PC do 13.000kč včetně OS Windows 7

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod romuse 10. 10. 2010 22:24

Chtěla bych si koupit nový PC na přehrávání filmů, internet, fotky a dětem na hry, cena do 13.000,-kč včetně OS, monitor mám Hyundai 19
Děkuji za jakýkoliv doporučení :lol:
kdyby to bylo možné tak aby byl tišší
romuse
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 10. 10. 2010 22:58

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2010 23:31

Kdyz uvazim Windows 7 se sestavenim dohromady zhruba za tri tisice a podivam se na repertoar doporucenych sestav... Kolik je 10+3?

Vyjde to o par stovek vic. Ale tri jadra (+50% vykonu!), USB3 pro pripojeni rychlych flashdisku a ostatnich periferii, suverenne tissi chod a kdyz uz nic, tak i spolehlivejsi disk. 5670 a 5570 = ta sama grafika, jen jedna z nich podtaktovana. Frekvencni limity pro pretaktovani maji obe shodne. Krom freknvence jadra, ktera se da behem peti sekund zmenit, jsou ty grafiky absolutne shodne jiz z vyroby.


13.626,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 16cmfan 11. 10. 2010 06:16

Návrh zostavy - http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... BN010IYL01

Aké hry budú hrať Vaše deti? Ak niečo nenáročné, postačí aj integrovaná GK.

@KineCZek - tie grafiky majú hlavne frekvenčný rozdiel v použitej gddr... 5570 má gddr3 a 5670 gddr5.. 400w zdroj za malý príplatok oproti 350 sa vyplatí, ak by už v budúcnosti nestačila int. gk...
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2010 10:37

16cm: Proboha umis Ty aspon cist, osobo? Klikal jsi na ten odkaz? Kdyz uz nekoho kritizujes, alespon se PODIVEJ, co pisu. A nezacinej hned demonstrovat vlastni neschopnost!

5570 ma samozrejme DDR5 na 4GHz. Jedinym rozdilem je freknvence jadra. Prestan tedy hlasit bludy a nauc se laskave cist! Abys nemusel klikat, protoze jsi ocividne liny, natipal jsem Ti screeny:

5670:
Obrázek

5570:
Obrázek

Kde mas ten rozdil v pametech? A kolik DALSICH rozdilu, krom frekvence jadra a VGA/DP, tam vidis?! :roll:

350W Seasonic navic v klidu zvladne i sestavu za patnact tisic, tzn 955BE + GTX460. Ano, nezustane mu uz rezerva. Ale schvalne si projdi recenze, kolik berou sestavy s GTX460 ve Furmarku. Pres 350W to neni nikdy. A to prosim pri testech 99% redakci pouziva nejzravejsi procesory Nehalem LGA1366. :oboze
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romuse 11. 10. 2010 10:48

děkuji, ještě bych se chtěla optat již jste mi tady jednou radili a musím říct že kamarád pro kterého pc byl je naprosto spokojen, něco takového co má on by se mi také líbilo , měl on, zkusila jsem sestavit pc z dílů které měl on a některé které jste mi navrhli tady,(hlavně kvůli výsledné ceně, jemu vycházelp pc okolo 16tisíc) ale nevím jestli by tot tak šlo :D, stále mi to ale vychází dráž než jsem chtěla :-|
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?e ... etDelivery
romuse
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2010 10:55

Ten odkaz na kosik mas spatne, nekopiruje se adresa z prohlizece nahore, ale odkaz uprostred stranky z okynka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 16cmfan 11. 10. 2010 11:03

KineCZek píše:16cm: Proboha umis Ty aspon cist, osobo? Klikal jsi na ten odkaz? Kdyz uz nekoho kritizujes, alespon se PODIVEJ, co pisu. A nezacinej hned demonstrovat vlastni neschopnost!

5570 ma samozrejme DDR5 na 4GHz. Jedinym rozdilem je freknvence jadra. Prestan tedy hlasit bludy a nauc se laskave cist! Abys nemusel klikat, protoze jsi ocividne liny, natipal jsem Ti screeny:

350W Seasonic navic v klidu zvladne i sestavu za patnact tisic, tzn 955BE + GTX460. Ano, nezustane mu uz rezerva. Ale schvalne si projdi recenze, kolik berou sestavy s GTX460 ve Furmarku. Pres 350W to neni nikdy. A to prosim pri testech 99% redakci pouziva nejzravejsi procesory Nehalem LGA1366. :oboze


Ospravedlňujem sa. Ja popiskom Alfacompu už neverím, ale tomu už jo http://www.amd.com/us/products/desktop/ ... rview.aspx takže moja chyba...

Čo sa týka toho zdroja, nie je lepšie mať rezervu? Ja by som na zdroji nešetril, hlavne keď sú cenové rozdiely tak malé. To že zostava s 955BE a GTX460 neberie vo Furmarku cez 350W neznamená, že keby si pustil Furmark + Linx/OCCT CPu Linkpack alebo rovnou OCCT PSU test, že by už zdroj mohol strácať dych :) Naviac, pozri sa, koľko podáva W na 12V vetve... Ono, to by si fakt k zostave za 15 000,- dal 350w zdroj ? :hm Verím, že nie :)
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2010 11:25

Hlavni vec je s temi kartami prijit do styku a otestovat si treba ten potencial k taktovani. Ja je v rukou mel, takze nejake popisky u vyrobce, nebo u prodejce, jsou vedlejsi.

350W zdroj do sestavy s Quadcorem dava bezne HP, Lenovo, Siemens... Divil by ses, ale HP workstation s Q9550 mel 230W(!!!) zdroj... Ano, integrovanou grafiku. Ale pokud budes pocitat 120W jen na tu Geforce, vejdes se. Nerikam, ze s tim souhlasim, ani ze to doporucuji. Rikam, ze to ten zdroj zvladne, pokud je kvalitni. Coz Seasonic je, tecka.

OCCT PSU test samozrejme vytizi CPU + GPU + pamet. Nicmene dle testu, napriklad graf EHW. Core i7 920 s 6GB RAM ma ve Furmarku s Radeonem HD5870(!!!) 284W! Tim chci rict, ze i 350W zdroj by mel OBROVSKOU rezervu.

A ted se podivej, co je za stroj tady. Ano, i pokud bys osadil do mnou v tomto vlakne uvedene sestavy HD5870 a spustil OCCT PSU test, stale bude mit 350W Seasonic takovou rezervu, ze se pod to klidne podepisu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 16cmfan 11. 10. 2010 11:28

KineCZek píše:Hlavni vec je s temi kartami prijit do styku a otestovat si treba ten potencial k taktovani. Ja je v rukou mel, takze nejake popisky u vyrobce, nebo u prodejce, jsou vedlejsi.

350W zdroj do sestavy s Quadcorem dava bezne HP, Lenovo, Siemens... Divil by ses, ale HP workstation s Q9550 mel 230W(!!!) zdroj... Ano, integrovanou grafiku. Ale pokud budes pocitat 120W jen na tu Geforce, vejdes se. Nerikam, ze s tim souhlasim, ani ze to doporucuji. Rikam, ze to ten zdroj zvladne, pokud je kvalitni. Coz Seasonic je, tecka.


To už znie lepšie ;-)
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod 16cmfan 11. 10. 2010 12:11

Základku doporučujem ASUS ASUS M4A88T-V EVO/USB3 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... M1WY2OIZY4 (už len pre lepšiu softvérovú výbavu a reguláciu ventilátorov) Ten HDD by mohol byť aj WD Blue ale to je jedno.. aj keď sa hovorí, že blue býva tichší. No a čo sa týka ramiek, radšej bez heatspeadera a Kingstony.. ale je to tvoja voľba :)
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romuse 11. 10. 2010 12:20

já jsem naprostý laik takže si opravdu velice ráda nechám poradit, zkusila jsem pc s dílů které jste mi poradili tady a nějaké které jste mi tady už radili loni do pc pro kamaráda :-D
romuse
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2010 12:33

V sestave nemas ultramoderni SSD, proto nevyuzijes SATA3. Pokud se podivas po desce z meho soucasneho navrhu, zjistis, ze je levnejsi, ale poskytne veskerou potrebnou vybavu a komfort.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 16cmfan 11. 10. 2010 12:48

KineCZek píše:V sestave nemas ultramoderni SSD, proto nevyuzijes SATA3. Pokud se podivas po desce z meho soucasneho navrhu, zjistis, ze je levnejsi, ale poskytne veskerou potrebnou vybavu a komfort.


Ja si myslím, že prípaltok 233,- kč za novší čipset a Int. Grafiku a podpora ESP12V nie je vôbec veľký.
Som blbší ako ste Vy. Vy ste blbší ako ja.
16cmfan
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků