Herní PC, finanční limit 23.000kč, ULN ne

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Pogin 9. 4. 2011 09:57

Zdravím,

maximálně do měsíce si chci kupovat nové PC. Finanční limit by měl být cca 23.000kč pouze case a to s OS win7 + sestavení. Účelem pořízení sestavy je z 90% hraní her, 10% tvorba videí, photoshop, kancelářská práce apod. V sestavě chci mít zahrnut SSD disk. Taktovat pravděpodobně hned nebudu, do budoucna určitě. Sestava je skoro totožná s doporučenou sestavou od KineCZeka, nicméně bych měl pár dotazů.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5I0114OZ01

1. Jelikož jsem byl vždy zastáncem AMD, chtěl jsem se zeptat, zda není INTEL sestava výkonější v oblasti her? Delší dobu se v této problematice nepohybuji, takže si nechám raději poradit.

2. Vybral jsem si jinou case a to Cooler Master Elite 334 NVIDIA Edition. Bude pro tuto sestavu vyhovavat?

3. Spíše informativně, je nějaký podstatný rozdíl mezi GK Gigabyte GTX560 Ti 1GB DDR5 GV-N560OC-1GI a Gigabyte GTX560 Ti 1GB DDR5 GV-N560SO-1GI-950,která je o něco málo dražší.

4. Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM SP1 pro domáci využití postačí? Nebo je nějaký větší rozdíl s Microsoft Windows 7 Professional CZ 64bit?

To bude asi vše podstatné, na co jsem se chtěl zeptat. Mockrát děkuji za Vaše názory. Jinak bych chěl pochvalit toto fórum a lidi, co se snaží každému pomoci :-) Dobrá práce...
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 4. 2011 10:30

K těm grafikám. Ta dražší má vyšší takty. Takže je rychlejší. Někde jsem viděl i testy přímo téhle verze. Bylo to myslím tak 5-10 fps navíc ve hrách.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 4. 2011 10:57

1) Rozdíl ve výkonu není ani náhodou tak velký, jako rozdíl v ceně procesorů. V reálném světě rozdíl nepoznáš, byť některé recenze mluví jinak.

2) Pokud ti nevadí příplatek 400Kč za trochu zelené barvy, tak OK. Je to Elitka, jako každá jiná, takže vyhovuje.

3) Takty, takty a zase takty. Pokud chceš grafiku přetaktovat sám doma, vezmi tu levnější. Dražší SOCka je taky o něco hlučnější, ale moc to není.

4) Pro herní PC + použití, které jsi vypsal nahoře, bude W7 HP v pohodě stačit. Professional nechme profesionálům. :)

-- 9. 4. 2011 12:01 --

Maličko upravená verze: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 350114TJ01

Čtyřjádro pro hry postačí, navíc pokud ho trochu přetaktuješ... Šest jader je pro to vážně moc. I ty čtyři jsou až až, protože většina her je nevyužije.

Co se týká zbytku sestavy, tak vyměněn je jen disk, pro který se v rozpočtu udělalo místo. Je i maličko rychlejší.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pogin 9. 4. 2011 11:56

To Shitman
Díky moc za rychlou odpověď.

3) Mno taktovat doma sám určitě nebudu, s tím nemám žádné zkušenosti, takže bych to hodil později někomu, kdo mi to udělá. Mám tedy vzít raději tu dražší?

S těmi počty jader jsem taky četl, že 6 je na hry zbytečně moc.. Nicméně jsem pročítal hodně recenzí na AMD Phenom II X6 1090T Black Edition a hodně se mi zalíbil... :-) ale jak jsem psal, nechám si poradit...

Psal jsem, že ULN sice ne, ale chci se jen zeptat, jak to bude s hlučností vybrané sestavy? Jedná se mi o to, že současné PC je jak helikoptéra a nerad bych měl doma to samé :-)
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 4. 2011 12:02

3) Grafika se dá taktovat pomocí jednoduchých programů přímo z Windows. Například prográmek MSI Afterburner je výborný. Není to určitě nic, co bys nezvládl. Mrkni se sám.

Šestijádrem té sestavě nijak neublížíš, ale jsou to skoro dva tisíce navíc za něco, co teď nevyužiješ. To už bych radši koupil desku s chipsetem 890 a časem tam místo Phenomu X4 vrazil modernější šestijádro připravované platformy AMD Bulldozer.

Sestava rozhodně nebude hlučná. 90% lidí o ní bude mluvit jako o velmi tiché sestavě. My jsme ale trošičku ujetí přes ULN a vy pak z toho jste asi zmatení... :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pogin 9. 4. 2011 12:59

To Shitman
Fajn, tak pořídím nejspíš tu levnější variantu a pak na to mrknu :-) případně bych to někomu dal...

Jasně, to chápu...tu desku máš na mysli jakou například? :-)

Tak to je dost možné, ale jsem rád, že to nebude to, co mám teď doma..
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 4. 2011 13:02

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 4. 2011 15:46

Jo, například tuhle.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pogin 9. 4. 2011 16:12

Ok, zatím díky moc...:-) ještě to promyslím, případně počkám, jestli sem přibyde ještě nějaký názor...
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 4. 2011 09:58

Souhlas se Shitmanem, koupil bych takhle:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... YL010Y2S01

Levnější paměti, jiný chladič, tlačím to k těm 23 tácům. Je mě zaráží použití té Elitky od nVidie. Ta skříň má nějakou specialitku navíc, nebo jen tří set korunový příplatek jen za zelené logo?
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mrak 10. 4. 2011 10:16

Jde beztak jen o ten vzhled. Bočnice, zelené lemování a logo. To bude asi všechno :D

Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 4. 2011 11:22

JJ, opravdu jsou to jen zelené blbinky. Proto bych určitě nešetřil 40Kč na pamětech, ale pokud bych musel, radši bych škrtnul tu bednu.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pogin 10. 4. 2011 12:11

To dockalacek
Ty levnější paměti, jiný chladič jsi volil kvůli fin. stropu, nebo to má jiné odůvodnění? :-)
Ta skříň, jak psal i Mrak je opravdu jen o vzhledu, hodí se mi do vybavení, které mám v pokoji a líbí se mi, takže to je tak trochu můj výmysl :-) nic víc..
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 4. 2011 12:22

Je to opravdu jen o ceně a možná oficiální (= často zaplacené) podpoře, uvedené na stránkách výrobce desky...
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pogin 10. 4. 2011 13:57

Jasně, tudíž k této desce ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 se více hodí Kingston HyperX Blu 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz ? a k této ASUS M4A89GTD PRO/USB3 více Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz ? ;-)
Pogin
Kolemjdoucí

Další stránka