Herní PC, finanční limit 23.000kč, ULN ne

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 4. 2011 14:32

Je to naprosto jedno. V obou deskách pojedou oba kity pamětí. Výkonově jsou na tom 1600MHz paměti o cca 5% líp, cenový rozdíl dělá 40Kč...

Osobně bych koupil 1600MHz, když je teď rozdíl v ceně takto malý.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pogin 10. 4. 2011 15:43

Ok, taky si myslím...takže ještě popřemýšlím o té skříni + zda mám vzít ten levnější procesor s dražší deskou, nebo to, co je v doporučených sestavách ;-) Beztak musím ještě počkat na desku + SSD disk, pač nejsou na skladě...

Každopádně moc děkuji za rady :-) Pokud by mě ještě něco napadlo, napíšu...
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2011 09:48

Drazsi deska MA smysl v pripade, ze chces za rok, za dva prechazet na osmijadrovy bulldozer. To je jedine plus, jejz Ti drazsi deska prinese.

Pokud ale vime, ze HRY nedovedou vyuzit plne ani potencialu CTYR jader, polozme si mozna radeji otazku, zda ma vubec smysl uvazovat nad tim, ze za rok poridime jader osm. Podle mne to smysl u HERNIHO POCITACE nema ani omylem.

Ostatne to uz muzes ROVNOU poridit tech jader sest a desku z doporucene sestavy - pokud UZ bys ten vykon chtel. Svatou pravdou je, ze dnesni hry jsou rady, pokud dovedou vyuzit TRI jadra, takze uz ctyrjadro ma "jedno jadro do zasoby".

Neco jineho by bylo v pripade, ze bychom se bavili o pracovni stanici, nebo o PC, jehoz ucelem nejaka ta procesorove narocna prace BUDE alespon z casti. Zadnou zminku o praci jsem tu ale nenasel. Proto bych asi o bulldozeru neuvazoval a v budoucnu radeji poridil rychlejsi GRAFIKU - ta hram pomuze vic, nez dalsich x jader, ktera se pri hrani stejne budou jen nevyuzite flakat.

PS: To vse je "jen" nazor na situaci. Sice pochazi od cloveka, jemuz IT poskytuje jiz dvanact roku oficialne obzivu, ale stale je to jen nazor.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Pogin 11. 4. 2011 20:21

Fajn, mockrát děkuji za dovysvětlení. Jsem rád, že se mi snažíte poradit, jelikož se v tom opravdu delší dobu nepohybuji. Pravděpodobně to vidím na tu levnější desku, procesor z doporučené sestavy + levnější skříň CM a dám tam asi ten o něco rychlejší 1.5tb disk, co mi doporučovali výše...
Ještě jsem se chtěl zeptat - je nějaký podstatný rozdíl mezi těmito SSD disky?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000147W
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2AN0001170

Ještě jedna věc - mohli by jste mi případně doporučit jinou alternativu základní desky, pokud by tato - http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 4000000XQE nebyla delší dobu k mání?

Díky moc
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2011 20:37

Vertex 2 mel velke problemy. Jsou k dispozici opravene kusy, nova revize. Ale na skladech je zatim stale stara. Sam Vertex mam. Jeste z doby, NEZ k tem problemum doslo.

Desku pokud nepotrebujes SATAIII, coz nepotrebujes, tu samou "bez D" v nazvu. SATAIII je jeidny rozdil.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Pogin 11. 4. 2011 22:04

Ok. Já jsem se ptal z toho důvodu, že Corsair Force Series 60GB je na objednávku a nevím, jak se na něj dlouho čeká.. :-) Ale když vidím, co píšeš, asi si raději počkám...

Jinak si měl na mysli tuhle? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000ZY4

Případně? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000XQF

díky
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2011 22:40

Vcera byl skladem. Prave ted jsou 3ks F60 ke mne na ceste ve dvou objednavkach. Bude do tydne.

AD deska: ANo, presne tu prvni. Mimochodem TD je ted prave ke mne na ceste, take by mela byt nejdele do tydne.

Ta druha nema sideport a nema chlazenou kaskadu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Pogin 11. 4. 2011 22:51

Tak do týdne, to je pohoda :-) fajn...
Jinak jsem ti psal email, ohledně té zprávy, co si mi psal ;-)
Pogin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 4. 2011 23:03

Na maily odpovidam (narozdil od SZ) vetsinou obratem, pokud nemam jednani, nespim, nebo nedelam neco neodkladneho. Pripadne pokud nejsem na weekend pryc.

Tyden je vseobecne prumerna dodaci lhuta na Alfe. Corsair je skladem na jine pobocce, par metru od skladu eshopu, v jednom meste. S deskou je to prave ted horsi, ta skladem neni, ale bude urcite brzy.

KineCZek

Předchozí stránka