PC bezhlučné - jak zjistit?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod regine 7. 7. 2011 22:34

Existuje na netu nějaký seznam bezhlučných počítačových sestav, či měřené porovnávání sestav?
Například na stole mám 4 roky starý Dell Optiplex a v práce 3 roky starý HP Compaq. Když je zapnu, tak neprodukují hluk. V podstatě sluchem nezjistím, zda běží.
Norma, standard na to neexistuje (ISO či jiná). Spousta českých asemblerů PC sestav rovněž inzeruje "tichost", "nehlučnost", ale například kamarád se u jednoho prodejce spálil a reklamaci na hluk mu nechtějí uznat (komp je fakt hlučný). Přitom jsem oslovil spoustu prodejců s žádostí o předvedení kompů, ale buď neodpoví, nebo se kroutí, že to zaručují, ale nepředvedou. A znáte to, jednou vydáte peníze z ruky a pak již vás prodejce odkopává (jako všude jinde ;-) ).
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior

Odeslat příspěvekod skype 7. 7. 2011 22:39

Co vím, tak neexistuje. Ovšem říct o sestavách Dell Optiplex nebo HP Compaq, že nejdou slyšet... To si ani nechci představit tu sestavu, o které říkáš, že je fakt hlučná :))
Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 7. 2011 22:54

Relativně tiché sestavy (ULN) najdeš zde:
viewtopic.php?f=932&t=1132452
Mezi značkovými wks bych je AFAIR nehledal.

Zcela tiché (0 dB) hw sestavy jsou postaveny na bázi „studených“ platforem VIA Eden nebo AMD Fusion, které jsou výhradně pasivně chlazené a obsahují pouze SSD, ne HDD. Ty zde ovšem nenajdeš.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kevin a perry 8. 7. 2011 09:23

Nic takového neni, ani když už o tom píší, že to je bezhlučné PC, tak je to hlučné.
Bezhlučné PC získáš jedině domácí úpravou a investováním spousty peněz, ale potom je fakt bezhlučné, což u mě znamená, že přijdeš do pokoje, zmačkneš power na case a neslyšíš nic jako než si ten power zmačknul, až musíš kontrolovat monitor jestli se PC fakt zaplo :D

jenom ten enermax mi to v noci kazí :(, budu muset vyměnit větrák, nějak mi v nem ševelí...
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2011 15:03

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kevin a perry 8. 7. 2011 18:32

OK, myslíš že, ULN verze je vůči chlazení zdroje málo?
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2011 20:41

FLX mam v Modu overene v kompletech s ULNkovymi casefany a procesorovymi P12/P14. ULN obcas shazovalo zdroj v zatezi, tzn. musel se resit zvlast SWovy okruh na zdroj s vyssimi %. Ne kazda deska to v SF umi.

Radim dobre, resp. se o to alespon dle sveho nejlepsiho vedomi i svedomi snazim.

PS: Do ostatnich temat na foru jsem jeste nekoukal a pred dovolenou se mozna ani nepodivam - zatim nemam cas.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod kevin a perry 8. 7. 2011 20:51

Já vím, že radíš dobře, máš to ověřené, já ve zdroji zatim větrák neměnil a nerad bych ho tak zmršil, takže díky za doporučení ;)
jak sem pochopil, tak tu noctuu do zdroje nezapojim, co, musim ho pichnout na desku... nebo regulator...?
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 7. 2011 15:23

Presne tak. Enermaxy maji jednak PWM a jednak proprietalni konektor.

KineCZek

Odeslat příspěvekod kevin a perry 12. 7. 2011 13:31

Když nad tim tak přemýšlím, než se dám do výměny...
v čem byl s ULN problem? pokud si S12ULN zreguluju sam přes manualni regulator, tak se zdroj smažit a vykazovat NEstabilitu nebude ne? (když jí nenechám minimální otáčky?)
doufám, že se vrátíš dřív než si zmrvim zdroj :D
kevin a perry
Mírně pokročilý