Herni masina do 18000Kc, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hansmol 25. 7. 2011 19:33

2 KineCZek: Omlouvám se za spam, já zrovna přijel z dovolené a nečetl tuto zprávu. Potřeboval jsem rychle vědět jestli půjde to tranquillo vůbec do tej desky osadit. Sem jsem to hodil protože mi nepřišla reakce (což teď chápu) tak jsem chtěl znát názor ostatních.

Proč mi doporučujete freezera13 ? Četl jsem že tranquillo je povedený chladič, který je lehce nad Hyper 212+
// Hyper si "odnese" 90% lidi. Ten zbytek budto chce ULN a bere Noctuu, nebo nema prachy a bere Freezera. //

Seagate je lepší nebo to je osobní reakce (že doporučíte spíše než WD)
DVI kabel koupím zvlášť (ikdyby byl u monitoru myslím že nebude kvalitní)

karlos: díky za rady, toto by mohlo nastat, uvidím když tak dokoupím 42kč není moc

-- 25. 7. 2011 21:00 --

Rozdíl mezi WD a Seagate vidím podle porovnání u alfy pouze u technologie NCQ. Neberte to, že rejpu, ale rád bych slyšel důvody proč volit zrovna to či ono, když mi to doporučujete :)
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 25. 7. 2011 20:31

Freezer 13 je úžasný v poměru cena/výkon. Prostě konkurenci válcuje. Ano, Tranquillo je o něco lepší, ale taky stojí skoro o půlku víc, pokud se bavíme o té "lepší" verzi (rev.2). Starou nemá smysl kupovat.

To, že Freezera bere ten, co nemá prachy, neplatí. Pro Freezer 7 možná, ale třináctka je znatelně výkonnější.

Se Seagate mám alespoň já lepší zkušenosti, než s WD. Nemají bordel v řadách a koupě disku tak není loterie. Prostě objednáš 7200.12 a ten taky dostaneš. Hlavně se mi ale WD Blue zdají hlučnější, než právě 7200.12.

Fusion a Fractal může být problém. Pokud chceš tahat kabeláž za deskou, tak napájení CPU prostě nedostane, takže prodlužka je potřeba. Jde to táhnout předem, což není esteticky nic moc, ale dostat by to tak myslím mělo.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 26. 7. 2011 08:25

Mezi f13 a tranquillem rev 1 je rozdíl 160kč, pokud má to tranquillo lepší chladící výkon tak to není tak hrozný příplatek. Navíc podle tohoto vychází lépe než CM Hyper 212+ http://www.cttl.cz/index.php?gid=11505&kap=2.
Vždyť starší verze poráží 212+ (nevídím to že nemá smysl jí kupovat - pokud vadí orientace, že proud vzduchu pujde zdola vzůru, tak to nevadí když bude zdroj dole, nebo ano?

Disk jsem na doporučení dal do sestavy Seagate.

Ok kdyby nastal problém, tak doběhnu do elektra pro prodlužu :)
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 7. 2011 09:24

Právě možnost natáčení o 90° u AMD je věc, kvůli které bych do rev.2 šel. Nejde o vyfukování nahoru, ale o to, že ventilátor bere vzduch zespoda od grafické karty. V klidu žádný problém, ale v zátěži to může teploty zvedat.

Je tam i pár dalších blbin, jako větší heatpipe, které by měly zařídit o něco lepší přenos tepla a díky tomu nižší teploty.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 26. 7. 2011 09:45

No jo to je pravda. Díky za rady
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 7. 2011 13:10

Freezer 13 v podstate nema sanci to neuchladit. A lze jej na Intelu natacet dle libosti.

Podle jinych testu (PCTuning, napriklad) je Hyper lepsi, nez Tranquillo. Navic uzivatel Skype doma Tranquillo ma a prilis spokojen s nim neni - nekde na foru sve zkusenosti popisoval, zkus mu poslat SZ.

Hlucnost ventilatoru na Tranquillu je oproti Freezer 13 kazdopadne vyssi, pro mne padny argument PROTI koupi. Pokud uz, koupil bych k Tranquillu jeste jeden AC F12PWM a osadil jej misto Gelidovskeho ventilatoru. (!!!)

PS: Pisu to sem proto, abys nekoupil neco, co ve finale bude drazsi a presto tim nenaplnis sva ocekavani.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 26. 7. 2011 13:40

Abych řekl pravdu...zatím jsem to příliš nezkoumal, protože nebyl čas, nebyl jsem doma atd... ale snad se tento víkend dokopu k výměně Gelid pasty za MX-2.
Ventilátor Gelid je hlučnej krám - nad 1000rpm se nedá dlouhodobě poslouchat. Na 700rpm(níž neběží) to v LN/ULN PC taky není nic hezkého. Proběhla výměna za F12 PWM(možná tam časem ještě přijde Noctua řady P) a je to nesrovnatelné.

Díky této zkušenosti Gelid na foru nedoporučuju a radši do sestav osazuju Freezer13 popř. Hyper212+.
skype

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 7. 2011 13:55

No vida, dokonce se prisel i pochlubit. Ventilator od Gelidu jsem slysel nekolikrat, tichy nebyl ani jeden - navzdory tvrzeni spousty recenzentu. Tak nejak nevim, zda je chyba ve mne, v konkretnich kusech, nebo v recenzentech.

[OT]Skype: Co to mas za avatara?[/OT]
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 26. 7. 2011 14:05

Řekl bych, že v recenzentech :)

Avatar - nevím jestli nějakou mojí chybou nebo chybou fóra mi zmizel modrej Androidík a nebyl jsem týden doma, tak jsem si tam narychlo hodil uptime z notebooku :)) Už jsem doma, tak díky za připomenutí ;) - Androidě jde zpět :)
skype

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 7. 2011 15:05

OK, tohle jsem potřeboval slyšet. Já mám totiž zkušenost pouze s jedním kusem, kde potom proběhla výměna ventilátoru za P12. Nějak extra hlučný se mi ale původní FAN nezdál. Řekl bych tak nějak nastejno s CM Hyper...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 7. 2011 15:07

Ja menim fany i na Hyperech, kdyz na to prijde. Kazdopadne pro mne je v tehle VYKONOVE kategorii kralem Freezer13, protoze ma fajn vetrak uz z vyroby a navic je o nezanedbatelny kus levnejsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 26. 7. 2011 15:23

Opravdu je ten hluk z větráčku tak nesnesitelný ?
A při porovnávání 212+ a Freezra13 byste uvedli co? Klady / zápory, zkušenost, možnost přetaktování cpu (není ten průtok vzduchu nízký?).

Ps. Doufám, že myslíte klasický freezer 13, na tom freezeru 13 pro se mi nelíbí ten maličký větráček, který tak nějak divně působí. Kdybych vzal freezera 13 tak zbyde i na pořádný dvi kabel a obstojnou klávesnici..
hansmol
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 7. 2011 15:29

rozhodne nemyslime ten marketingovy "pro" chladic. Arctic je podle meho skromneho nazory aktualne idealni pomer vykon cena.
alpine - nejlevnejsi pocitace
freezer 7 - luxusni ticho pro pro dvoujadra
freezer 13 - tiche chlazeni pro nejvykonnejsi CPU (milanr, matysek: bavim se o mainstreamu nebo jak to nazvat :) )
Navic jedou na PWM, maji uz v sobe rozdvojky.

podle me ma smysl bud tohle, nebo pak noctua.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 7. 2011 17:22

Karlos mi promluvil z duse, rozhodne je tissi Freezer 13, nez Gelid. A k uchlazeni ... Freezer13 "umi" 4,5GHz i5 2500k okolo 65°C.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hansmol 26. 7. 2011 17:55

Teď zvažuji jestli freezer13 a nebo tranquillo + F12 pwm (tranquillo má větší průtok vzduchu, navíc třeba ten hluk nebude pro mě tak hrozný, neřeším to s ohledem na ULTRA LN.. A nebo kombinace Freezer + F12 pwm?

Dále mám trochu nejistotu ohledně GK, chtěl bych referenční provedení kvůli dual biosu na alfe to je tato od MSI - http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001310
358165768@qip.ru (18:39:02 26/07/2011)

ale stejné provedení od PowerColor, které je levnejsi - http://www.okcomputers.cz/powercolor-ra ... /d-109603/

Tak by mě zajímalo, kterou variantu byste vybrali vy?

ps. 4,5ghz i5 na 65°C s freezerem13 je velice pěkné, ale nevím kam by se dalo dostat s amd 955 když má vyšší TDP (i5 95W, 955 125W) a kam by se dostal gelid
hansmol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků