CAD, fullHD (i5, socket 1155, SSD) cca 22000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 3. 2011 22:52

protoze to tak nekdo vymyslel. muze se nam to obema nelibit, muzeme s tim nesouhlasit, ale to je tak vsechno.
tohle: http://extrahardware.cnews.cz/cebit-201 ... 8z68-v-pro by melo zvladat i pretaktovani i grafiku, ale davaji si na cas.

Zkratka uvazujes naprosto iracionalne, ale co jsou to tvoje prachy co vyhazujes oknem :)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 3. 2011 22:52

Volte opravenou B3 a pokud byste chtel nejaky prehled o testech s boardy do $200, tak jsou dostupne na Tom's HW.
Pro "K" cpu se hodi opravdu jen chipset P67, protoze Z68 jeste neni.
U SSD disku muzete vzit Intel-510, ktery je uz na trhu, nebo pripadne i Corsairy Force, nicmene Intel jsou rychlejsi a nabizi lepsi pomer cena x kapacita.

Do zbytku uz kecat nebudu.

Nice day.
GfC
Naposledy upravil Matysek dne 11. 3. 2011 22:53, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 3. 2011 22:53

ale jak o tom premyslim, jedina spravna odpoved v tomto vlakne: jo, postavil jsi to vyborne. kup to, neprohloupis, je to idealni sestava.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The_Trooper 11. 3. 2011 23:16

to karlos00x: ty máš ve své sestavě jakou GK?

Cenový rozdíl mezi 2500 a 2500K cca 200kč je zanedbatelný vůči cca 2x výkonější int. grafice v 2500K..

Novy SSD Intel 510 je ještě hodně drahý, proto volba starého SSD od Intelu.
The_Trooper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 3. 2011 23:17

The_Trooper píše:Hry nehraji a hrát nebudu. Taktovat nebudu.
Tak nevím proč tam dávat taková monstra. Myslím že pro mé účely bude mít největší vliv na výkon SSD s tímto procesorem.
AMD nechci, prostě ne ne..

Nechápu, proč intel nabízí v procesoru i5-2500K silnější grafiku HD3000, když na deskách H67 (s grafickým výstupem) otevřený násobič využít nepůjde. Proč Obsahuje i5-2500 pouze HD2000..

Sestavu s Core I5 2500K jsem si pořídil před třemi týdny, hned jak do alfacomp dostali první kusy. Základní desku mám Asus P8H67-M PRO, paměť A-Data 2X4 GB 1333MHz, HDD zatím klasika Samsung F3, plus nezbytné kravinky ...
Index výkonu je následující CPU 7,5, RAM 7,7, Grafika 6,3 a 6,3, disk je klasicky 5,9. Integrovaná grafika mě mile překvapila, o procesoru netřeba mluvit. V klidu si chrochtá na 1,6 GHz, při zátěži to jede od 3,4 po 3,81 GHz . Asusácké utilitky umožnuji poměrně pěkné nastavení třeba ventilátorů a podrobnou kontrolu. POkud budeš mít nějaké konkrétní dotazy, tak rád odpovím. Jinak K verzi jsem si vybral právě kvuli HD grafics 3000, přetaktování mi netrhá žíly, ten výkon je dostatečný a Turbo boost fachá kdy je třeba
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 3. 2011 23:19

Ja mam 785G (tj v podstate 880G) chipset takze HD4200. Na praci velmi dobra volba.
Jinak mas kazdopadne pravdu s tim SSD.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The_Trooper 11. 3. 2011 23:33

to Grimjaur: myslím že si mě utvrdil ve výběru, vidím že PC používaš na práci a né na hry jak vetšina tady na fóru.
Já si myslím že int. grafika HD3000 je velkým překvapením co se týče výkonu.. proto si také použil 2500k do H67.
Právě se ještě rozhoduji mezi deskou Asus P8H67-M PRO a Asus P8H67-M EVO.. a desky ASUS protože mají ty barevné utilitky :) EFI bios

Ještě by mě zajímalo, jestli nevzít rovnou zdroj enermax 425W bude vetší ticho.. :)
The_Trooper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 3. 2011 00:02

pokud ten HDD, at uz vezmes jakejkoliv, neuklidnis do himura tak je ti enermax k prdu.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 3. 2011 16:14

The_Trooper píše:Po delší pauze opět píšu, čekám na nové revize desek pro SB a vidím že stepping B3 desky už dorazily i k nám...

aktuálně to vidím takhle

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... X9010T7501

Stále jsem zvažoval externí grafiku ale myslím že integrovaná grafika HD3000 (proto 2500K procák) bude pro moje účely stačit. 2D grafické aplikace, CAD, HD videa. Zajímalo by mě jak je na tom tato grafika s HD flash.
Na stránkách http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... dmarkgpu=1 poráží v Cinebech R10 i profesionální grafiky typu Quadro FX 3600M

Cinebench testuje výkon v openGL pokud se nemýlím ne? CAD aplikace jsou na openGL založené né?

Hlavně mě láká i velmi nízká spotřeba této sestavy.

Jak hodnotíte ostatní komponenty?

Výkon v CAD aplikacích se testuje hl. v SPECviewperfu.
Obávám se, že HD3000 by neobstála ani omylem, testuje se tam rychlost vykreslování (FPS) složitých 3D scén i s efektama, apod...
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Petr_S 12. 3. 2011 18:29

Tak, jestli je primární použití CAD, tak bych se pídil po podpoře grafické karty v tom konkrétním CADu, který na tom poběží (v dotazu nebylo specifikováno).
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The_Trooper 17. 3. 2011 21:51

Ještě pár otázek:

1) Při Koupi W7 64bit OEM se bude licence vázat na zvolené komponenty v nákupu.. Co když vyměním např primární HDD bude tato OEM licence fungovat?

2) Kde by ste doporučili PC sestavit ALFA vs CZC? co se týče kvality práce a přístupu.. Cenové to vychází stejně...
The_Trooper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 3. 2011 22:06

licence se váže na základní desku, zbytek můžeš libovolně měnit
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 3. 2011 22:17

licence se sice vaze na desku, ale stitek ma byt nalepen na bednu a OEM musi byt koupena s funkcnim pocitacem(dily na nej) ktere musi byt minimalne tyle:
cpu, deska, skrin se zdrojem, ram, disk - vse na jedne fakture s oem.
pokud nahodou pouzijete neco z toho odjinud tak je treba pouzit GGK (ta ma vyhodu ze obsahuje 32 i 64 bit a je mozne koupit samostatne ale aktivací se stává jakoby klasickou OEM - stitek + vazba na desku)
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2011 00:10

Pokud bys opravdu vahal mezi temito dvema (Alfa/CZC), doporucim Alfu. Moznosti je ale samozrejme vic...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Petr_S 18. 3. 2011 00:43

karlos00x: AFAIK tohle platí pouze v případě, že si kupuji počítač od sestavitele (System Buildera) hotový a budu chtít po něm podporu.

Pokud sestavuji sám pro sebe, tak si samozřejmě můžu koupit všechny komponenty i samotná OEM Windows samostatně. Jenom si pak budu muset sám sobě poskytovat podporu.

V případě GGK poskytuje podporu Microsoft.
Petr_S
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka