zhodnocení sestavy

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod skype 14. 11. 2010 16:15

MSI GTX460 z edice Cyclone JE kvalitní karta...
Na většinu nynějších her je jedno jestli máš X3 nebo X4..Jak to bude za pár let nikdo neví...
Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 11. 2010 17:03

dezavy píše:a přesně z těchto důvodů jsem to hodil sem, abyste mi poradili :-) Do této chvíle mám NTB a úhlopříčce a rozlišení nula nula nic :-)
- Větrák 8cm jsem tam dal proto, že jsem koukal na základní desku a pochopil jsem z toho, že to vyžaduje - asi ne :-)
- Že je takový rozdíl v rozlišení monitoru jsem také netušil :-)
- Wifi proto, že umístění PC je od přívodu netu doma dosti krkolomně daleko a WIFI je to nej, co jde. Není to na paření online her, ale hlavně klasické surfování po netu...Proč bych měl kartu s dvěma anténama? Wifi router je 5m vzdušnou čarou bez překážky?
- X3 jsem tam nedal proto, že jsem myslel, že je na dnešní dobu málo, proto X4 :-)
- Raidmax, jsem se zase někde dočetl, že to není moc dobrá volba
- zapomněl jsem na kabely od PC do monitoru - díky ti "dockalacek"

takže tady nyní úprava dle vašich názorů a postřehů:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RD010TOR01

Co teď, již je vše ok? Všem strašně moooc děkuji za rady a čas, který mi věnujete :-)

Raidmax je dobrá volba, rozhodně neurazí, i když Elite je kvalitnější..A desku radši UD3 (ta, za těch 1 500 korun)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2010 17:29

RaidMax oproti RedStaru je lepsi. Neni to uplny odpad, ale na Elite nema.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 17:56

super, všem tedy mnohokrát děkuji..
řekl bych, že toto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... J401112301 je finální verze sestavy.
Na vaše rady jsem tedy dal:
- RaidMax
- X3
- desku UD3
- Grafiku GTX460
- změnil chladič procesoru

Ještě nějaké rady v této sestavě, nebo již myslíte, že je to ok?
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 11. 2010 17:57

No, já dělám spíš do her a musím říct, že takový Athlon II 255 má v některých hrách výkon vyšší než Athlony II X3 440/X4 635. To jen tak na okraj.

http://www.anandtech.com/show/3937/amds ... formance/5

Rozdíly jsou nepatrné a dvoujádra tu moc nepoužíváme. Přesto, jak psal skype, takový Phenom II 5x má, myšleno ve hrách, stále něco do sebe. Takže už nebudu nad dvoujádry ohrnovat nos..:-)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 11. 2010 17:58

Nechal bych to tak, jak je to v poslední verzi od dezavy. Další šťourání už nemá moc smysl... ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 11. 2010 18:06

Já bych nechal GTS450, kvůli rozpočtu. Ale jinak dobré, nemám výhrad. Jen, že jsme skoro o litr překročili rozpočet. Pokud to tazatel skousne, je to ok..
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod skype 14. 11. 2010 18:11

Já bych na ty hry tam radši viděl Phenom II X2 555 BE... A pokud to bude možný tak odemknout jádra...Ale nevím jestli to deska umí... ;-)
Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 18:19

jde mi o rozpočet, ale zase nechci nějak zbytečně škudlit a za rok mít staré PC.
Poslední verzi http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... J401112301 za 15 757 Kč tedy skousnu :-)
Pokud tedy již nejsou žádné výhrady a rady k této sestavě, viděl bych to za uzavřené.
Ještě jednou všem nesmírně děkuji a rozhodně toto fórum budu dále doporučovat..

Velký dík ;-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 11. 2010 18:20

Hele, nebudeme mu v tom dělat guláš:-) Ale přesto:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... MV010ZHH01

Takhle je to super. Líbí se mi cena. Pro GTX460 hovoří o dost vyšší herní výkon a ta MSI je také velmi tichá. Na druhou stranu má monitor 20", takže i ta GTS450 by byla luxusní.. Koupil bych sestavu za těch 15 095. GTX460 zůstala zachována, takže..
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 18:34

pravda... Guláš už v tom mám velkej a když už jsem se rozhodl pro lepší grafiku, tak jsem rovnou přidal i FullHD monitor - už jen proto, jak se zde psalo, že monitor budu mít hodně dlouho(Pokud vydží :-)) )
takže úplná final verze je tato: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 0Y5901sice je to o 1 400Kč více, než jsem chtěl, ale když už, tak už ;-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 11. 2010 18:42

No, to už jsme hodně daleko od původní verze. :D Za tu cenu bych tam ale už čekal čtyři jádra, no byl by to další příplatek, takže chápu. U6 takhle jsme dost nad původním limitem.
Jinak DVI kabel je tam teď zbytečný. Monitor má pouze HDMI a (nevhodné) VGA.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dezavy 14. 11. 2010 18:56

Teď už nechám tak, jak je to v poslední verzi....
jen s tím kabelem: když mám teď tento monitor FullHD, tak odmažu DVI kabel a přikoupím HDMI kabel. A výsput HDMI na skříni je, nebo je to nějaký speciální kabel? Toto mi taky nějak uniklo :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 11. 2010 18:58

na to trijadro bude v pohode stacit i freezer. s tou wifi kartou si dej rict...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 14. 11. 2010 19:00

Freezer mu tam nedají...
Předchozí stránkaDalší stránka