DOPORUCENE SESTAVY - dotazy, namety a pripominky

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod hit.man 16. 4. 2017 10:50

Ok díky za info. S deskou MSI B150 PC MATE - Intel B150 neudělám krok špatným směrem?
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 16. 4. 2017 21:22

To je dotaz asi jako: s BMW řady 3 neudělám krok špatným směrem??? Zkus položit seriózně dotaz podle pravidel a pak ti někdo poradí.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hit.man 17. 4. 2017 10:22

Nikdo tě nenutí to číst a odpovídat mi, forum je od dotazů a odpovědí a jeslti potřebuješ kritizovat dotazy tak si svoje rady vypisuj jinde. Děkuji
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod stryke 17. 4. 2017 10:36

Můžu se zeptat, proč je v doporučovaných sestavách právě Arctic Freezer 13? Proč ne třeba Arctic Freezer 33/i32/A32, který má 120mm ventilátor? Případně je nějaký chladič v ceně cca 1000-1400kč, nad kterým stojí za to uvažovat? Například Scythe Ninja 4 se zdá mít dobrý poměr cena/výkon. Mezi Arcticem za 700kč a Noctuou za 1600kč je poměrně cenová velká propast a mě zajímá, jestli například zmíněný Scythe bude mít při taktování výrazně lepší výkon, než chladič za 700, nebo je ten příplatek zbytečný.
stryke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Srandista 17. 4. 2017 10:40

No precitaj si test napr. na Cnews.cz (ex-Extrahardware) a zistis, ze zrovna Ninja v niektorych pripadoch predbieha aj na spominanu Noctuu. Takze ten priplatok urcite zmysel ma.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 4. 2017 10:55

Scythe nemá zrovna super ventilátory, plus ti byla aféra lámání procesorů přílišným přítlakem. Sice to vyřešili, ale za sebe bych vůbec výrobce který dokáže poslat na trh chladič, který dokáže fyzicky zničit procesor, nedoporučil.

A32 nepřinese takový extra efekt. Možná u fx, ryzen... Ovšem nikoliv u KabyLake.

Ověřeno stovkami případů, nikoliv "jeden doma technologies TM".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod monikash 17. 4. 2017 17:36

hit.mane, hit.mane! Na hloupou otázku jsi dostal stejnou odpověď. S touhle deskou uděláš spíš úkrok stranou než dopředu. Nepíšeš, k čemu tu desku chceš, jestli na kancelář a přehrávání videa (dobře chlazená kaskáda) nebo na hry a taktování a nebo na těžení bitcoinů.
A my, co speedfan nepoužíváme, sáhneme radši po desce s novým chipsetem. ;-p
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod hit.man 17. 4. 2017 20:31

No stím nemůžu moc souhlasit. Kdybych se zeptal jestli do této desky můžu dát bezproblémů procesor AMD tak bych argument o hlouposti strávil. Mě moje otázka přijde jako IT laijka úplně normální a běžná. Bohužel asi jsem narazil na velkého IT odborníka, který si musel rýpnout protože mu to přišlo hloupé. Bohužel jsem si neuvědomil, že se musím ptát odborně, aby se mi dostalo odborné odpovědi. To jsem opravdu netušil a pak se člověk tady bojí na něco zeptat, aby se tady nezesměšnoval. To jsou moje pocity a závěry. Už jsem chodím nějaký ten pátek a vždy jsem se ptal stejně a v poslední době se tady rádci spíš vysmívají a uráží než, aby bez nějaký hloupých poznámek reagovali a radili. Všude už máte miliony předpisů (chápu potřebujete odfiltrovat úplně mega hloupé a opakované dotazy), ale když některým vadí běžné dotazy tak z toho udělejte uzavřené forum do kterého se dostanou jen ti pro které to je a nemusí se nic řešit.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 4. 2017 20:37

Neudelas chybu, je to dobra deska. Jak by jinak mohla byt v DOPORUCENYCH SESTAVACH, kdyby tomu tak nebylo? ;)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod monikash 18. 4. 2017 05:58

Ale stejně jsi nenapsal, k čemu bude budoucí počítač sloužit, a pak se budeš cítit dotčeně, proč jsme ti ji doporučili, když s ní třeba nebudeš poct přetaktovat procesor, nebo ti na ní nepojedou dost rychle 2 VGA nebo třeba má pro tvé potřeby málo USB. Takhle se vážně špatně něco doporučuje.
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod mmmjack 18. 4. 2017 06:33

Vůbec jsi nepochopil o co jde. Položil jsi dotaz tak, že ti na základě něj nelze poradit, co na tom pořád nechápeš? Místo toho se cítíš hrozně dotčeny. Jestli už tady nějakou dobu chodíš, tak moc dobře víš, co je třeba v otázce výběru komponenty sdělit... Viz moderátorka Monika. Snažil jsem se ti to třemi různými způsoby naznačit. Místo toho si jen stezujes jak jsme hrozni atd.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod plesgo 19. 4. 2017 15:14

Dotaz k sestave za cca 25 000 Kc. Proc zrovna Gainward 1060, pls? Neni to invektiva. Vim, ze tam neni jen tak. Na netu jsem se nicmene docetl, ze je v zatezi docela hlucna (Vim, ze to neni komponent LN sestavy). Dekuji za odpoved.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 4. 2017 16:21

V dobe vydani clanku byla suverenne nejvyhodnejsi. Ticha neni, ale treba proti ASUSu DUAL, nebo Gigabytum, je jeste tichoslapek.

KineCZek

Odeslat příspěvekod plesgo 19. 4. 2017 16:28

Dekuji za odpoved. Takze spise MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 nebo je z tveho pohledu rozumnejsi priplatek za MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G. Nechci doma vysavac, a moc se mi nechce resit accelara atd (to bych musel resit asi pres Tebe).
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 4. 2017 16:34

Gaming je lepší bezesporu. Já bych vzal Zotac, Accelero, F12S, stávalo to míň než Gaming (teď z hlavy nevím) a výsledek je rozhodně o dva parníky jinde, plus Zotac 5 let záruky.

Ale to už si musíš asi rozseknout Ty.

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka