DOPORUCENE SESTAVY - dotazy, namety a pripominky

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 7. 2011 17:52

Duvody z vetsi casti financni. Enermax NaxN nejsou uplne ULN, hlukove je na tom CX stejne a financne jsou vyhodnejsi.

Kdo na to ma rozpocet, tomu doporucim Modu87+, nebo X-radu od Seasonicu.

Ono je potreba si uvedomit, ze okolo dvaceti tisic se ultimatni herni ULN delo postavit proste neda. Dame tomu od triceti tisic vyse, s tim, ze VYKONOVE jde o klasickou Intel sestavu za 20k. Zbylych 10k i vice jde jen do odhlucneni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod alke 28. 7. 2011 19:26

Jeden tip na ULN zdroj bych měl- tady.
Jeho recenze.
doporučují ho i na jejich foru,ale abych shrnul recenzi:+tišší i než Modu 87+,ůčinnost jako silver,+3-letá záruka(asi ne u všech českých obchodů),-cena,-vnitřnosti ne tak kvalitní jako Enermax.
alke
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 7. 2011 19:40

Bohužel nedostupný v Alfě. To je docela důležitá věc nejen kvůli odkazu na sestavu, ale hlavně proto, že dost lidí si tam ty sestavy nechává rovnou stavět.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod soap mactravish 19. 8. 2011 13:48

Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 19. 8. 2011 14:19

Můžu se zeptat, co tak strašného na té sestavě za cca 26tk je? Ano, já osobně bych vyměnil BD za klasickou DVD mechaniku (BD je do PC zbytečnost za ty prachy) a ušetřené peníze investoval konkrétně do této desky: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC195P
Jinač v tom nevidím sebemenší problém.
Soudruzi admini, díky za schválení příspěvku.
Vagi
Poslední varování

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 8. 2011 16:07

Copak o to, BD navrhují jen jako druhou mechaniku, ale poměrně slabá deska v kombinaci s procesorem, který přímo vybízí k taktování a HLAVNĚ pak kombinace SSD a hlučného (a ostatně i zbytečného) WD Black, to je docela zvláštní. Zbytek sestavy se je OK, ale tohle by si pohlídat mohli...
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 8. 2011 16:11

ten faex bouchl do oci. gelid je asi o vkusu kazdeho soudruha no. deska, no na ten procak slabota. pameti? proc za 1200,- ? fotka na noctuu povazuju za dost zbesilou chybu, nejednoho by mohlo zmast jestli to neni zakladni vybava ve skrini. zkratka za 26 tyček nic-moc, spis nic nez moc.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 19. 8. 2011 16:17

Přiznejme si, každý si v tom najde to svoje...ono ani zde na fóru nejsou všechny sestavy tak, jak by si někteří představovali...prostě co člověk, to názor.
Já si třeba v sestavě dokážu představit jak Gelid, tak i spojení SSD + 7200ot WD Black.
Deska je vzhledem k procesoru slabá (na taktování) proto bych já osobně sáhnul po té Asus (za ty peníze lepší nenajdeš)
Ale zase...co bych tam dal já, to by tam nedal někdo jiný...tisíc lidí...tisíc chutí...a ne hned psát, že to ani nepotřebuje komentář :roll:
Vagi
Poslední varování

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 8. 2011 16:27

Nikdo ještě nenašel recept na "dokonalou sestavu". Každý znalý si postaví/nechá postavit přesně podle svých potřeb. Pokud někdo má potřebu používat SSD + rychlý (ale i hlučný) 7200rpm WD Black, nikdo mu v tom nebrání, pouze považuju za zvláštní osadit takovou kombinaci do doporučenky, kterou si většinou kupují BFU.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod soap mactravish 19. 8. 2011 17:15

Nielen to, aj ten ich "supedupermegahighend" je uplne mimo, cenou aj komponentami.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 8. 2011 10:51

Jak psal "Šíťa", dokonalá sestava neexistuje. Není to jen volbou hardwaru jako takového. Někde se dává Gigabyte, někde MSI, jinde Seagate, další Samsung. Každý doporučuje to, s čím má dobré zkušenosti a ne vždy s tím ostatní musí souhlasit. Na co jeden nadává, to může druhý chválit. Co jednomu přijde divné (SSD + WD Black), to může přijít dalšímu úplně normální. Shitman by vám mohl vyprávět, jak jsem si užíval poslední týden na jednom nejmenovaném fóru. A nepřesvědčil jsem je. Každý holt má tu svou pravdu a bojujeme za ní do roztrhání těla..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2011 14:31

Mame opet dve NOVE sestavy - HC-ULN sestavy s cenovkou vysokych 30.000,- Kc. Intel platforma ma i tak rozpocet prekroceny o dva tisice korun.

Obrazky u vsech DS budou v prubehu dalsiho dne.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod alke 13. 9. 2011 07:33

Pěkná práce ty DS!
Měl bych k nim dotaz(y):u sestavy s i3-2100 a 6850 by nestačil ten Erpro 350?Přece jen si ta sestava nevezme ani 200.
Jak je to s tichostí u 6850 Vapor,že není v sestavě?Znamená to,že ani 6770 Vapor se nehodí do ULN?
alke
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 9. 2011 07:42

6850 je vykonnejsi. Vyrazne. A tissi, s S1+S12B-ULN. Proc osazovat slabsi a hlucnejsi kartu? Smysl mi nejak unika.

Slabsi zdroj by to nezvladal. Resp. ano, ale hlucne. A stavime HLUCNOU, nebo tichou sestavu?

KineCZek

Odeslat příspěvekod alke 13. 9. 2011 10:36

Tu otázku na grafiku jsi asi nepochopil.Šlo o to,proč tam není Vapor 6850.Dodatečně jsem se ptal,jak vidíš Ty hlučnost u 6770 Vapor,jelikož na foru někdo psal,že je hlučnější(a v testu co jsem viděl dopadla taky špatně).

PS.:pokud je ten erpro na 70% už hlučnej,tak za cenu 400W je be quiet E8 400W,kterej je rozhodně tišší i v zátěži(ale není na alfě).Ona spotřeba 955 na 4GHz a i3-2100 bude asi taky jinde a mají stejný zdroj,tj. jedna sestava bude Hlučnější.
alke
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka