ULN v praxi - Vase dotazy, navrhy, nazory, pripominky...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!
Libi se Vam nove clanky o ULN problematice?
Ano 123 %  95%  [ 123 ]
Ne 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2010 13:31

AC fany jsem do ULN nikdy nedoporucoval, pozor. Jen do klasickych sestav. Ohledne feedbacku, ten mam na vlastni kuzi v rezii stovek kusu, prave na teto zakladne stavim - vlastni zkusenosti.

Ohledem pameti tez nemas uplne pravdu, i u Kingstonu se obcas vyskytne pokakana serie. Jednu jsem chytil, detaily zna jen par lidi a urcite to nebudu rozepisovat tady, nejsem ten typ, co by poustel HOAXy. Proste se mistr tesar utnul, ale to neni duvod k neduvere ve znacku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod 16cmfan 8. 10. 2010 13:43

Ok ale keď už tak radšej Kingstony ako Zeppeliny, mohli by skončiť ako Hindenburg :)
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior

Odeslat příspěvekod dumbo 10. 10. 2010 16:59

Ahojte, tak po niekolkomesacnom setreni som sa pustil do stavby ULN, ako zaklad som pouzil skrinu Coolermaster Sileo 500, novy chladic na procesor som zvolil Noctua NH-C12P SE14, ventilatory do skrinky Noctua NF-S12B ULN so zapojenymi adaptermi U.L.N.A. Graficka karta Sapphire HD 4670 Ultimate (kupena este pred rokom). Jedno co zatial zostalo pri povodnom je zdroj Fortron PFC FSP500-60GLN (80) 500W. Chcel by som namiesto neho zakupit Enermax Modu82+ 525AWT, no este treba dosetrit. ;-) Kamarat mi ale ponukol ventilator Noctua NF-P12, tak by som sa chcel poradit, ci je mozne ho vo Fortrone vymenit za ten povodny a ci pouzit, resp. nepouzit L.N.A, U.L.N.A. adapter. Dakujem.
dumbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2010 17:18

Tak vymenit jej muzes, ale samozrejme s rizikem. Zatez moc vysokou neocekavam, ale i presto tyhle upravy nedoporucuji. Je spousta lidi, kteri to tak maji. A je spousta tech, co Ti rekne "no nebud srab, jdi do toho" ... vsak aby to nerekli. Jejich pocitac neshori, az se ten Fortron prehreje ... shori ten Tvuj.

Proto si to VELMI DUKLADNE rozmysli.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod 16cmfan 10. 10. 2010 21:57

Ten fortron by to mal zvládnuť, tá Noctua NF-P12 to prefúkne... ale ak by si chcel naozaj nový zdroj, a vieš, že neočakávaš veľký upgrade do budúcna stačia Enermax ECO 400 alebo Pro 425w... To ECO je o niečo tichšie.. Pro výkonnejšie a aj kvalitnejšie súčiastky..
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 11. 10. 2010 13:16

AC Fusion 550 Je tichý rovnako ako enermax Modu...
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dumbo 11. 10. 2010 14:44

Dakujem Vam vsetkym za nazor. Chcem sa este opytat na nejaku DVD napalovacku, ktora velmi nenarusuje dizajn Silea (mne sa velmi, ale velmi paci). Co som si vsimol v ULN zostavach vacsinou preferujete Samsung. Jedine co mi na tom vadi je vystupujuca cast dvierok mechaniky. Po technickej stranke, asi jedna z najlepsich mechanik - hlavne kvalita zapisu - co som sa docital.
dumbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 10. 2010 14:47

Ať už koupíš jakoukoli SATA vypalovačku, chybu neuděláš. Rozdíly mezi výrobci jsou minimální, takže klidně vybírej podle vzhledu.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dumbo 20. 10. 2010 10:59

Ahojte, neviem ci tento dotaz patri sem, ale kedze sa tyka skrinky Coolermaster Sileo 500, tak ho sem skusim napisat.
Ako som uz spomenul, mam skrinku Coolermaster Sileo 500. Po pripojení konektora HDD LED ku headeru na doske Gigabyte EP-45 DS3 mi LED-ka (vyraznejsie svietiaca) od disku stale svieti - aj pri cinnosti, aj pri necinnosti disku. Ak som ale pripojil na tento konektor Power LED - POWER LED-ka na prednom panely (menej vyrazne svietiaca) pekne blika. Takze tymto by som vylucil, ze by sa nieco stalo s obvodom, ktory sa stara o prerusovanie svietenia LED pre disk. Neviete, kde by teda mohol byt problem? Dakujem.
dumbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dumbo 22. 10. 2010 13:47

Ahojte, tak problem s HDD LED-kou je vyrieseny. Zapojil som do serie 100 ohm odpor a LED-ka uz pekne blika.
P.S. So zostavou (Case - Coolermaster Sileo 500, MB - Gigabyte EP-45 DS3, CPU - Intel Core 2 Duo E8400, 3 Ghz, RAM - Corsair XMS2 4GB DDR2, HDD - Samsung Spinpoint F1 320 GB + Scytche Himuro, VGA - Sapphire Radeon HD 4670 Ultimate, Ventilatory - 2x Noctua NF-S12B ULN, Chladic CPU - Noctua NH-C12P SE14, Zdroj - Fortron 500 W,) som zatial spokojny, az na ten zdroj! Uz sa ale zacalo setrit na Enermaxa. :-)
dumbo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2010 13:49

Do toho zdroje dej P12-1300 pres ULNA, na tu zatez/nezatez, co ten PC ma, bohate k chlazeni postaci. Preci jen je to 500W kousek.

PS: Predpokladem k tomuto je zachovani obou (!) S12B-ULN ve skrini, aby byl nejaky prutok.

KineCZek

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 10. 2010 14:09

Tak jsem nahradil Freezer s drátkem připevněným Coolermasterem (cca 600ot/min) Hyperem od testicka s Noctua P12. Absolutní spokojenost. Nejhlučnější částí sestavy je nyní brum od repro a pak oba moje starší disky (F1 a 7200.7). To budu asi řešit ale až ve velmi vzdálené budoucnosti, až se z SSD stane mainstream s optimální cenovkou.

Takžě mohu velice doporučit Hyper a Noctua v Sileu, vejde se opravdu ťipťop, ale je tam :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2010 15:03

Hlucnost disku JE problem, uz jsem o tom psal jinde. Ja sam mam natolik ULN, ze musim mit 2,5" 640GB Scorpio Blue v boxu Scythe QuietDrive, to cele v boxu Scythe Himuro. Jen v tom quietdrivu jsem i ten 2,5" disk slysel. Ano, extrem. Ale v idle nema zadny ventilator ani 300rpm, takze...

KineCZek

Odeslat příspěvekod mg_surio 24. 10. 2010 20:57

Dobrý den, rád bych si nechal poradit. Rád bych ztišil své PC.
Mám starší pc určené převážně na kancelářskou práci, sledování filmů, popř. hraní starších her. Výkon mi plně dostačuje, plánovaná obměna v horizontu 2-4 let. ASRock 785G, sckt. 939 s integrovanou grafikou, AMD Athlon 3800+ s chladičem AC silencer 64 ultra TC, 2x1GB DDR 400Mhz PC3200, systémový disk WD1600JD sata v silentmaxx-u, datový disk wd5000aaks sata2, zdroj 430W seasonic S12 II, skříň eurocase 5410 bez perforovaných bočnic a vyříznutým otvorem vzadu pro fan AC Arctic Fan 8L.
Problém je v tom, že bedna po nasazení bočnic sice nepřipomíná vysavač, ale velmi rušivě vibruje (i bez zapojeného datového disku, s ním ještě víc),.
1. Vyřeší se problém koupením odhlučňovacího materiálu a důkladným polepením (odhlučnění a zpevnění case)?
2. Pakliže ne, mám možnost koupit za stejnou cenu CM Sileo a Fractal Design R2 Black Pearl , který z nich je lepší? Podotýkám, že při spaní mám masku skříně asi 80cm od obličeje a modré podsvícení tlačítek či jiné kolotočářské blikání je ke škodě věci, dá se toto světlo eliminovat, popř. vyměnit za méně agresivní zelenou/oranžovou diodu? Budu rád za jakoukoli radu.
PS.: prosím neodkazujte mne nekonkrétně na nějaká vlákna typu „už to tu bylo řešeno několikrát, hledej “, během týdne jsem přečetl snad polovinu článků na živě.CZ a už nevím, kde jsem co viděl…
mg_surio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 10. 2010 21:07

2. měl jsem taky Eurocase a nedá se to nijak pomoct, vždycky vyjde lépe varianta s novou skříní. Sileo má více místa pro disky v boxech, Fractal zase lépe vyřešení přístup ke kabelům. Fractaly docela *****í tím materiálem, ale prý je to jen u prvních sérií (tady to záleží na tvé chuti riskovat :) ).

Ty diody lze přelepit páskou po sundání předního panelu (pokud to jde).
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka