Prosím radu k nakupu HW

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 12:46

momentální sestava

CPU: Intel Celeron E3300 @ 2.50GHz
RAM: 3.0GB Dual-Channel DDR2 @ 399MHz
Graf: ATI Radeon HD 4670 512Mb
Zdroj Evolve Pulse 500W (http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=Evolve+Pulse+500W&SearchType=1&SearchSubmit=1)
MB: MSI G31TM-P35

stačí?

no dost se mi líbí ten 4jadrovej procak nwm proc, taky bych rád pracoval s HD videm a na to je prej lepší 4 jadro

ok grafiku teda nekoupím a až budou peníze koupim neco z toho co jste psali zatim mi bude muset stačit ta co mám
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2011 12:55

Deska je TRAGICKA, procesor je hodne slaby lowend, na taktovani to moc nevidim (deska je jeste horsi, nez tragicka) ... kdy jsi to kde kupoval, kdo Ti to poradil a kolik jsi za to dal?

Nekdo Te zjevne napalil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 12:58

měl sem hrozně low počítač odjakživa jedu na nootebokach i ted má dost lsinej nootebok, ale chci i stolnák a potřeboval sem do 5tisíc nakej tak mi spolužák sestavil tohle je to kupovane v Czech Computeru

kupovalo se RAm,PRoc,Deska,Zdroj,Grafika a stalo to dohromady 4800 asi ... bednu a HDD sem měl už ze stareho
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 2. 2011 13:13

To je vážně hrůza a moc s tím dělat nepůjde. Kdyby se vyměnila deska a zdroj, přetaktoval se procesor a koupil jiný (rychlejší) disk, tak by to alespoň trochu běželo, ale je to o tom, že tenkrát jsi měl myslet a nesvěřit své peníze někomu, kdo o počítačích očividně moc neví...

Prodat to jako kancelářský stroj (protože nic jiného to není), tak dostaneš tak dva tisíce a s tím taky nic neuděláme... :(
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 14:03

mám teď tohle PC a rozpočet do 4500, a tak pravě za to chci koupit tu desku a procák a DDR3 ramky, hned jak budou peníze tak novej zdroj, a potom Grafiku

dost si stojim za tim AMD Phenom II X4 965 Black Edition

desku asi tu co sme se o ni už víše bavily a sem na 4400 takže... pokud mi to chvilku vydrží na tomhle starem zdroji tak do toho jdu... jen nechci udělat další chybu jako predtim sem vyhodil 5000 za nic, tak tahle investice se už oplatí ne ?

zdroj bych koupil tak do jednoho měsíce, a grafiku až by byly peníze ale tak ta co mám není nejhorší a zatim vydrží...
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 2. 2011 14:24

OK, takhle budeš vyměňovat komponenty jednu po druhé a ve výsledku na tom jen tratíš, protože než to doděláš, budeš moci začít znovu s jiným základem.

Podíváme se na to z tvého pohledu:

Máš teď v ruce 4500Kč a doma počítač, který by ještě někomu výborně sloužil v kanceláři, nebo doma jako přistupovadlo na internet a sledovadlo filmů. Vyndáš z něj grafiku (deska má integrovanou) a za cca tři tisíce ho hodíš na Aukro. Za ty peníze bude do čtrnácti dnů pryč, protože tamní lidi nemají soudnost a koupí kde co.

Budeš mít sedm a půl tisíce a AMD HD4670, která bude na hraní docela použitelná, než se najdou peníze na jinou. Pak koupíš toto, což je sice pětistovku nad limit, ale tu už jistě někde seženeš. Budeš mít kvalitní a relativně tichý počítač univerzální počítač, do kterého v budoucnu dokoupíš GTX460 nebo podobnou kartu a bude to výborný herní stroj. Rozmysli se sám, ale já bych šel určitě raději touto cestou, než cestou postupných upgradů.

Procesor lze navíc přetaktovat, nebo dokonce odemknout na plnohodnotný Phenom X4 (cca 80 až 90% šance), takže ze slabého procesoru určitě neměj strach.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 14:33

no tak bednu kupovat nemusim doma mi 3 ležej, HDD mám docela slušnej SATOvej 320GB,

okolik je ten procesor v te sestavě co si psal horší než ten muj "vysněnej" AMD Phenom II X4 965 Black Edition ?

nebo jinka co je výkonější

AMD Phenom II X4 965 Black Edition + ASUS M4A77T/USB3

nebo to co je v té tvé sestavě tzn.: AMD Athlon II X3 450, rev. C3 + ASUS M4A88T-V EVO/USB3

jinka netrvalo by to tak dlouho zas tak měsíc - 2

když vemu že bednu, HDD a grafiku mám, ted Procák+deska a RAM to bude CCA 5000, a do měsíce zdroj víc není třeba snad ne ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod skype 27. 2. 2011 14:42

Udělej to, co navrhuje The Shitman. Kdyžtak vyhoď bednu a vyměň procesor za tvůj vysněnej Phenom II 955 BE.
Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 14:45

ok, spočtu si to a uvidim

mužete mi ještě napsat + a - obou variant ?

co tak hrozného se muže stát když to budu vyměnovat jednotlivě s tohodle zakladu ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod skype 27. 2. 2011 14:46

Napsal to The Shitman v první větě.
Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 14:50

Trvalo by to tak měsíc ten upgrade, chci se vyhnout prodeji toho starého nemám stím žadnou skušenost (aukro atd) a tady doma by se uživil

ještě mužu pockat až budu mít peníze ten měsíc a koupit vše naráz TZN

procák, Desku, Zdroj (chlazení) Ram
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 2. 2011 15:09

Bednu nevynechávej, protože tahle má alespoň základní možnosti chlazení a obsahuje už jeden 120mm ventilátor. Pokud bys to zavřel do něčeho, co ještě pamatuje P4, tak 90% těch beden je docela nepoužitelných co se týká pozic pro ventilátory a šílených perforací v nich...

Disk by se mohl zachovat. Nikde jsi předtím nenapsal, o jaký se jedná.

Jinak není problém ten procesor z návrhu nahradit tím Phenomem. Ale modelem X4 955BE, protože to je ten samý křemík, jen je jinak nastavený násobič. Minuta "práce" v BIOSu a místo 955BE můžeš mít výkon vyšší, než 975BE, nebo jak se ten nejvyšší model jmenuje. Jiné je pouze označení a defaultně nastavený vyšší násobič.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 15:33

bednu mám tuhle

Obrázek

ten HDD SATA 320GB víc nwm ... ale tim pádem nemužu prodat ten starej bez HDD ne ? :-D

takže by přichazela v uvahu ta moje varinta koupit novej zdroj a chlazení, desku a ten procák ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod skype 27. 2. 2011 15:37

Skříň katastrofální. Nějaký zkušenosti s ní mám.... Na chlazení naprosto nevhodná - jen 80mm pozice pro ventilátory.
Víš co? Celý to prodej - grafiku si nech a kup nové PC. Grafiku dokoupíš až budou peníze.
Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 2. 2011 15:42

no ok, hodim to na aukro a uvidim

hm ten procák, deska, zdroj a ramky co v tom jsou mě staly 3500 před pul rokem a ted budu rád když to celé PC prodám za 2000 sakra
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka