PC - Webdesign, 16.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 6. 2. 2012 08:57

Dobrý den,

obracím se na Vás s pomocí sestavení PC.

LIMIT: 16.000,- Kč [bez monitoru, bez OS, bez APCS5 (= Photoshop)]

Účel využívání PC: WEBDESIGN - jedná se tedy o tvorbu webových stránek v Adobe Photoshop, Illustrator a kódování v html. Z 99% se budu pohybovat v prostředí OS, chci virtualizovat ale vedle klasického OS ještě min. další 3 systémy, hry hrát nebudu.

Hlučnost - ULN není podmínkou, ale hlučný být nějak zvlášť nemusí.

Základní deska - (se SATA III) edit: bez podmínek

Procesor - (Chci pouze značku Intel. Rovnou se ptám, je 4 jádro zbytečnost a stačí 2 jádro, když webdesign sám o sobě náročný není? Nevím právě jestli stačí i3 nebo jít do i5 - rozdíl v ceně tam je dost zásadní, prosím navrhněte.) edit: Intel nebo AMD, záleží pouze na tom co mi doporučíte v závislosti na vykonávané práci na pc, tzn. není nutnost mít X jader pokud to není nutné.. díky za tipy

Operační pamět - min. 16GB... max taky

Grafická karta - V grafikách se vůbec nevyznám, hry hrát nebudu (možná jen výjimečně), jak jsem psal výše, budu se pohybovat jen v OS - používat photoshop a jemu podobné, koukat na videa ve fullhd, žádné extra podmínky na výkon, proto asi není potřebuji nic extra, prosím navrhněte.. Podmínka v tomto je, že chi dva monitory, budu kupovat 2x 24" Dell U2412M a ten má 1x DVI a 1x DisplayPort, takže nějakou kam půjdou připojit.

Pevný disk - 1000GB stačí bohatě

Cena je bez OS a Photoshopu, komponenty rovněž nejsou v ceně, ani monitory.. Pokud by se Vám podařila spáchat nějaká sestava budu jenom rád.. Díky moc
Naposledy upravil RoMeiRo dne 6. 2. 2012 11:20, celkově upraveno 4
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 2. 2012 10:20

- co znamena "min 3 dalsi systemy"? jake systemy? za jakym ucelem? najednou?
- vic jak 16GB nemas sanci osadit kvuli cene
- ten pocitac je zdrojem hlavniho financniho prijmu?
- proc tak nutne potrebujes SATA3?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 6. 2. 2012 11:02

- virtualizovaný systémy nejsou priorita, přes vmware budu spouštět (ne nejednou) systémy kvůli testování na různých prohlížečích - ano jsou i další varianty, ale toto řešení mám otestovaný a je nejlepší (z mého pohledu).. fungovalo mi to na mobilním dvoujádru i5 se 4GB ram, takže to asi není podstatné řešit..

- min. 16GB vyznělo asi špatně.. 16GB bohatě stačí, víc nechci!

- no ze začátku to bude práce bokem a později se na to přeorientuji úplně..

- pokud není SATA III výrazně lepší, tak není nutnost, takže SATA II klidně postačí..
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 6. 2. 2012 11:13

Morning.
Mohu vedet, proc jen Intel a nikoliv treba plnohodnotne 6core CPU, jakym je AMD Phenom uz jen kvuli tomu VMWare? Vazne myslis, ze jsou AMD tak spatne CPU/Chipsety, ze by nedokazali zastat praci webdesingu?

sATAIII je vyrazne lepsi, pokud se budeme bavit v jine cenove relaci - tedy vynasobme rozpocet cislem 10 a muzeme se bavit o tom, ktery radic poskytne lepsi vykon pro sATAIII. Cisla jsou krasna, umime-li je spravne interpretovat.

Nice day
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 6. 2. 2012 11:16

- To právě netuším, proto si nechávám raději poradit.. Mám pouze jednu zkušenost s AMD a ne zrovna dobrou (z dřívější doby).. proto je to můj subjektivní pohled, očividně si mě vyvedl z omylu, takže pokud se s Phenomem dá vejít do sestavy, tak proč ne.. rozhodně díky za tip ;)

- SATA III tedy není nutné již řešit.. bezvýznamné..
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 2. 2012 11:41

Úvaha: webdesign a 2x Dell U2412M : nebylo by lepší mít alespoň jeden "normální" monitor, abys viděl, jak se to zobrazuje normálním lidem? Ono jedna věc je upravovat předlohy pro tiskárnu, tam je zkalibrovaný monitor předpoklad úspěchu, a jiné požadavky jsou pro webdesign, kde se výsledek bude většině lidí zobrazovat na levných monitorech.
Naposledy upravil vladimir dne 6. 2. 2012 11:53, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 6. 2. 2012 11:50

stejného názoru jsem taky, dřív jsem to tak používal (klasické tn), každý mi ale nakonec doporučoval IPS panely pro lepší podání barev (a já si vždy říkal, k čemu mi to bude když to nikdo jiný neuvidí), tak jsem si řekl že do toho tentokrát půjdu... je ovšem faktem co říkáš, možná by to bylo ideální mít 1 ips a jeden tn... poohlídnu, mohlo by to snížit náklady na periferie.. a to výrazně..
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 2. 2012 12:53

Ani ne, nejlevnější WUXGA na trhu je tento samsung za 5.5k:
http://www.alza.cz/lcd-displej-samsung- ... n=zbozi.cz
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 2. 2012 13:27

to by nestacil sekundar ve fullHD?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 2. 2012 13:34

Jedině tak, no.
Ale bral jsem to tak, že tazatel chce 2x wuxga, když je má v požadavcích jinak by vybíral třeba IPS od LG za 4k.

btw. já bych kašlal na TN a držel se sRGB standartu.
Ono sice na TN to pak může vypadat trochu mdle, ale naopak, to, co může vypadat dobře na TN, nám uživatelům s S-IPS, apod. bude vypalovat oči :D

Je ale pravdou, že jeden kvalitní panel většině lidem stačí, ten hlavní, na kterém si hrají s barvičkama, sledují filmy, atd...
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 6. 2. 2012 13:39

raději bych oba ve fullhd.. mám raději víc prostoru... nicméně, limit 16.000,- který jsem dal je jen na bednu a její komponenty, periferie - ty mají rozpočet zase svůj...

každopádně, pokud tu máte zkušenosti i s monitory IPS tak se taky nebráním... pokud jsou na tom LG dobře, tak zase nemusím vyhazovat zbytečně větší peníze, když to jde i levněji... :)
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 2. 2012 13:45

FHD = 1920x1080.
wuxga = 1920x1200.

LG.Phillips je jeden z největších výrobců LCD na světě, společně se samsungem, AUO, chi-mei, atd...
A plno IPS je právě od nich.
Většina výrobců monitorů (dell nevyjímaje) pouze použije panel od jednoho z výrobců a dodělá mu elektroniku, obal, stojan, atd...
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 2. 2012 13:48

1500 se na ulici běžně neválí.

Pro druhý monitor mu ale myslím postačí i rozlišení 1920x1080 a takový TN monitor je k mání za řádově od 4k. 4000 nebo 7000, to už rozdíl je.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 6. 2. 2012 13:49

jasně, já vím.. pouze zobecňuji, to že je ten DELL wuxga je spíš jako bonus, klidně beru fullhd, na tom nezáleží... ještě jsem narazil na tenhle model 23" LG E2370V-BF

takže jste pro variantu IPS + TN .. v rozslišeních wuxga+fullhd případně fullhd+fullhd?

zkušenost - u tn displejů se bojím samsungu.. loni jsem si koupil 22" syncmaster (už nevím model) a teda za týden šel pryč protože neznal bílou barvu.. ať jsem nastavoval jak jsem nastavoval tak pořád taková béžová - měl jsem ho vedle svýho ntb který měl displej od LG a teda neskutečnej rozdíl, takže samsungu u mě e-e pro případ..
Naposledy upravil RoMeiRo dne 6. 2. 2012 13:52, celkově upraveno 1
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 2. 2012 13:52

tak to pak ano.
vzal bych wuxga IPS jako primární + TN FHD jako sekundární, pokud ten rozpočet je.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků