Herni masina do 18000Kc, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 4. 2011 09:42

Dík, za odpověď. Myslel jsem si to, jen mě kámoš trochu zmátl :)
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod hansmol 29. 4. 2011 13:50

Tak ta GTX 560 SOC vypadá jako nejlepší volba :) Sestavu chci pořídit hlavně kvůli Shift 2 (nepište sem prosím co si o té hře myslíte) a podle testu na pctunning http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/20641-shift-2-unleashed-stale-stejna-grafika-ale-vyssi-hw-naroky?start=4 to vypadá o dost lépe pro nVidie (je to pochopitelné, ale pro mě je překvapením slabý výkon HD6970) takže o kartě už mám asi také jasno :) díky za rady a pomoc
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 5. 2011 13:29

Desku stoprocentne s USB3, v dnesni dobe je to rozdil nula cela nic korun a USB3 externi disky jsou na trhu za ceny srovnatelne s jejich USB2 bratricky.

Grafiku NEKUPUJ SOC, protoze SOC na trhu soucasnem je pouze 950MHz verze. Klasicka Gigabyte je 900MHz. Pretaktovat jde +/- na uroven te SOC. Pokud koupis SOC, ta uz pretaktovat proste nepujde. 1GHz SOC nejsou dostupne a mozna ani nikdy nebudou. Od ledna je porad vyrobce slibuje a jeste NIKDY dostupne NEBYLY.

Pokud planuje spocitac kupovet v srpnu, NEEXISTUJE DUVOD ptat se na sestavu na konci dubna. Do te doby bude vsechno uplne jinak, ceny se pohnou jak u grafik, tak u procesoru.

AD konkretni sestava: Videl bych to na tu od Skype z druheho prispevku.
AD sestaveni: Opravdu mas jistotu, ze to zvladnes? Nekolika lidem z fora takhle PC uz pri montazi shorelo, staci trochu hledat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod hansmol 2. 5. 2011 21:51

Ok usb3 prokoumám, sice neplánuji koupi periferii s usb3. A v těch 2 grafika je rozdíl i v chlazení ne ? Důvod existuje, chtěl jsem znát nejlepší volbu abych měl srovnání. Na sestavování nebudu sám, ale nevím jak ten zdroj, ten "externí" větráček toho zdroje je uvnitř, takže fouká teplo do bedny, nebo je v něm (zdroji) ještě jeden, takže by byl průtok z bedny ven ? A kam přesně s těmi 2mi větráky, myslel jsem, že jeden před disky a druhý na zadní část..
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 5. 2011 21:59

Ventilator fouka do zdroje, tzn. ven. Ventilatory tak, jak pises.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 5. 2011 22:37

hansmol: paklize si nekdy v budoucnu koupis externi HDD tak pokud usb3 nebudes mit tak budes tlouct hlavou do zdi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 5. 2011 22:54

hansmol:
Příplatek za USB 3 je minimální. A užitečnost?
USB 2.0 dá max cca 30 MB/s.

přenosné 2.5 disky:
ty moderní běžně dosahují okolo 80MB/s.
Navíc Hitachi má zanedlouho uvést na trh 2.5' 500GB jednoplotnu (Z5K500). Takže rychlosti opět zase půjdou nahoru.

3.5 disky:
ještě rychlejší. Některé kusy i cca 130MB/s.

USB fleshky:
16GB USB 3 se dá už dnes koupit za 700-800Kč. Což je cena téměř srovnatelná s USB 2.0 fleshkama. A už ta je schopna číst i okolo těch 70-80 MB/s tedy hodnota srovnatelná s některými pevnými disky.

Toto vše bude USB 2.0 brzdit.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod hansmol 3. 5. 2011 11:16

KineCZek píše:Ventilator fouka do zdroje, tzn. ven. Ventilatory tak, jak pises.

Takže ten "teplý" vzduch co se "hromadí" v bedně ten větráček (mimo krabici zdroje) na zdroji fouká dovnitř přes součástky zdroje a následně přes mřížku ven, pokud jsem to pochopil. A uvnitř už není další (interní) větráček? Je ideální aby ten teplý vzduch z bedny tahal přes součástky zdroje ven?
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2011 11:36

KAZDY zdroj ma ventilator postaveny timto zpusobem. Odebira vzduch zevnitr skrine a vyfukuje ven zadem. Uvnitr zdroje je ELEKTRONIKA, zdroj neni "krabicka na vetracky", ale "krabicka pro napajeni PC".

KineCZek

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 5. 2011 13:24

ad teply vzduch:
varianta 1) jakykoliv zdroj nahore - plati co jsi napsal, zdroj nasava teply vzduch a je jedno jestli je to AC fusion nebo jiny zdroj.
varianta 2) zdroj AC Fusion dole - zalezi na prutoku vzduch(kolik je nahore vyfukovacich vetraku), ale je z fyzikalnich zakonu dane ze dole je vzduch chladnejsi nez nahore
varianta 3) zdroj jiny dole - obvykle to byva tak, ze nasava skrze diru ve spodku case(s prachovym filtrem) a vyfukuje dozadu, čili nema se vzduchem uvnitr case nic spolecneho.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hansmol 3. 5. 2011 18:36

KineCZek píše:KAZDY zdroj ma ventilator postaveny timto zpusobem. Odebira vzduch zevnitr skrine a vyfukuje ven zadem. Uvnitr zdroje je ELEKTRONIKA, zdroj neni "krabicka na vetracky", ale "krabicka pro napajeni PC".

Vím, že zdroj slouží k napájení jednotlivých zařízení, jen mi nebyla jasná konstrukce tohoto zdroje.. Znám zdroje které nemají větráček mimo krabičku zdroje, ale uvnitř a jen jednu stěnu kde je otvor (právě pro ten větrák), čili logicky jsem myslel, že vyfukují teplo JEN od elektroniky zdroje. A né, že táhnou teplo co je v krabici přes tuto elektroniku. Nejsem žádnej odborník na počítačové zdroje a už vůbec ne na chlazení, tak jsem se jen zeptal..

-- 3. 5. 2011 18:39 --

karlos00x píše:ad teply vzduch:
varianta 1) jakykoliv zdroj nahore - plati co jsi napsal, zdroj nasava teply vzduch a je jedno jestli je to AC fusion nebo jiny zdroj.
varianta 2) zdroj AC Fusion dole - zalezi na prutoku vzduch(kolik je nahore vyfukovacich vetraku), ale je z fyzikalnich zakonu dane ze dole je vzduch chladnejsi nez nahore
varianta 3) zdroj jiny dole - obvykle to byva tak, ze nasava skrze diru ve spodku case(s prachovym filtrem) a vyfukuje dozadu, čili nema se vzduchem uvnitr case nic spolecneho.

Díky za vysvětlení. A ještě dotaz, tento zdroj AC 550 Bulk má jen 1 větráček, který je osazen mimo krabičku zdroje ? A přímo naproti tomuto větráčku je ta "stěna" děrovaná. A žádná jiná (například právě dole) už v sobě díry nemá?
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 5. 2011 19:01

"Znám zdroje které nemají větráček mimo krabičku zdroje, ale uvnitř a jen jednu stěnu kde je otvor (právě pro ten větrák)"

a na protější straně, té, kde má fusion větrák, mají průduchy, kterými nasávají vzduch ze skříně.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2011 19:04

Jak psal Alfahans ... i pokud ma zdroj jen jeden vetrak smerem VEN - kde myslis, ze ten VZDUCH bere, aby mel co vyfukovat? Myslis, ze je ve zdroji nejaky vzduchovy vyrobnik? : )) Samozrejme ze neni, jsou tam ruzne otvory, jimiz vzduch dovnitr proudi.

AD Fusion: Ne, vsechny ostatni steny jsou plne. Pouze v jednom cele je vetrak a druhe je derave.

KineCZek

Odeslat příspěvekod hansmol 4. 5. 2011 14:03

Jasný, dík, to jsem potřeboval vědět..
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod hansmol 21. 6. 2011 20:20

Změnilo by se na vaší volbě něco po více než měsíci ? Mě zaujala myšlenka dát tam GTX 560SOC (protože nemá JEN 50mhz na jádře, ale má dost navýšený takt na pamětích ale také má použiti jiné (lepší) součástky) ale za cenu té SOCiální verze už se dá pořídit HD6950 a tato myšlenka mě láká ještě více protože se prý dá přetaktovat na 6970.

V oblasti MB mě zase zaujala tahle (je lepší než starší M4A89GTD PRO ?) - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=92552
hansmol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka