Pracovne PC, 700€

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Nipponec 23. 8. 2011 15:43

Zdravim vospolok,
chcel by som si postavit nove PC, najma na programovanie a kedze som nesedoval trendy neaky ten rok chcel by som poprosit o par rad.

Poziadavky:

Poziadavok hlucnosti: PC nemusi byt extra tichy, bude v pomerne hlucnom prostredi a vacsinu casu mam aj tak sluchadla..

Ucel zostavy: Ucelom ako uz bolo spomenute bude hlavne programovanie napr. VS 2010 cca. 80% casu, zvysok FullHD filmy, surfovanie atd... Ziadne hry.

Financny limit: Cenu by som chcel udrzat okolo 700€..

Operacny system Mam W7 Prof. 64bit..

Zostavenie: Zostavu poskladam vo vlastnej rezii..

Taktovanie: Taktovat by som chcel len mierne v buducnosti..

Monitor: Monitor mam 23" FullHD..

Periferie: Ziadne, len cisto bedna..

Na zakalde prestudovania doporucenych zostav som vytvoril moj navrh:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_12YE0116NJ01192Q01147R0119LD01163A0115RK010X4A010TUP0416T401

Ale nie som si vobec isty vyberom dosky, konkretne ci sa na moje pouzite oplaca priplacat za chipset Z68, a taktiez pri disku neviem ci sa oplati priplatit za Caviar Black alebo bude postacovat Green.

A celkovo by som sa chcel spytat ci sa oplaca ist touto cestou s Intel HD Graphics 3000, alebo radsej slabsi procesor+externa grafika?

Dakujem
Nipponec
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 8. 2011 16:02

Změnil bych desku na tu s grafickými výstupy, dal jiné SSD, ubral dva větráčky ve skříni, dal levnější chladič, levnější paměti, slabší zdroj, atd:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... P10119LG01

Grafika by stačila integrovaná, zdroj o výkonu 430W také, jak je to se Sandforce netuším, dávám intel a jako pevný disk jednoho "zelenáče". Podle mého jsou to všechno změny k lepšímu a o 800 korun nám klesla cena..

Ještě si dovolím osobní názor, ač nejsem programátor a ten program neznám, přijde mi taktování zbytečné. Nebál bych se to postavit i na H67 a i5-2400 a rázem bysme ušetřili odhadem dalších 1 200 korun. Ale třeba to jsou choré myšlenky jednoho propiskového potěšilce.. ;-]
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 23. 8. 2011 16:14

Pokud taktovat, tak bych volil lepší desku, než Dočkaláček. Zbytek sestavy je OK.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000016EH

Na taktování takto zaměřeného PC mám ale stejný názor, jako on. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod testicko 23. 8. 2011 16:29

Proc nevzit starou dobrou Gigabyte s P67 a cena je vice nez dobra , pod 3000kc : http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1493
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 23. 8. 2011 16:37

Protože IGP? :)
Odeslat příspěvekod Oggi09 23. 8. 2011 16:57

Je ale potřeba verze GA-Z68X-UD3H, aby měla výstupy

Obrázek
Naposledy upravil Oggi09 dne 23. 8. 2011 18:06, celkově upraveno 1
Oggi09
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 8. 2011 17:35

- Z68 s grafickymi vystupy... proc ne tenhle luxusni kousek: ASUS Maximus IV Gene-Z stepping B3 ? Bezkonkurencni za ty penizky... (navic by sla dat do mATX skrine)
- pameti "obyc" zeleny.
- ssd intel 320
- datovy disk black edice je kravovina
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 23. 8. 2011 19:07

Pardon, nemá výstupy, pravda. :) Potom teda asi P8Z68-V, nebo Maximus IV Gene-Z.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 8. 2011 19:20

Ta Z68X-UD3H by mu pohodlně stačila, těch 4,5GHz s ní dá také..

http://extrahardware.cnews.cz/dvojrecen ... 0?page=0,9

http://www.hardocp.com/article/2011/07/ ... d_review/7

http://www.tweaktown.com/reviews/4113/g ... ndex5.html

Jinak ta Gene IV, bude mu stačit HDMI? Já raděj kompletní trojku - D-sub, DVI i HDMI. I když třeba to jde řešit redukcemi..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 8. 2011 20:44

dockalacek: zadani zni jasne: jeden fullHD monitor. no nechce se mi verit ze by nemel digitalni vstup.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nipponec 23. 8. 2011 21:39

Dakujem za vsetky komentare.
Ohladom taktovania, to som skor myslel ze az neskor by som o nieco nataktoval, ak by uz nestacil vykon, aby som mal trosku otvorene zadne vratka..

A ohladom dosiek:
GA-Z68X-UD3H-B3 som mal dlhsie v hladaciku a myslim, ze by mi postacovala ale zneistilo ma trosku spracovanie chladenia napajania, ktore vyzera dost nestabilne..
Na Maximus IV Gene-Z som tiez pozeral a mne sa prave zdalo mATX ako nevyhoda,inak som uvazoval aj o tej, jedno HDMI by mi malo postacovat zatial tam problem nevidim, ale predsa len velmi nevidim do tychto novych chipsetov. (Naposledy som staval PC s Athlonom 3000+ na 939 sockete :-D )
Tak teraz som este viac na vazkach, ze ktoru.
Nipponec
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 8. 2011 22:41

v cem by bylo mATX nevyhodou? jsem snad nikdy nemel vic jak jednu kartu ke grafice v kompu... tim spis na programovani.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 8. 2011 08:35

P8Z68-V ... tady bych se stave rezervovane. V ruce jsem mel a ve spolupraci s IGP je to problem za problemem, nahodne tuhnuti, atd. Navic pri vyuziti IGP nefungoval EIST.

Jak je na tom GENE, to nevim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Nipponec 24. 8. 2011 17:55

V tom pripade sa asi nakoniec vratim k GA Z68X-UD3H-B3, po premysleni by som povedal ze Gene uz bude mimo moje vyuzitie a budem zbytocne priplacat, a GA bude stacit.

A posledna otazka este k SSD, nestacil by Crucial M4 64GB, Intel 320 80GB sa mi zda zbytocne velky a uz aj trochu drahy, ci oplaca sa mi priplatit?

Dakujem za rady a skusenosti.
Nipponec
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2011 09:03

Intel ma zaruku 60mesicu, M4 o neco vyssi rychlost, ale nizsi kapacitu. V zasade neudelas chybu ani s jednim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Další stránka