši ako jeho brat, ktorý je o pol - tretinu lacnejší

2. Nejako mi nesedí štylistika vety - oceňujem že si to editol

3. Alebo sa mi to zdá, alebo máš papier na to že si megaloman? bez urážky, ale 5x ti bolo napísané, že 525W to utiahne, a ty sem furt ťaháš tu 850W obludu.

4. Keď tvoje "dobré osobné skúsenosti" hovoria za Corsair, asi si ešte v rukách nemal Enermax

5. Lol, Rofl, Omg, Imao...Ako to mám ešte napísať? "v tejto cenovej hladine by sa teoreticky nemalo pokazit nic." Tak to si teda na veľkom omyle, pokaziť sa to môže úplne rovnako ako doska za 2k pokial nemá výrobné vady.

6. Tá hlučnosť je ozaj nižšia, už mi ich pár rukami prešlo... +Priložím recenziu Enermaxu. A jednak, až sem napíše KineCZek, Testicko, alebo hocikto iný z náš čo tu radíme pravidelne, a máme znalosti a prehlad, dostaneš jednoznačnú odpoveď ked ti to odomňa nestačí...

E N E R M A X

http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... jak-ma-byt

Už len to že získal PCT Zlatú medajlu o niečom svedčí.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:02

chapem ze tuto zostavu utiahne aj Enermax 525, ale clovek prida par diskov, 2hu vga atd atd ... a budem musiet menit zdroj? ok 850 je vela, ale co 750?

kolko stoji jeho brat?

nemal, ale mozno ma presvedcite aby som ho skusil :)

a k tej kazovosti, zle si ma pochopil, pokazi sa aj 500USD suciastka, a 5 USD moze sluzit roky rokuce...pointa je v tom slove teoreticky - v tej cene by sa __teoreticky__ nemalo nic pokazit.. to ze realita je ina, je druha vec.
ide skor o kvalitu pouzitych suciastok a kvalitu prace.
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 22:06

1. 625W verzia bude ideálna aj keby si tam dal 10 diskov a dve GTX295. A takú spotrebu nedosiahneš nikdy, pokial si tie GTX295 nekúpiš. Kúpiš si Radeona 5xxx a ten má 4x menšiu spotrebu jak tá GTXka, čiže takých si tam možeš dať aj 4 :)

2. Už sa chápeme.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:11

ale zaujimalo by ma, kolko by mal stat ten jeho brat ...

tu je ich 8, viacero typov, ktory z nich by bol idealny?

http://www.alza.sk/zdroje/enermax/podla ... -v1770.htm
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 22:14

Tento:

http://www.alza.sk/pocitacovy-zdroj-ene ... d89552.htm

Alebo tento:

http://www.alza.sk/enermax-modu87-emg60 ... 151994.htm

Ten druhý má o 25W menej, ale zas má o 5% vyššiu účinnosť.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:16

co by si kupil ty?
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 22:19

+5% Účinnosť vyzerá dobre, ale ten zdroj som ešte v rukách nemal, nemôžem odporučiť na kúpu, i keď Enermax je zárukou kvality. Vzal by som ten prvý, na Základe vynikajúcich skúseností, jednal zo strany mojej, zo strany kolegov, a zo strany zákazníkov.
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kefan777 28. 1. 2010 22:36

tak..

uz je vlastne len jedina vec co potrebujem vyriesit...disky...
kefan777
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 1. 2010 23:05

2x WD Black 1TB , alebo 1WD Black 1TB + SSD Intel X25M, to bude lepšie
soap mactravish
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka