Herni PC do 20 kKc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod nicoldri 15. 1. 2012 18:23

Dobry den, sestavuji pro kamarada PC na hry (80%), koukani na video (10%) a internet (10%). Cena do 20 000 vcetne Windows, monitoru a prislusenstvi (klavesnice, myska a zvuk). Nebude to ULN. Nejradeji hraje RPG (dulezita grafika), omezene akcni, simulace ho nebavi (CPU tak neboli). Sestavovat budu sam, taktovat urcite ne.

Po precteni fora jsem vymyslel toto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... D50116OW01

Nevim, jestli grafika na plne detaily bude na 22" palcovy monitor stacit. On musi mit ty nejvyssi detaily dostupne na danem 1920x1080, jinak si ten pocit z noveho PC neuzije a bude zklamany. Chce hrat Zaklinace 2, Skyrim, Diablo 3, FarCry 3, Dead Island.

Jeste mam tento PC, za 25 000, s 4-jadrovym AMD a NVIDII. Pokud by ten predchozi nestacil, ma toto smysl?
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... GO01148E01
Tam bych potreboval poradit s reproduktorama, jestli jsou dostacujici.
Dekuju.
nicoldri

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2012 18:32

IPS monitor je pro 80% hry naprosty nesmysl. Bezdratova klavesnice na hry? Nesmysl ne ze krat dva, ale na druhou. Usetrene penize se daji vyuzit mnohem ucelneji...

PS: Osobne nezastavam nazor, ze by se u Intel verze Tebou vybrana grafika do te skrine vesla, aniz by kolidovala s plechem HDD sachet.

- - -

23.321,- Kc

Ucel splni vice nez dobre. Mas tam reproduktory i sluchatka, v obou pripadech jde o rozumnou volbu v dane cenove kategorii.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod BukajAktobos 15. 1. 2012 21:16

Nemyslím že současné IPS jsou až takový nesmysl pro non-pro FPS hráče. Zvláště pak, pokud chce hrát výše vyjmenované hry, RPG atd. Nejsem si jistý, zdali průměrný uživatel ten rozdíl vůbec pozná.

Ad ty sluchátka - máš s nimi vůbec nějaké zkušenosti, nebo tam střílíš od boku? Headset mě totiž taky zajímal, ale tato cena mě poněk děsí v tom, že to bude hrát či hlas znít ještě hůř, než by člověk u sluchátek pod 5k čekal.
BukajAktobos
Junior

Odeslat příspěvekod nicoldri 15. 1. 2012 23:13

Dekuji moc za odpovedi. IPS panel jsem myslel, ze ma lepsi pozorovaci uhly a lepsi barvy. Pro temnou jeskyni plnou kostlivcu je to jedno. Vezmu TN a za usetreny penize tam strcim 4 jadro a 8 GB:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... EI0119GS01

Jen jsem zmenil zpet grafiku na 6850, tentokrat ASUS EAH6850. Je levnejsi o par stovek. A dal jsem jinou zakladni desku Gigabyte GA-970A-D3. Cilem je dostat se na unosnych 22 000.

Se sluchatky nemam zadnou zkusenost, proste jsem vzal levnejsi Koss. Sam mam spunty Phillips za babku, ale planuju si neco koupit. Jako reproduktory jsem koupil Altec Lansing a jsem spokojen.
nicoldri

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2012 11:26

IPS panel proc ne, pokud nekdo dela fotky atd, kde ten rozdil vyuzije. U her je vcelku jedno, jake ma panel uhly - neznam nikoho, kdo by pri hrani sedel "az za rohem", nebo pod stolem. Vetsina hracu ma monitor na stole a sedi u stolu na zidli.

Desku vrat hned zpatky, ta BG nema chlazenou napajeci kaskadu a v pripade pretaktovani procesoru brzy umre. (!) Bez nariku na reklamaci.

U grafiky ASUS by mi, priznam se, vadil hluk. Gigabyte vidim levnejsi a je vykonneji a tissi. (!)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod skype 16. 1. 2012 14:08

Na DirectCu mám alergii :) ber Gigabyte nebo MSI s TwinFrozr, ne Cyclone(!).

Kin: :nenapadne
Naposledy upravil skype dne 16. 1. 2012 14:38, celkově upraveno 2
Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2012 14:09

MSI nema WIndforce, ale TwinFrozr. Windforce = Gigabyte. :D

KineCZek

Odeslat příspěvekod nicoldri 16. 1. 2012 22:29

Diky vsem moc, spatlal jsem tedy novou sestavu:

Gigabyte Radeon 6850: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000012D5
A levny case: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001CL8
Vratil jsem zpet Asus zakladni desku M5A97 Pro.

Malinko jsem usetril na klavesnici a jsem na 21 749,- To se da prinejhorsim pridat zpet Cooler Master case. Pozna se rozdil krome designu?

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... L8010WIU01
nicoldri

Odeslat příspěvekod mobilcarl 16. 1. 2012 22:39

Jestli budeš taktovat, vzal bych radši 4 x F12 PWM kvůli teplotám (to AMD prostě topí o dost více než Intel) a možná i 500w zdroj, i když tenhle to zvládne taky.
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2012 09:39

Rozdil ve kvalite tech klavesnic je naprosto propastny, nemenil bych to. A do te bedny ... mas jistotu, ze se Ti tam vejde grafika? Protoze ATX deska tam je o milimetr, tak proto se ptam, kolik tech skrini Ti proslo rukama.

Abyt tam pak grafiku necpal kladivem. Ale mne je to vlastne jedno, ja to stavet nebudu. :D

BTW: 4x F12 PWM = CME 370.

KineCZek

Odeslat příspěvekod nicoldri 17. 1. 2012 10:08

Prave, ze tolik skrini zase ne. Podle fora jsem stavel pred 3 roky s Cooler Master, moc pekna bedna, spokojenost. Pak jsem mel jeden Asus, taky dobry, v Mironetu Cooler Master nemeli. A nakonec Lenovo, to byl uz hotovy z obchodu. Ten mi pripada forovejsi. Tohle je tedy 4. PC vybrany podle Zive.cz a tak na vas dam a vyberu podle KineCZeka.

Klavesnici necham tedy taky Logitech. Sam si kupuju Logitech nebo Microsoft a spokojenost zatim.

Jen s tou grafikou jeste potrebuju jistotu. Je to dobra volba? Ma rozmery H=38 mm, L=230 mm, W=126 mm, MSI 560GTX ma 238 x 112 x 40mm, tzn. hodne podobny. Vejdou se obe do toho Cooler Mastera?

Zatim uplne nevim, jaky ma kamos rozpocet, uvidim, co na tu cenu rekne.

Az to uplne vyberu napisu a pak poslu fotky. Diky.
nicoldri

Odeslat příspěvekod mobilcarl 17. 1. 2012 10:48

do CM Elite 370/371 se vejdou obě.
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior

Odeslat příspěvekod nicoldri 17. 1. 2012 16:28

Dobra, vezmu tedy i tu lepsi bednu zrejme. Jeste jsem surfoval webem, precetl par clanku a nevim, zda neni lepsi pockat na Radeon HD 7850 nez kupovat 6850. Ma mensi spotrebu jak to vypada a min hreje. Nebo rovnout vzit 560GTX?
nicoldri

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 1. 2012 17:20

Zvolil jsi nevhodnou kombinaci VGA + MB.
Riskuješ nekompatibilitu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2012 20:46

Pockat na 78x0 urcite muzes, pokud na PC nespechas, jevi se mi to jako rozumna volba.

KineCZek

Další stránka