DOPORUCENE SESTAVY - dotazy, namety a pripominky

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Aquaquake 18. 5. 2011 13:39

Dotaz na DS15k (http://goo.gl/r1FwR)
Byl vybrán zdroj 400W, přičemž požadavek na grafiku je 450W... Mohl by s tím být problém, nebo akorát přehánějí? O.o

Jinak pěkné sestavy, +1 ^^
Aquaquake
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 5. 2011 13:41

Bohate staci. Namisto "+1" pouzivej tlacitko PODEKOVAT u konkretnich prispevku, napriklad u konkretnich sestav.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Benjamin 20. 5. 2011 20:26

Na úvod bych chtěl říct, KineCZek odvádí na sestavách úžasnou práci.

A teď k dotazu:
Proč je doporučováno SSD Vertex 2, což je dosluhující generace? Nebylo by lepší do nového počítače dát nový SSD disk, když už kvůli ničemu jinému, tak kvůli SATA 6Gb/s? (I když těch zlepšení je tam víc).
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 20. 5. 2011 20:47

Odpovím za KineCZka, protože se tu dneska ještě neukázal.

Všechny doporučené sestavy jsou dělané v Alfě a Alfa má v nabídce pouze 120GB model OCZ Vertex 3 a to je už o naprosto jiných penězích, než starší 60GB model, který je v sestavách teď. Konkurence v podobě Corsair Force Series 3 je taky nedostupná, takže není o čem diskutovat... V nových doporučených sestavách, nebo v aktualizaci po naskladnění těch disků se třeba objeví, ale teď to nejde. Spousta lidí si nechává ty sestavy v Alfě přímo stavět, takže nejde napsat "SSD si kupte jinde".

KiN ti pak přesně napíše, jestli a kdy se ty disky objeví, já ze své zkušenosti píšu tohle. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 5. 2011 20:57

1) "doporuceny zdroj" vyrobcem grafiky je uvazovan na ty nejhorsi mozne krámy 3. jakosti. Jelikoz je seasonic velmi kvalitni tak to v poho zmákne.
2) zase jeden co si mysli ze sata 3 bude znamenat rychlejsi SSD. lidi, honit si megabajty v benchmarcích je sice pro nekoho mozna vzrusujici ale nema to zadny vyznam. To cislo, at je treba 900MB/s je stejne obvykle limitovano tim ze nemas druhy zarizeni kam bys to tak rychle tlacil. Jedine podstatne je cteni a zapis velmi malych bloku dat - cache browseru, otvirani dokumentů apod. to jsou ty cinnosti kde SSD drtí HDD.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 20. 5. 2011 21:06

Jasně, to co píše Karlos je další věc. Na druhou stranu, být ty disky v obchodě a za přijatelné peníze, věřím tomu, že se v sestavách objeví.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kukecSK 20. 5. 2011 23:09

Preco pri doporucovanych ULN zostavach nepouzivate Seasonic X-series?
Su omnoho kvalitnejsie ako Enermax ErPro80+ alebo aj rada Gold(pro87+/modu87+)-inac aj nezmyselne predrazena.Staci si precitat zahranicne recenzie.

Mate k tomu nejaky rozumny dovod?

P.S.1: Sam mam uz skoro pol roka Seasonic X-560 a v idle je ABSOLUTNE tichy(netoci sa ventilator)
P.S.2: Musim uznat,ze inac tie zostavy su celkom rozumne navrhnute.
kukecSK
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 21. 5. 2011 11:11

Ten x-560 vypadá dobře, odpojitelné kabely jsou dost dobrá věc. Navíc má i mřížku od ventilátoru "vyvýšenou" Jinak, buď zdejší mistři s nimi nemají zkušenost a nebo mají a zdá se jim lepší enermax :) A opakuju se, ale ticho alá ULN sestava je individuální pro každého člověka, někomu stačí "obyč" AC F12 se sníženými otáčkami a někdo prostě potřebuje Noctua větráky na minimum otáček, jako je Kin :) Každej slyší jinak.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 5. 2011 11:23

imho to vychazi asi takhle:
- jestli je zdroj uplne pasivni nebo trochu toci je jedno protoze stejne mi toci jiny fan
- nevim jak i X rady, ale u nizsich ma seasonic fan napevno - bez konektoru. No seasonic fany nejsou nic extra co se tyce hluku, takze stejne jako ty enermaxové prijdou v kinove podani vymenit za noctua regulovane z desky. no a kin to stavi tak aby to melo stejny projev i ve full loadu - a s ohledem na jeho sluch to asi funguje kdyz ma sam sc1366 based stroj (takze dost topici).
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 21. 5. 2011 11:47

A přetaktovanej.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 5. 2011 09:36

Poznamka v nepritomnosti: Pokud z Enermaxu vytahnu fan a nahradim Noctuou, NIC se nestane. Tim myslim, ze zdroj normalne bezi, o zaruku NEPRICHAZIM. A to je, oc tu bezi.

PS: Az se mi bude chtit, udelam nove DS a do nich dam NaxN.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Aquaquake 2. 6. 2011 16:21

Drobnost: u všech doporučených sestav je mechanika "Samsung SH-S223C černá", kterou už na Alfě nelze sehnat =X (http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000TUD)
Aquaquake
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 6. 2011 16:48

O drobnosti víme, nástupce zde: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

V doporučenkách se tu určitě bude řešit, ale kdy, to ti poví až KiN, který by se tu měl ukázat v neděli nebo v pondělí. Teď zas někde lítá a já do tohohle sahat nebudu. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 6. 2011 17:16

Opravdu jsem se vratil a opravdu MAM v planu tu DVDRW mechaniku v sestavach vymenit. Nebude to ale hned, mam spousty dalsich starosti.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod marek_marek 28. 7. 2011 17:29

vsimol som si zmenu zdrojov z Enermax na Corsair... ???
marek_marek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka