ULN v praxi - Vase dotazy, navrhy, nazory, pripominky...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!
Libi se Vam nove clanky o ULN problematice?
Ano 123 %  95%  [ 123 ]
Ne 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 9. 2015 22:06

?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod libor007 15. 9. 2015 22:42

No tak samozřejmě nečekám uln.... Mám teda řešit case, nebo to s tím pajšlem nebude mít valný smysl? To bych místo silencia 352 koupil jen N200, nebo zalmana z2
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 15. 9. 2015 22:55

Přečti si ULN rozcestník a založ si téma v sekci PC Sestavy... ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod libor007 15. 9. 2015 23:39

ok. šlo mi jen o tu case, nevěděl jsem, kam to dát. To čtení jsemsamozřejmě se zájmem četl.
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod PanChudý 20. 9. 2015 13:16

Ve svém vlákně jsem se odpovědi nedočkal, tak to zkusím tedy zde..

Zjistil jsem, že moje základovka má 1 okruh PWM pro CPU a další 1 okruh dalo by se říct fake PWM, jelikož ten čtvrtý pin u něho není SpeedContol jako u CPU 4pin slotu ale ''Reserved''. Takže je to v podstatě napodobenina 4 pinu která reguluje na bázi 3 pinu (napětím). Ostatní konektory se nedají regulovat a jedou na max - tedy nepoužitelné.

Který z těchto možností mi doporučíte?
1) 1x Arctic F12 PWM + 3x Arctic F14 PWM spojený pomocí PST

2) 4x Arctic F12 PWM spojený pomocí PST

Pro snadnou regulaci je rozhodně lepší všechny F12, jenom mi příjde škoda když tam mám sloty pro 140mm proč je nevyužít. Ale pokud je regulace s takovou kombinací opravdu ''strašná''??

3) Arcticy bez PWM?

Taky mě napadlo, že když mám pouze 3 pin regulaci, není zbytečné kupovat Arctic 4pin? Není lepší koupit Arctic F14/F12 bez PWM? Jediné co bych musel dokoupit je propojovací kabel a právě netuším zda-li Arctic PST bude fungovat s Arctic F12/14 bez PWM? Našel jsem jiný od AKASA ale ten je pro max 3 větráčky, v mém případě to jsou 4.
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 20. 9. 2015 13:25

F14 bez ničeho na konci. Btw přečti si ULN rozcestník, tam bys to věděl dávno... ale no offense.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod PanChudý 20. 9. 2015 13:37

OK, takže které z těchto variant?

1) 1x Arctic F12 + 3 Arctic F14 + Arctic PST cable

2) 4x Arctic F12 + Arctic PST cable

Na jednom zadním slotu mám možnost max 120mm na ostatních 140mm. Pokud bych bral variantu první, byl by to velký problém? Nebude akorát F12 o pár otáček rychlejší či pomalejší? Budu regulovat přes Speedfan.
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 20. 9. 2015 15:48

Pak to vem 2x F12 LS intake a 2x F12 LS outtake a máš vyřešeno.

Samozřejmě 2x F14 intake nevadí, ale mohl by být problém s 1x F12 LS out + F14 to už by nedělalo dobrotu. Resp. fyziku nelze obejít. If you know what i mean.

+ samozřejmě PST cable, ale to už snad víš. 4x F12 LS uchladí i FX83xx + 280/380 takže o teploty/airflow se bát nemusíš.

// LS = lowspeed, ale to snad chápeš..
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod Jirk4 10. 10. 2015 11:43

KineCZek píše:Ona uz je i KF-25 temer nedostupna. Vim o tom.

Kdyz nesezenes, holt pouzijes jen ten GUMEX. (Ne Gumotex)

Co je prosim dneska nejlepsi alternativa k KF-25 a VS-320?
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2015 13:04

:!: Já už nic nelepil, ani nepamatuji. Výběr skříní s odhlučnění už je dobrý a když si uvědomíš, kolik času tím zabiješ...

Jinak tedy, všechny tři Silma SilentMaxx ještě mám, ale ne na prodej. Na úpravu případně vlastní budoucí skříně. Pokud bych někdy z nějakého důvodu měnil.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 10. 2015 14:39

Jirk4 píše:Co je prosim dneska nejlepsi alternativa k KF-25 a VS-320?

Mrkni na Akasa AK-PAX-2.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2015 15:15

S PAXem se velmi dobre pracuje. Pro lepsi efekt je vhodne nalepit ve 2+ vrstvach.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Jirk4 10. 10. 2015 19:13

Diky, PAX mam i doma jeste nejake zbytky, ale je takovy relativne mekky; chtel bych fakt neco jak ten KF-25 jako takovou tvrdou zakladni vrstvu a na to bych pripadne pak dal PAX. Koukal jsem na autohifi materialy ale tech je pul milionu druhu a vubec se v tom nevyznam. :-| Ale asi kdyz nic nenajdu, tak dam jenom PA. :)

Jinak budu skrin modifikovat vyrazneji (kvuli odhlucneni), lepeni uz bude jen tresen na dortu :)
Jirk4
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 10. 2015 22:39

Pokud s tím nemáš duševní nebo etnický problém zkus použít zátěžoví koberec, takovej ten průmyslové co je ve čtvercích a s gumou na spod. Uznávám na profi materiál to nemá, ale cena hovoří jasně ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Jirk4 11. 10. 2015 09:24

Ja jsem nadtim premyslel a nakonec asi ten PAX bude stacit. Shanel jsem se spis se zvyku, protoze naposledy jsem si svuj pocitac (HC-ULN v dnesni terminologii) stavel v roce 2008 (a spousty dalsich v nasledujicich dvou letech) a tehdy nebyla jina moznost. Ted ale bude SSD a jenom dva (mozna tri) regulovane vetraky, takze to asi nebudu prehanet. :D

Presto kdyby nekdo na ty materialy mel tip, tak dejte vedet, treba se nekdy budou hodit.
Jirk4
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka