Prosím radu k nakupu HW

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 09:51

takže planuju si pořídit do PC noví HW hlavně kvuli hrám, a praci s grafikou a videem

jedu na intelovem Dual-core, graf ATI hd 4670

planuju skoro vše vyměnit a ptám se pro hry a grafiku

1.AMD nebo INtel ?

2. AMD Phenom II X4 nebo Core 2 duo ? ( sem píšu co max. si od daných výrobcu mužu dovolit)

2.ATI nebo Nvidia ?

tohle mi zatim tačí děkuju rady :-)
Naposledy upravil kejki3 dne 27. 2. 2011 16:22, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto.
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 2. 2011 09:54

cena? MB? zdroj? prostě to uprav tak jak to má vypadat a dej to do dobré sekce !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 09:59

pravě nechi radi co si koupit presne jen co si zvolit s těch výrobcu hlavně a zda sou lepší ty AMD 4jadra nebo intelovský core 2 duo, jen tak všeobecně co je lepší, celou sestavu poradit nechci proto to dávám jenom sem ...
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2011 10:41

Doporucene sestavy, AMD varianta do 10k > dvojnasobek vykonu proti tomu, co mas ted. Varianta za 15k > adekvatne vyssi vykon.

Mas tam konkretni ZDROJ, CHLAZENI, desku, procesor, pamet, grafiku. Hlavne to CHLAZENI a ZDROJ a desku minimalne dodrzet, nebo vzit lepsi.

Lepsi deska je treba M4A88T-V EVO/USB3, lepsi zdroj treba AC Fusion 550. Zdroj je lepsi hlavne im, ze je nejenom vykonnejsi (to vidis v nazvu), ale TISSI.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 11:03

muj rozpočet je malej a celá sada nepřichází v uvahu, potřebuju zatim jen procesor a v zlhledem k tomu že asi AMD tak i desku a potřebuju se vejít do 4000-5000, takže momentálně mám zroj http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72911

dost se mi líbí ten procesor AMD Phenom II X4 955 BE
+k tomu tu grafiku co ted mám než budou peníze na novou tzn. ATI radeon HD 4670 512...

bude mi k tomu stačit ten zdroj?

a jakou desku k tomu ? finančlně dostupnou ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2011 11:08

Ten zdroj stoji TOTALNE za tuhy vykal. Bohuzel bych to s nim neriskoval a vzal radeji 400W Seasonic, ktery bude (bohuzel) jednak vykonnejsi a jednak kvalitnejsi.

V idealnim pripade bys mel vzit Fusion 550, ten prezije i nekolik dalsich sestav.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 11:13

ok a ta deska k tomu ? ta co je v te sestavě asi co ? :-)

právě nevim zda si do te sve sestavi koupit jen core 2 duo, a nebo přejít na ten 4 jadrovej AMD stim ze budu muset menit desku, zdroj,...
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2011 11:44

C2D nema vyznam. Leda C2Q, ale ty jsou TAK DRAHE, ze ...

Zatim to nech s timhle zdrojem. Ale mysli na to, ze opravdu neni z nejlepsich.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 11:59

ok takže :
deska ASUS M4A77T/USB3 ? muže bejt i tahle ? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75171
procák AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Graf zatim ATi rad HD 4670 512 MB
Ram 4gb

zdroj nechám

pošlape to ? a rozjedu na tom dnešní hry ?

a mám koupit nake to chlazení ? nebo u procesoru stačí to co je k tomu a v pc mám jeden přidanej větrák
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2011 12:03

Kup k tomu ten AC Freezer 13, za ty prachy je luxusni. Obrovskym plusem je TAKTOVANI (kde 4GHz zarucuji) a TICHO.

Hry samozrejme pojedou. Ale chtelo by to jeste grafiku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 12:12

grafiku budu mít nejspíš Geforce 9800 gt 1Gb od kámoše za litr, má jí asi dva roky, šlapemu všecko parádně tak snad bude stačit... a nebo naka jiná cenově do tech 2000-2500 která se vyplatí víc než tahle sice použitá ale za 1000 ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod skype 27. 2. 2011 12:16

9800GT NEBRAT! Do 2500Kč vem HD5770.
Ještě otázečka...ramky máš DDR3?

-- 27. 2. 2011 12:19 --

Ale pokud půjdeš do nové grafiky, tak nezapomeň na novej zdroj.
skype

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 12:22

tyo ta 9800GT mi neprijde zlá ten kamoš na ní hraje všecky nove hry a bezproblemu, ramky samozdřejmě budu kupovat nove DD3, a ten zdroj zatim budu muset nechat ten co mám

vše v tom pc je nove kupoval sem novej zdroj, desku, graf, procak a ramky asi pred 3/4 rokem, vše i v záruce, sere mě že to takhle propadne :-( ale je to slabe na dnešní aplikace a hry
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod skype 27. 2. 2011 12:29

9800GT je zastaralá a žravá karta. A nedivil bych se, kdyby do půl roku umřela.

Kdyby ses před 3/4 rokem přišel k nám poradit, tak bys nemusel teď vyhodit půl PC :) Zdroj Evolve ani mrtvou platformu 775 by Ti tady nikdo neporadil :))
skype

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 2. 2011 12:36

V současné době máš co? 4670? Ta je výkonu 9800GT hodně podobná. V žádném případě ji od kamaráda nekupuj.

Co se týká sestavy, tak přechod na AMD bych viděl nějak takhle: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RD0111W701
K tomu buď hned, nebo časem, přihodíš AMD HD5770, nebo nVidii GTX460/560. Celkem v tom budeš za nějakých deset tisíc, ale bude to obstojný herní počítač, který ti zase nějaké dva-tři roky bez větších zásahů vydrží.


Ještě ke tvé sestavě. Jsi schopný vypsat kompletní konfiguraci? Třeba by se nemuselo měnit všechno, ale stačilo by pro začátek popohnat malinko procesor a vyměnit zdroj s grafikou... Kdo ví, když nám tohle nenapíšeš, bereme ty věci jako nepoužitelné...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků