Domácí NAS

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod N!nja 28. 9. 2011 19:32

Omg, to jako vazne? Minimalne 160gb? Myslel jsem ze bych ho hodil na ssd disk nejaky 40gb nebo flashku, kdyby to slo. To je tedy pekny opruz :-(
N!nja
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 28. 9. 2011 21:13

U SATA-III ide hlavne o urychlenie burst prenosov, co ma pozitivny dopad na minimalizaciu zataze pri malych mnozstvach dat, ktore sa vojdu do HDD cache. Proste supneme to tam 2x rychlejsie a 1/2 casu mame volno.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 1. 10. 2011 11:21

Chlapi, jaké komponenty by jste doporučili na domácí NAS? Přečetl jsem diskuzi, ale nějak se vtom neorientuju. WHS jsou Windows Home Server 2011 předpokládám, ale zčeho to složit?
Jde mi i o spotřebu a slušnou cenu..
dede
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 10. 2011 11:26

a čemu přesně, v druhým příspěvku tohoto vlákna, nerozumíš?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod skype 1. 10. 2011 12:43

Lehce sem si pohrál s kabelama, takže sem můžu dát fotky mého homeserveru :) :
http://www.dropbox.com/gallery/11886735 ... o?h=7d8bc7
Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2011 12:39

Fujky, EC s BOXikem. 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod skype 3. 10. 2011 13:30

EC určitě, ale BOX? Je od Phenomu X6, takže nějakej Sempron pro něj nic není a přes dva Samsungy není slyšet :lol:
Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2011 13:45

Ja vim, ale kolik navic by Te staly CME a Alpine? Ani veceri bys za to neporidil. ;)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod skype 3. 10. 2011 14:10

455Kč :)) Ale z večeře bych měl lepší pocit než z CME a Alpine :lol:
Odeslat příspěvekod JimmyFL 8. 10. 2011 15:11

Zdravim.
Taky si chci postavit NAS. Inspiraci jsem nasem v Skypove vlaknu, stejne tak jako v tomhle. A prave pro to mam trosku zmatek v procesorech:

Athlon X2 250 nebo Celeron G530?
Podle toho co vim tak by mel byt G530 rychlejsi (a levnejsi). Jak je to se spotrebou? O graficke jadro mi nejde, opravdu jen pomer vykon/spotreba(/cena).

Zbytek bude:
2*2TB hdd v RAID1 (Samsung F4 EcoGreen) + 2,5HDD na system [ubuntu nebo WHS11, mozna to nainstaluju na flashku])
MB vezmu podle procesoru (viz prispevek od kina, popripade vlakno od skypa)
4GB Ram [Kingston 1333]

Fungovat bude jako NAS (zaloha internetu + PC) [doma mam perfektni 1TB Qnap TS101 jehoz velikost mi prestava stacit]

Dik :)
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior

Odeslat příspěvekod skype 8. 10. 2011 16:05

Celeron G530 - nižší spotřeba, cena, vyšší výkon

HDD bych nebral Samsung - ideálně Barracuda Green nebo EARS/EURS.
Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 10. 2011 06:18

- dneska jednoznacne celer.
- whs budes na flashku dost blbe instalovat protoze chce min 160GB na systemovou partition.
- ja bych asi premyslel o tom vzit 1xseagate a 1xWD kdyz se to bude zrcadlit(co kdyby vyrobni vada v jedne serii?)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JimmyFL 9. 10. 2011 11:43

S tim WHS a 160gb to vim, i kdyz jde nainstalovat na mensi [http://usingwindowshomeserver.com/2011/09/20/installing-whs-2011-or-sbs-2011-essentials-on-ssd-or-sata-hard-drives-smaller-than-160gb/]

Flashku jsem myslel spise na Ubuntu/FreeNAS. Stejne asi zacnu s linuxem a uvidim jak to (ne)pojede...

Dik za radu s tema diskama, to me vubec nenapadlo!
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2011 10:13

G530 je jednoznacnou volbou, nizsi spotreba pri vyssim vykonu. Desku bych bral s USB 3.0, pocet SATA portu je uz na Tvem uvazeni. Vetsine lidi postaci 4ks.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod vavca 10. 10. 2011 11:48

Dobrý den,
měl bych prosím dotázek, jaká je spolehlivost soft. řadičů na desce? používám synology DS207+ a bohužel přestává dostačovat, tak mne návrh od kina+WHS a raid 5 ze 3*2TRB HDD zaujal,
V práci používám řadu let na serverech výhradně HW řadiče (adaptec, lsi) a dejme tomu, že jsou spolehlivé, případně se mi vždy podařilo zachránit data, či zavčas provést výměnu vadného HDD rebuild, se SW raidem to bude obdobné? díky za info. nerad bych přišel o svá data....
vavca
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka