PC na hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod nwcfear 18. 6. 2010 10:43

Externy disk pouzivam uz teraz, plus niektore dolezite veci nie velke objemom "zalohujem" na Gmail ale Murphyho zakony funguju neomylne = raz zabudnem nieco odzalohovat a vtedy skolabuje disk, preto som chcel mirror. Nad NAS porozmyslam, ak by to vedelo pracovat automaticky vyzera to ako spravne riesenia pre paranoika ako ja :).

O dojmy sa urcite podelim.

Este mozno jednu otazku, nebude to osobny odber ale dorucenie kurierom, aku velku krabicu mam asi ocakavat (posiela sa iba samotny komp alebo aj krabice od vsetkych komponent)?
nwcfear
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 6. 2010 10:45

A ještě poznámečku - ono by se dalo jít s cenou ještě níž:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... XHB01VSD01

Ale tohle berte spíš jako zajímavost. Osobně se přikláním k té sestavě za 24 000 korun. Já jen, že nějaké rezervy ještě jsou..:-)

-- 18. 6. 2010 11:47 --

nwcfear píše:Externy disk pouzivam uz teraz, plus niektore dolezite veci nie velke objemom "zalohujem" na Gmail ale Murphyho zakony funguju neomylne = raz zabudnem nieco odzalohovat a vtedy skolabuje disk, preto som chcel mirror. Nad NAS porozmyslam, ak by to vedelo pracovat automaticky vyzera to ako spravne riesenia pre paranoika ako ja :).

Este mozno jednu otazku, nebude to osobny odber ale dorucenie kurierom, aku velku krabicu mam asi ocakavat (posiela sa iba samotny komp alebo aj krabice od vsetkych komponent)?

Titěrnou ne, ale dveřmi rozhodně projdete... ;-)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Niky 18. 6. 2010 10:49

nwcfear píše:Este mozno jednu otazku, nebude to osobny odber ale dorucenie kurierom, aku velku krabicu mam asi ocakavat (posiela sa iba samotny komp alebo aj krabice od vsetkych komponent)?

Pokud si to das sestavit, prijde ti jenom krabice s case, ve ktere bude vse ostatni (instalacni CD a vselijake manualy). Pokud si to sestavit nedas, prijde vse ve vlastnich krabicich (pravdepodobne umistene do jedne velke :)
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod georg11 18. 6. 2010 10:58

nwcfear píše:Externy disk pouzivam uz teraz, plus niektore dolezite veci nie velke objemom "zalohujem" na Gmail ale Murphyho zakony funguju neomylne = raz zabudnem nieco odzalohovat a vtedy skolabuje disk, preto som chcel mirror. Nad NAS porozmyslam, ak by to vedelo pracovat automaticky vyzera to ako spravne riesenia pre paranoika ako ja :).

Mě minulý týden poslali PC v krabici od case, a v další krabici od základní desky vše ostatní.
Přišlo to v naprostém pořádku sestava šlape super.
georg11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nwcfear 18. 6. 2010 18:50

Objednane. A teraz ma caka veeeelmi dlhy vikend a snad len tri pracovne dni.
nwcfear
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 6. 2010 11:47

na to zalohovani + skladiste filmu by mohlo byt zajimave treba neco takove: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... H2ON000UBH - krome usb pripojeni to lze zavrit nekam do skrine (nejaky router dnes povazuju za beznou vybavu domacnosti :)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nwcfear 29. 6. 2010 11:49

Tak ako som slubil delim sa o prve skusenosti.

Objednaval som v piatok vecer po pracovnej dobe. Uz v sobotu mali vsetko okrem grafiky priradene. Grafika dorazila v pondelok rano, v utorok vecer bola zostava predana PPL a vo stvrtok doobeda dorucena. Takze ohladom casu si nemozem stazovat.

Zostava prisla v krabici od casu + vsetko ostatne (CD, manual, box chladic, kable,...) co ostalo po komponentach v krabici od zakladnej dosky. Dodam fotku casom.

Po zapojeni a prvom zapnuti som mal strach ze komp vobec nenabehol, esteze svietili ledky. Ten rozdiel v hlucnosti je uzasny.
Ma to ale aj neprijemne stranky, po cca 3 hodinach som zacal neznasat HDD co ak pominiem DVDromku je suverenne najhlucnejsia komponenta. Casom s nim budem musiet nieco vymysliet.
Co sa tyka vykonu som bezvyhradne spokojny, Stalker Clear sky /1680x1050, 4xAA, max detaily/ podla frapsu pod 50 fps neklesol a vacsinou sa pohybuje okolo 80. Grafika sa ohriala na 61°C a vetrak roztocil na 1600 otacok ale zavijanie pocut nebolo.
Skusal som aj zahriat procesor, pri pocitani Pi isli vsetky 4 jadra na 100% pod dobu cca 4 minut, teplota vystupila cca na 54°C a vetrak na 800 otacok ale opat nebolo pocut skor nic z casu.

V kratkosti, som nadmieru spokojny a este raz dakujem pritomnym odbornikom ktori mi poradili, usetrili kopu penazi a napriek tomu navrhli vyborny stroj.
nwcfear
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 6. 2010 12:15

Jakou sestavu jsi nakonec koupil? Každopádně jsme rádi, že se sestava líbí a jsi s ní spokojený. teploty vypadají luxusně a tak malým otáčkám se až docela divím. :) Zvuk HDD vyřešíš koupí odhlučňovacího boxu (např. Scythe Himuro), s mechanikou toho moc nadělat nejde. Oblepení nějakým odhlučněním by částečně asi pomohlo, ale nemá to moc cenu řešit. Stejně se nepoužívá moc často, ne?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod nwcfear 29. 6. 2010 12:38

Bral som nakoniec zostavu navrhnutu dockalacek-om
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=W3501Q6E01QRD01M7O01YMJ01IYL01TUD01WMZ010BN01WV801
Ohladom teplot tiez som bol milo prekvapeny ale zatial to boli len prve pokusy s HWInfo32 na pozadi. Casom mozno nainstalim nieco lepsie na sledovanie teplot, otacok, vykonu a dam vediet.
Himuro casom poriesim, zatial hram vacsinou so sluchatkami na usiach takze az tak mi to nevadi.
DVDromku necham tak, ta chvila pocas instalacie sa vydrzat da a nutnost drzat medium v mechanike pri starte hry sa vzdy da niak obist (tiez by sa mohli vyrobcovia hier zamysliet).

The Shitman píše:Jakou sestavu jsi nakonec koupil? Každopádně jsme rádi, že se sestava líbí a jsi s ní spokojený. teploty vypadají luxusně a tak malým otáčkám se až docela divím. :) Zvuk HDD vyřešíš koupí odhlučňovacího boxu (např. Scythe Himuro), s mechanikou toho moc nadělat nejde. Oblepení nějakým odhlučněním by částečně asi pomohlo, ale nemá to moc cenu řešit. Stejně se nepoužívá moc často, ne?
nwcfear
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 6. 2010 12:44

Nwcfear:
Za ticho se hodně platí ;-)
Ale Tys to nepožadoval:
nwcfear píše:Na hlucnosti az tak nezalezi, ale vysavac to byt nutne nemusi :-)

Jinak by sis koupil minimálně nejlevnější odhlučněnou skříň Cooler Master Sileo 500 (kterou Ti doporučoval Dockalacek a Bandolier.wz) nebo lépe profi Lian-Li, ovšem za trojnásobnou cenu.

//Tak nakonec sis koupil Dockalackem doporučenou sestavu: blahopřeji!
Pokud se Ti zdá, že DVD-mechanika HDD příliš rezonuje, máš 2 možnosti:
1) upevnit mechaniky i HDD pomocí gumových úchytek;
2) podložit skříň molitanem: je možné, že podložka není ideálně rovná a tenký plech skříně je pokřivený.
Naposledy upravil Milanr1 dne 29. 6. 2010 12:48, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 6. 2010 12:48

Sileo právě má :)
Ten rámeček na disk by to ale chtělo každopádně.

sledování teplot - jestli myslíš takové ty různé panely a tak, podle mě zbytečné. Osobně používám pouze hwmonitor, který mám spuštěný jen když dělám nějakou pevnostní analýzu v CADu, jinak pouze když mám pocit, že je ntb nějak hlučnější, nebo teplejší, než obvykle (obojí mi docela vadí).
Ty prg na teploty jsou tak nenáročné... a více než vědět maximum teploty ani netřeba.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod nwcfear 29. 6. 2010 12:56

Jj hlucnost bola az na druhom mieste ale ked uz je to cele tiche tak tych par korun do himura dam nech je ticho :) Cooler Master Sileo 500 mam.
Mechanika nerezonuje ale skor hvizda medium pri citani, s tym nespravim nic. Z HDD pocut akurat cvakanie hlaviciek uvidime ako pomoze himuro.
Kazdopadne je to 100x lepsie ako predchadzajuce P4, s box chladicom a otvorenou bednou :-D

Milanr1 píše:Nwcfear:
Za ticho se hodně platí ;-)
Ale Tys to nepožadoval:
nwcfear píše:Na hlucnosti az tak nezalezi, ale vysavac to byt nutne nemusi :-)

Jinak by sis koupil minimálně nejlevnější odhlučněnou skříň Cooler Master Sileo 500 (kterou Ti doporučoval Dockalacek a Bandolier.wz) nebo lépe profi Lian-Li, ovšem za trojnásobnou cenu.

//Tak nakonec sis koupil Dockalackem doporučenou sestavu: blahopřeji!
Pokud se Ti zdá, že DVD-mechanika HDD příliš rezonuje, máš 2 možnosti:
1) upevnit mechaniky i HDD pomocí gumových úchytek;
2) podložit skříň molitanem: je možné, že podložka není ideálně rovná a tenký plech skříně je pokřivený.

-- 29. 6. 2010 13:59 --

HW cestou urcite nepojdem, nebudem kazit pekny case niakym svietiacim nezmyslom.
Chcelo by niaky SW ktory bude robit log /odcita predvolene parametre povedzme kazdych 30 sekund a zapise, neskor vie na zaklade logu zobrazit priebeh/. V HWInfo32 som nasiel zatial len max. teplotu, to je fajn udaj len by som chcel vediet ako k nemu doslo, resp. ci je to len kratkodoby ulet alebo sa na tej teplote drzi dlhodobo.

alfah4ns píše:Sileo právě má :)
Ten rámeček na disk by to ale chtělo každopádně.

sledování teplot - jestli myslíš takové ty různé panely a tak, podle mě zbytečné. Osobně používám pouze hwmonitor, který mám spuštěný jen když dělám nějakou pevnostní analýzu v CADu, jinak pouze když mám pocit, že je ntb nějak hlučnější, nebo teplejší, než obvykle (obojí mi docela vadí).
Ty prg na teploty jsou tak nenáročné... a více než vědět maximum teploty ani netřeba.
nwcfear
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 6. 2010 13:08

tak tohle ani hwmonitor neumí.
Co everest? neumí zapisovat maxima, pouze aktuální teploty, ale logovat umí.
nevýhoda - je to zbytečně velké.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod tibika 29. 6. 2010 16:29

Everest má aj akýsi "System stability test" ktorý loguje všetky teploty, rýchlosti ventilátorov a loguje aj maximá teplot (Statistics). Celkom dobre sa s tým pracuje.

Screen:
http://g2.stahuj.centrum.cz/magazin/852 ... ystemu.png

No jo, som asi OT
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 29. 6. 2010 17:11

No, já bych zkusil softwarově snížit otáčky DVD-RW. Bude to teda za cenu pomalejšího čtení, ale jak píše Shitman, hluk palírny by mě zas tak nekadil...:-) A jinak jsem moc rád, že jste spokojený...:-)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka