HTPC ULN 15k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Figa 16. 5. 2011 19:16

Ahoj, chystám se postavit opravdu tiché htpc. Zde jsou požadavky:
- skříň naležato nejlépe odhlučněná
- kvalitní zvukovka
- pc není na hry, ale musí zvládat naprosto plynule full HD a nesmí se u toho trápit
- grafika HDMI 1.4
- TV karta pro nahrávání v co nejvyšší kvalitě z TV s HDMI vstupem
- do karty půjde O2 TV a z PC HDMI + optika zvuk do AV recieveru -> nebude to dělat problémy?
- samozřejmě, čím tišší, tím lepší
Nějakou základní představu mám, ale radši si nechám poradit a pak sem nahodím nějaký koncept. Předem děkuji za pomoc.
Naposledy upravil Figa dne 16. 5. 2011 20:29, celkově upraveno 1
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 16. 5. 2011 19:32

A co nahodit koncept? :D odhlučněnou ležatou skříň jsem ještě neviděl. Kvalitní ležaté a dostatečně velké skříně pro dobré a tím pádem ULN chlazení začínají kolem 5 tisíc. Jinak na to stačí ASUS M4A88T-V EVO/USB3, AMD Athlon II X2 250, 2GB DDR3, Seasonic Energy Knight SS-350ET a pokud možno disk v himuru nebo SSD a filmy na externím či NAS. Nějaké ULN Noctuy, podle skříně. Viděl jsem Lian-Li, ve které šlo dát dvě 12ky.TV kartu nevím, neznám, nemám zkušenosti, která je lepší.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2011 20:41

TV kartu s HDMI vstupem jsem jeste nevidel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Figa 16. 5. 2011 21:18

Tak tady je moje představa, ale jsem 7k nad limitem :( 2k za systém. Co může jít dolů? Se skříní opravdu nevím, to samé zvukovka. Klidně bych zkousnul zvuk o něco levnější :) , ale nemám zkušenosti s ničím jiným. EDIT: Bari007 omlouvám se a děkuji
Přílohy
Untitled.jpg
sestava
Naposledy upravil Figa dne 16. 5. 2011 21:21, celkově upraveno 2
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2011 21:19

Kde je tvoje představa?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 5. 2011 21:33

Kouknul bych sem: viewtopic.php?f=932&t=1142189

Bezvadný ULN, ty asi budeš muset vyměnit skříň a vyřešit její odhlučnění. Tím pádem koupit i jiný chladič CPU, kvůli rozměrům. Jen upozorním, že ani Himuro není všelék na hluk disku. Když už, tak dvojbox 2.5" disku. Pak se to dá uznat. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod babca 16. 5. 2011 21:37

Na co zvukovku když máš receiver?
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod Figa 16. 5. 2011 21:40

Děkuji na něj jsem koukal, ovšem moc mi nesedí. Potřebuji velký disk inside, CM 212 se mi nevejde na výšku do většiny skříní, ale je fakt, že na AMD ušetřím 1300 na CPU to je dost. Děkuji

To babca: Když pošlu zmrvený zvuk do recieveru, tak už ho ani ten nezachrání. Nebo se mýlím? Nejsem až takový audio odborník to se přiznám.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 5. 2011 22:11

Figa: To budeš spát s hlavou vedle toho PC? I v obyčejné skříni, pokud zreguluješ ventilátory a "vyměníš" jejich nízké otáčky za trochu vyšší teplotu procesoru v zátěži, tak to bude i v tiché místnosti prakticky neslyšitelné. Disk bych dal 2,5", stačí i bez boxu - prakticky odzkoušeno, viz zde: viewtopic.php?f=932&t=1138297&p=8103275&hilit=Denkez#p8103275 .
Co se týče zvukovky, co s ní chceš řešit v době digitálního zvuku? To mělo význam v době analogu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod skype 16. 5. 2011 22:15

Denkez: v tomhle se asi neshodneme... já schválně teď o víkendu zkoušel AMD Box k Phenomu X6 - s heatpipe a CM větrákem. A i s nejnižšími možnými otáčkami jsem u toho počítače nevydržel víc než hodinu!
Odeslat příspěvekod Denkez 16. 5. 2011 22:48

skype: Nechci nikoho o ničem přesvědčovat, vlastní zkušenosti jsou k nezaplacení a o nich píšu. Moje sestava v odkazu je jen na inspiraci, jak se dá i s úplně obyčejnými komponenty postavit prakticky neslyšitelné PC. A pokud bych tu svou sestavu mohl poskládat do standardní a lépe větrané skříně, tak by s hlukem na tom byla ještě lépe.
Znovu opakuji, základem tiché sestavy je vyšší teplota procesoru a co možná nízké otáčky ventilátorů. Pak spolu s 2,5" diskem není třeba žádné další odhlučňování. Také vhodná ploha PC, např. pod stolem, pomůže.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod babca 16. 5. 2011 23:00

Denkez: plotnový disk je do HTPC nesmysl, to je slyšet přes celý pokoj

Denkez píše:Znovu opakuji, základem tiché sestavy je vyšší teplota procesoru a co možná nízké otáčky ventilátorů. Pak spolu s 2,5" diskem není třeba žádné další odhlučňování. Také vhodná ploha PC, např. pod stolem, pomůže.

nesmysl, to co v PC hlučí a je slyšet je disk, ne ventilátory...

Figa: PC spojíš s receiverem přes HDMI a z receiveru přes další HDMI do TV a víc neřešíš. Pokud máš levnější/starší model bez podpory HDMI, pak má alespoň optický vstup, tam taky nic řešit nemusíš, PC propojíš s receiverem optickým kabelem. Pokud máš ještě starší receiver, který nemá vestavěný D/A převodník (nemá žádné digitální vstupy), tak pak nic...pak potřebuješ zvukovku (ať už interní nebo externí).
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod Figa 16. 5. 2011 23:30

Mám respektive zákazník má úplně nový receiver, který má jak HDMI, tak optický kabel. Takže chcete říct, že zvuk, který produkuje integrovaná zvukovka bude stejný jako když tam dám tu X-Fi??? Taky jsem myslel, že optika je lepší než HDMI 1.4...
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 5. 2011 07:10

Figa: Zvuk po optice, koaxu nebo HDMI je stále týž digitální přenos signálu. A co myslíš - polezou ze super zvukovky jiné 1 a 0 než z té na boardu?
babca: Já ale mluvil o 2,5" disku, jak ho ostatně první navrhnul The Shitman. Jen jsem dodal, že tento disk http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1TW1TU1371 i bez dalšího odhlučňování je prakticky neslyšitelný. Tedy neslyšitelný na úrovni puštěného NB nebo externího 2,5" disku - o tom si snad může každý udělat představu.
Není problém narvat do skříně všemožné odhlučnění. Je to jen o penězích a každý by se měl nejdřív rozmyslet, zda to opravdu potřebuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 5. 2011 08:32

za kolik ma reprosoustavu?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Další stránka