ULN v praxi - Vase dotazy, navrhy, nazory, pripominky...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!
Libi se Vam nove clanky o ULN problematice?
Ano 123 %  95%  [ 123 ]
Ne 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2010 11:38

Forum existovalo. Ale ULN problmatice se tu nikdo nevenoval, o ULN tu padly prvni zminky az v dobe, kdy jsem zacal moderovat (07/2009). Pote jsem take udelal prvni doporucene sestavy, v nichz byly i dvoje ULN sestavy a prvni ULN clanek. To bylo v mesici zari 2009.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mg_surio 20. 11. 2010 11:13

rorda píše:
mg_surio píše:děkuji všem za rady,
kopupil jsem sileo, koš na disky pryč, mřížka vzadu pryč - nahrazena drátkovou.
Já dal koš na disky pryč kvůli nasávání vzduchu, na tu mřížku a náhradu za drátkovou se chystám už asi měsíc ... :) Jak to šlo?!?
Veškerá uchycení jsem také vyřešil přes šroubky ...

pokud jde jen o to dát tu mřížku pryč, tak se štípačkama to je otázka 5-10 min. pokud chceš, aby to i pěkně vypadalo , je třeba přiložit mřížku a obkreslit tužkou (perforace je větší než drátková mžížka a ani není kruh, ale spíše čterec), pak pracovat s pilníčkem a kleštěma, protože mřížka je vypouklá a dírky pro uchycení jsou v prolisu, je nutné jakékoli vydutí srovnat.
já jsem si s tím hrál asi 2 hodiny i s malýma přestávkama
mg_surio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leeenka 9. 12. 2010 11:46

Dobry den, chystam si koupit pocitac, ktery potrebuju hlavne na prohlizeni internetu, pousteni filmu a beznou praci, hlavne aby byl tichy.
Zaujala mne sestava * LEVNE ULN DOMU/DO KANCELARE - ULN Sestavy do 11.5oo,- Kc * , ale bohuzel jsem zjistila, ze tento chladic http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 4000000H1G uz neni dostupny. Ktery chladic bych mela vybrat misto uvedeneho? Pocitacum skoro vubec nerozumim a byla bych moc vdecna za pomoc.
Take jsem vybrala monitor http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X000000U1U , je to spravny vyber?
Dekuju za odpovedi a rady.
leeenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2010 12:02

Leni zaloz si nove vlakno tady v sekci sestav. Ten chladic se dal prodava, jen v novejsi revizi (na konci ma SE2) se dvema ventilatory.

Monitor pro kancelar staci i "obycejne" TNko. Dale ale prosim nepisme zde (a to plati i pro OSTATNI prispevovatele s radami pro Lenku!) a pockejme si na to nove vlakno, ktera si tazatelka zalozi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod cormick 11. 1. 2011 22:54

Zdravim mozete mi poradit tichy ventilator podobny Noctua NF-S12B ULN ale 80mm a 92mm?

Vďaka
cormick
Junior

Odeslat příspěvekod ghostdog32 12. 1. 2011 00:17

chci si dát disk do Acutake Dark Disc 2 Pasive HDD Cooling (nebo himuro pokud bude) a chci se zeptat jestli nebude problém když ho dám do CM elite 333 5,25'' pozice. Zda nebude vibrovat? Četl jsem na czc spoustu lidí co si stěžuje že nějakou vinou špatného uchycení tento box místo utlumení vibraci je ještě víc umocnil. Jak to tedy je?

Pokud by to v této pozici opravdu vibrovalo, co doporučíte za podklad pod box, pakliže by byl umístěn na dně case? Ikdyž by to bylo značně nepraktické
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 12. 1. 2011 00:47

třeba moje zkušenost bude ojedinělá:

Samsung F1 1TB - Himuro - Sileo

můžu se snažit jak chci, ale vibrace neomezím... V 5,25" pozici je to nejhorší, položený na spodku 5,25" pozic (okolo vylepené odhlučněním), trochu lepší... na spodku skříně je to asi nejlepší, podložené ještě takovým syntetickým materiálem.

Ještě jsem nepřišel na to, jak disk v rámečku pověsit na gumičky.

Samozřejmě mít case na koberci (odhlédneme-li od prachu) je perfektní, nic není slyšet. Ale musím ho mít kvůli místu na dřevěném podstavci pod stolem. A jak se do toho opře ten disk :) Hluboké hučení.

Na druhou stranu si říkám, jestli tomu lze zamezit u jakéhokoliv disku mimo SSD.
2,5 Black (šlo by využít dvojité uzavření jako to má Kin) má rychlosti jako 3,5 Green. F3 má rychlosti jako Black, ale bude (asi) vibrovat (to, že ho doporučují jinde nevím, jestli brát jako neznalost).
Jsem trochu odbočil od dotazu, ale vlastně je to už i můj dotaz...

Nejlepší by bylo to všechno poslechnout jako u sluchátek. Face to face :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod jericho26 12. 1. 2011 02:20

Částečná zkušenost jako: xxxdvorixxx. Disk samsung nevím jestli to je F1 nebo F3 (SAMSUNG HD103UJ) a ty vibrace jsou hrůza. Disk v himuru a bedna taky sileo a jediné co nyní slyším je ten disk. Když ho odpojím je klid takže je to opravdu on. Štve mě to, ale momentálně to neřeším každopádně disky samsung ne ani himuro je nezvládá a to jsem si opravdu zkoušel hrát s uložením. Druhý disk je WD 640GB caviar black a o něm nevím.
jericho26
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 12. 1. 2011 02:35

Nezkouseli jste dat mezi uchyty pro 5.25tky a Himuro, tedy mezi tu kovovou plosku a plech mekky material, jako je guma ci jiny penovy material? Nejaka vule by tam byt mela a lze tomu trosku pomoct. Nerikam, ze je to uplne koser, ale takto jsem si "odhlucnil" sve Cheetahy, protoze vsech 12 diskovych kosu mam obsazenych, tak jsem je musel dat pres redukci-hdd kit (2x3 kose se mi tam nevejdou) do 5,25tky a prave mezi redukci (kus kovu) a hlinikovy plech jsem nacpal orezany penovy material (PTSI07) a citelne to pomaha. Jasne, Cheetah je 15krpm liga, ale za pokus se nic neda ani s tim Samsungem.

Autocont kdysi delal takove gumove mrsky, co davali mezi disk, sroub a prave nosnik.

//edit
Neco jako tohle
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod ghostdog32 12. 1. 2011 07:34

já mám Seagate ten je na tom ve spojení s himurem taky tak špatně? :)
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod j.ch 12. 1. 2011 09:42

Tak jaký ULN zdroj, když už i s Enermax-em jsou problémy:

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P048613490895CD9CC1257686005EF429.html?&ansid=11

Že by špatná série?
j.ch
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 12. 1. 2011 09:43

Seagate by měl být bez problému...
Trochu mě znepokojilo: http://extrahardware.cnews.cz/forum/vie ... =9&t=16320
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod ghostdog32 12. 1. 2011 10:24

mi neříkejte že je problém už i s enermaxem?! já se na to fakt vybodnu. chtěl jsem enermaxem nahradit hlučný seasonic. si tam fakt vrazím noctuu než vyhodit další 2 litry za stejně hlučný zdroj
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod skype 12. 1. 2011 10:41

Diskuzi na CZC bych neveril. Tam napisou, ze Chill nebo Hedy jsou kvalitni tiche zdroje. :-D
Předchozí stránkaDalší stránka