Pracovní PC, minimální konfigurace, postupně rozšiřovaná

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 4. 2011 08:41

Dva monitory jsou jasny duvod. Na tu pasivni grafiku(a to jakoukoliv) bych doporucil vazacima paskama pridelat AC F12 PWM. Jasne reknes si "to muzu vzit rovnou s vetrakem", ale mrkni jake jsou(hlavne prumer) - i ten nejtissi bude hlucnejsi nez totalne regulovany 12cm arctic. Corsair se urcite vyplati, akorat bacha na tu 80ku.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eyore 14. 4. 2011 20:16

Když ho přidělám vázacíma páskama, nebude se klepat?
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 14. 4. 2011 20:51

Utáhneš a nebude se klepat nic.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 4. 2011 21:59

bezne to zdejsi lide praktikuji: noctua nebo AC F12 PWM (podle ceny) na accelero, na pasivni 5770(ta ma obrovsky pasiv), do zdroje atd. Paskem se to da dobre dotahnout (koho takhle "legitimovali" ACAB tak to vi moc dobre) a zaroven kdybys potreboval to rozdelat tak to proste ucvaknes a neni to nevratny, nemas to zapraskany jako bys mel od lepidla/silikonu apod.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 4. 2011 16:35

http://goo.gl/YKJzo

Zde vidis, ze i Noctua se BEZNE pridelava "na pasky".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Eyore 15. 4. 2011 16:47

Děkuji všem za snahu a pomoc. Situace se mění každým okamžikem. Takže poté, co mi v práci předevčírem odsouhlasili víc peněz na počítač, dnes mi (pro změnu) řekli, že pokud chci počítač na práci domů, mám si jej koupit za svoje. No, a vzhledem k tomu že jsem teď musel platit opravu auta budu to muset odložit až se zase naplní prasátko a kupovat sestavu po částech. No jo, to je život ...
Každopádně všem děkuji za pomoc a inspiraci. Až to bude aktuální, tak se zase ozvu.
Mějte se krásně.
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod Eyore 5. 5. 2011 14:25

Prasátko se naplnilo, takže jsem přidal výkonější grafickou kartu. Zajímá mne, zda bude počítač "rozumně" tichý, případně půjde následně ještě víc ztišit.
Z předcházející diskuze mi vyšel návrh:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 6S010HRX01.
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 5. 5. 2011 14:26

Po zregulování ano. Což je chvilka. Podle priorit.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 5. 2011 14:35

Tim, ze tam mas komplet Arctic fany a na system SSD a na data zeleny disk v himuro(ktery zrejme bude vetsinu casu spat) tak vhodnou regulací se dostanes na takovou hladinu, ze pres den to neuslis(imho ani v noci ale to je subjektivni) a dalsi jeji snizeni by vyzadovalo investici cca 3000,-.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eyore 5. 5. 2011 14:46

Díky, to jsem potřeboval slyšet. Další 3000 už jsou na mne moc.
Ještě jsem se chtěl zeptat, kam nejlépe namontovat ty dva větráky; ve skříni je přeci jenom hodně otvorů (třetí dám dle rady na grafiku).
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 5. 5. 2011 15:01

Ten CM větrák bude možná hlučnější, takže by možná bylo lepší přihodit tam ještě jeden F12 a vyměnit ho. Nad procesor a na zadní stěnu. A místo toho CM dát ten čtvrtý AC F12.

Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 5. 2011 15:04

taky bych to tak videl - vepredu dole natahnout, a vzadu a nahore vyfukovat.
Narozdil od nekteych jinych si nemyslim ze je nutne mit stejny pocet intake jako outtake.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eyore 5. 5. 2011 18:07

Tak ještě jednou všem děkuji. Už jsem to objednal. CM větrák vyměním a pokusím se to vyladit na co nejmenší hluk. Vzal jsem ještě pátý AC F12, kdyby bylo třeba víc "nasávat" a budu si s tím hrát. Alespoň se zase přiučím něčemu novému.
Eyore
Junior

Předchozí stránka