Pracovní PC, minimální konfigurace, postupně rozšiřovaná

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Eyore 12. 4. 2011 09:33

Bari007 píše:S 32bit by neměl být na 64bit žádný problém, pokud se nejedná o nízkoúrovňovou aplikaci...

Jde o celkem specializovanou věc. Jmenuje se to Groma (velice stará verze - ještě z dob Win NT) - řeší souřadnicové výpočty (v podstatě trigonometrie). Neobávám se, že by to neběželo - v případě potřeby to budu virtualizovat v XP a tam to běhá bez problémů. Problém může být hardlock, na který je aplikace vázaná (nevím, jak se chová při virtualizaci). A dát 30K za novou verzi, když mi ta prastará naprosto stačí (ono se v geodézii, pokud jde o základní měřické úlohy, za posledních 150 let zase tolik nezměnilo) mi připadá jako nesmysl.
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 4. 2011 09:40

hodil bych dotaz primo na vyrobce. (nedavno se tady resilo nejaky ucto z roku raz-dva a nejelo to)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eyore 12. 4. 2011 10:08

Znovu opakuji: "Problém není s programem! Ten funguje i na W7/32!"
Dotaz: "Máte někdo zkušenosti s používáním programů (jakýchkoliv programů) chráněných Hardlockem (někdo tomu říká dongle) ve virtualizovaných XPčkách?" Pod VM-Ware jde Hardlock zprovoznit, ale o MS virtualizaci jsem nic nevygooglil.
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod Genie 12. 4. 2011 10:23

Mam problem s hardlockem na LPT u programu pro plotterove rezani - stejna situace (vyhovuje mi sest let stary a novy stoji pres 50 tisic). Urcite exuistuji i levnejsi alternativy jak rezat, nicmene to neresme.

Pod Virual PC mi NEfunguje.
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2011 10:25

Eyore:
Nenapsal jsi typ/výrobce hardlocku.
Možnosti:
A/ Staré typy hardlocku pracovaly obvykle na paralelném portu. Jestliže bude nový PC vybaven tímto portem, pak nebude problém s jeho virtualizací v MS Virtual PC 2007 v libovolné verzi 32/64-bit OS WNT ani v novější verzi pod W7/64 ve virtualizovaných WXPP/32.
B/ Novější typy hardlocku disponují rozhraním USB; pak je nutno použít nejnovější verzi MS Virtual PC pro OS WNT řady 6:
http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx
protože starší MS VPC 2007 nevirtualizuje USB porty.

Nejmoudřejší a zásadní možností je vyžádat si od výrobce novou verzi programu včetně hardlocku s 64-bit ovladačem.
Většina výrobců moderních programů upouští od tohoto typu ochrany sw a přechází na modernější ověřování platnosti licence po síti.

//
Genie píše:Pod Virual PC mi NEfunguje.

Nenapsal jsi verzi reálného ani virtuálního OS a VPC.
Je povolen LPT v nastavení VPC, resp. daného virtuálního OS?
Zkoušel jsi Oracle Virtual Box?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eyore 12. 4. 2011 10:46

Jde o několik hardlocků. Něco jsou HASP, něco Sentinel Pro - všechno USB. Část programů vyměním za 64bit verzi, ale u dvou bych musel koupit novou verzi a jedná se mnoho desítek tisíc Kč.
Chtěl bych přejít 64bit w7 kvůli přidání pamětí, ale rád bych se vyhnul problémům.
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 4. 2011 10:57

Eyore:
Safenet nabízí už od r. 2005 64-bit ovladač pro Sentinel:
http://www.safenet-inc.com/uploadedImag ... 07.6.3.zip
Funguje i v OS WNT řady 6.
Takže lehce rozchodíš klíč pod libovolným 64-bit OS WNT.
Funkce starších programů v 64-bit OS musíš vyzkoušet, nastavit kompatibilitu atd.

64-bit ovladač pro HASP neznám. Zkus podporu výrobce.

Dočasné řešení pomocí virtuálního WXPP/32 je sice použitelné, ale zásadní nevýhodou je komický výkon virtulizovaného hw ve VPC:
pouze CPU Intel P4 a VGA S3! :-S
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eyore 12. 4. 2011 11:14

Tak to jsem netušil a není to moc dobrá zpráva. Něco takového mi stojí doma pod stolem a chci se toho zbavit :-).
Takže použiji variantu, kterou doporučil Kineczek - koupím GGK licenci a bude-li 64bit dělat problémy, použiji 32bit.
Ještě zkusím "své" dodavatele software, ale pochybuji, že kvůli mně změní svou obchodní politiku a dají mi zdarma 64bit verzi.
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 4. 2011 11:38

KineCZek doporucil ze zkusenosti. :))

Vykon virtualizovaneho prostredni v MS Virtual PC, tudiz i v XPMode pod Win 7 Professional je opravdu ZNATELNE nizsi, nez vykon nevirtualizovaneho systemu.

Grafika S3 je pravda, procesor standardne vyuziva jednoho jadra, jde nastavit vic. RAM je standardne 512MB, lze nastavit vic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Eyore 13. 4. 2011 16:20

V práci mi odsouhlasili víc peněz, než jsem čekal. Ještě jsem doporučenou sestavu upravil (a přidal SW). U pamětí předpokládám, že zprovozním 64bit W7. Můžete mi, prosím, někdo napsat, jestli tam není nějaká zásadní chyba? Hlavně mne zajímá volba grafické karty a SSDisku (Corsair teď nemají)?
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0X35010Q3N0111P1010TUP020WSD010Z3E010IYL020TUD01105O01116S010GVS010W9Y0110TR0115JI010VKJ01
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 4. 2011 16:52

priznavam, nebudu procitat cele vlakno zpatky, takze jen za me:
- pokud se na to uplne nespecha tak bych mozna pockal na HD6450 pasivni verzi. pasivni HD5570 je bohuzel nedostupna. (btw dedikovana grafika je tam vlastne proc? dva monitory pres digital?)
- k SSD radsi at se vyjadri Kin - 80GB je podle vseho nova verze takze uz by to SNAD mohla byt "nevykuchana" verze
- duvod k vyberu desky? moznost bulldozeru, chapu spravne?
- pasta neni potreba, je uz nanesena na chladici
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 4. 2011 17:06

80GB je puvodne asi 90GB? Nemam to overene. Jen s vyssim overprovisioningem kvuli 25nm. Bral bych F90.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 4. 2011 17:14

jo, to asi jo. jen ze jsi nekde psal ze budou nove revize s opravenym poctem linek (nebo jak to jinak nazvat) tak jsem myslel ze by ta 80GB uz mohla byt tutove prave z tehle davky, no ale asi to bude chtit aby tazatel kvuli tomu pogooglil nebo zvolil jistotku F90.

edit: ted koukam ze i na CZC uz F90 vyradili z prodeje. Pozor: F80-A je 25nm.

-- 13. 4. 2011 17:16 --

jeste neoverene info: Některé Vertexy 2 nejsou v 25nn techn. dostupné (např. kapacity 40, 50, 80, 100 GB)
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 4. 2011 17:21

S temi Vertexy je to problem. Nektere 34nm mely mene kvalitni chipy, byly pak pomalejsi nez ty pomale s 25nm. Nektere NOVE 25nm jsou zase naopak s plnym poctem kanalu a plnou rychlosti.

Ktery je ale jaky, to uz nevedi ani zamestnanci v marketingovem oddeleni OCZ. Takze asi tak ... ruce pryc, pokud to alespon trochu jde.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Eyore 13. 4. 2011 22:44

Grafickou kartu tam chci nacpat kvůli druhému monitoru a taky jako výpomoc pro příležitostnou úpravu fotek (ale není to nutnost). Jen vím, že by se na mne dívali v práci divně, kdybych si teď pořídil počítač a za půl roku přišel s tím, že chci přidat kartu (takhle s tím problém mít nebudou).
U desky počítám s výměnou procesoru (za "pár" let) a prodloužením životnosti.
Pasivni HD5570 a Corsaira jsem našel v jiném obchodu. Tak bych je vzal tam.
Eyore
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka