PC + monitor, bez OS - net, office, semtam hra /15 tis. Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 3. 2012 20:52

já bych navrhl dražší : LG IPS vím že néni potřeba tak kvalitní, ale přece jen kupuji monitor na pár let. Těch 600kč nebo co tam je navíc IMHO stojí za Pivota a IPS a LED :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 3. 2012 21:27

20" se dá sehnat hodně levně: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... AD01112U01

Počítej ale s tím, že to bude nudle, což na internet, office, atd. není moc vhodné. Rozdíl mezi 900px a 1050/1080px je opravdu HODNĚ znát.

Klasické dvacítky 1680x1050 už k sehnání nejsou a 22" modely jsou dražší, než stejná úhlopříčka s vyšším rozlišením.

Devatenáctce se vyhni co největším obloukem. To si můžou rovnou koupit noťas. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 3. 2012 20:38

Slovem klasicka = 4:3, tak k sehnani je napr.: LCD2090UXi od NEC. Daji se najit i WIde (WSXGA+).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod mmmjack 4. 3. 2012 23:24

No především ohledně toho monitoru by to chtělo si vyjasnit přesně rozměry, které jsou maximálně možné...v e-shopu jsou u konkrétního monitoru snad vždy uvedeny, aby se dal podle toho najít monitor s max velkou úhlopříčkou. Takže se možná zeptat toho kdo chce to PC, ať si změří rozměry u stolu. Pak by se dala vyřešit konečně otázka ohledně monitoru. Jelikož to že tvrdí, že tam asi max vejde 20tka...z toho moc nepoznáme, každá 20" má jiné rozměry.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PepiQ 23. 3. 2012 09:42

Ahoj, po delší odmlce se ten náš problém opět uvádí do chodu, tak snad už finální doladění a bude se to moct objednat. :-)

Víc se nám zdá pořád ta sestava od kokomila, viz: zde.

Jenže v příspěvku na první stránce tvrdí, že sestava je výkonnější, než sestava od The Shitman (viz zde, ale zase hlučnější, dražší a s menší možností případného budoucího upgradu (základní deska není pro čtyřjádro prý vhodná). :-| Naše představa byla taková, že by šel případně časem zvednout výkon vložením např. i5ky a rovněz grafiku časem vyměnit za výkonnější, to by nešlo? :(
PepiQ
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 3. 2012 12:49

Upřímně, nemyslím si, že bude ve tvém případě upgrade i3 -> i5 až tak znatelný.
Ono i ta i3 zmákne grafiky typu HD6970, GTX560/570.
Jádra to má stejně silná, jen jsou jen 2 + HT, místo fyzických 4.
http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... ntel-i-amd
spíše bych pak za 2-3 roky obměnil celý základ (cpu, deska, gpu, ram).

case si vem tu 311, má zdroj dole -> líp chlazená.
A jestli plánuješ do dvou let upgrade na 4jádro + lepší GPU, tak si vem i silnější zdroj -> CX500.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PepiQ 23. 3. 2012 17:56

alfah4ns - ahoj, děkuji za odpověď. Sestava půjde do rodiny, kde se kompletní PC neobměňuje každé 2 roky, ani 4. :) Čili kdyby se dalo teoreticky v budoucnu uvažovat o tom, že by se koupila i5ka, 7čka, která bude schopná nebrzdit i novější grafiku do PCI-e, bylo by to super...

Čili kdyby za ty 2 roky plánovali upgrade na (tou dobou už pravěpodobně ne TOP) i5ku a lepší grafiku, bylo by to s toutotouto sestavou možné?

Jestli je ten case lepší v tom chlazení, tak by se asi dal vyměnit, pokud se to tam vše poskládá. :)

Že je dražší především o ten procesor, to je OK, ale prý bude hlučnější a s menší možností upgradu, než ta od The Shitman tak se radši ptám... protože tu jde i o tu hlučnost a případný upgrade. Děkuji za každou reakci.
PepiQ
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 3. 2012 19:08

jenže problém je ten, že pokud nebude ta i3 ty nové hry zvládat, bude pravděpodobně mít problémy i ta i5. Ano, je to 4jádro, ale ty jádra nemá silnější. Rozdíl v herním výkonu i3 s HT vs i5 bez OC není moc velký.
Pokud chceš uvažovat několik let do budoucna, má pak smysl i5-2500k, která se dá taktnout na 4.5GHz (+ skoro o polovinu vyšší výkon), jenže jen za cpu a desku bys musel dát 8k.

k tvé sestavě:
když tam vyměníš desku za třeba P8H67 a dáš tam 500W zdroj, tak si tam budeš pak moci dovolit strčit 4jádro a daleko silnější grafiku.
Jenže ono se to za 3 roky třeba už nevyplatí.
Budeš mít doma na tu dobu starou desku a pasující komponenty se budou blbě shánět + finančně se ani v porovnání s novými nevyplatí.
Ber to tak, kdybys třeba teďka sháněl upgrade CPU + RAM do sc.775. 4jádro do staré platformy seženeš z druhé ruky skoro za takové peníze, za jeké koupíš moderní s o polovinu vyšším výkonem. Nehledě na to, že se ti pak může stát, že upgradneš cpu, pak ti třeba odejde deska a najednou budeš mít doma staré CPU, pro nějž už neseženeš dobrou desku (ano, dneska se dají už koupit pouze lowend desky pro 775), takže ve výsledku budeš měnit opět celý základ.
Za ty prachy, pokud to neseženeš někde za pakatel, postavíš málem nový základ se zárukou.

Bohužel, tohle jsou fakta a PC JE spotřební zboží a morálně stárne od okamžiku, kdy to doneseš domů.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PepiQ 24. 3. 2012 17:07

Ok, asi to necháme na té i3ce bez upgradu, maximálně se vymění plotnový HDD časem za SSDčko a ta zrychlená odezva majitele potěší řádově víc než další jádra. :)

Jen si naposledy rozeberu tu sestavu. KineCZek ve své DS do 10 tis., mluví jako o nehlučném PC na hry do 20'' LCD.

Má sestava (pozn. aktuální je zde - dal jsem pryč ten monitor a odebral ten case Cooler Master Elite 310 a dal tam 311 - vejdou se tam všechny chladiče apod, když je vevnitř jinak uspořádaná?) vychází právě z Intelácké DS do 10 tis. s následujícím rozdíly:

1) chladič procesoru, v DS je Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 a já mám o necelou stovku dražší Arctic Freezer 13, to je hádám z pohledu hlučnosti OK, ta má komponenta bude tišší.

2) case. v DS je Asus TA-K52 a já tam mám Cooler Master Elite 311 černo-modrá. Kin mluví v případě toho Asusu o nehlučném PC; ta má case, je předpokládám lepší, čili s chlazením a hlučností by v případě mého case neměl být problém, ne?

3) procesor - tam není co řešit, tam je ta i3ka místo G840ky, to by mělo být OK.

4) grafika - tady by mě zajímaly hned 2 věci. KineCZek mluví výše o tiché sestavě pro hry na 20ce. Jelikož ta má sestava bude na 22'' a občas hra, na kolik je třeba zvýšit výkon té karty z DS, aby to utáhla a zároveň zůstala v klidu tichá?
- v DS je Sapphire Radeon HD 6750 512MB DDR5 11186-06-20G
- The Shitman mi radil Sapphire Radeon HD 6670 1GB DDR5 Ultimate 11192-06-20G
- aktuálně tam mám Sapphire Radeon HD 6770 1GB DDR5 11189-10-20G

Kdybych tam dal tu od The Shitman, pomohlo by to? Má o 512 MB DD5 paměti víc, trošku vyšší frekvenci paměti a pasivní chladič.

A ještě dotaz k HDD, se Seagate nemám zkušenost, vždy jsem měl WD, se kterým jsem byl spokojen. Díval jsem se na nabídku a je tam třeba tento - cache má hned 64 MB (bylo by to reálně znát?), ale je to jen 5400, proto je hádám tak tichý, jak ho prezentují... takže radši zůstat u Seagate? :)

Děkuji za svatou trpělivost O:-) a případnou odpověď,
PepiQ
PepiQ
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 24. 3. 2012 17:16

1) Freezer stačí sedmička. Ten procesor není třeba příliš chladit. Freezerem 13 ale samozřejmě nic nepokazíš. JE lepší a příplatek není nijak hrozný.

2) Elite je o něco lepší, než zmíněný Asus, takže je to tak, jak píšeš. Všechno se vejde, jak má, neboj se. Všechny Elite jsou řešené téměř stejně. Odlišností je prakticky jen umístění zdroje nahoře nebo dole, ale to nehraje příliš velkou roli.

3) Procesor je zvolený dobře. G840 by bylo lepší v poměru cena/výkon, ale taky bych bral i3, když jsou peníze.

4) Grafika z nmého návrhu je nejslabší z uvedených. Pro hraní na 22" panelu, pokud už to má k něčemu vypadat, bych volil 6770 jako minimum.

Cache u HDD neřeš. Pro tebe nic neříkající údaj. WD a Seagate jsou si kvalitou rovnocenné, já osobně preferuju Seagate kvůli (většinou) tiššímu chodu a větší přehlednosti nabídky.

5400ot. HDD jako systémový nechceš. Tohle by dost bolelo.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PepiQ 25. 3. 2012 00:08

Děkuji za rychlou odezvu. :)

Tak to vypadá na tu finální sestavu. Nechal jsem tam tu 6770 a Seagate HDD.

Snad to bude ok, věřím, že na to použití ten výkon procesoru chvíli stačit bude, že ta grafika nebude v klidu nebo při sledování videa moc hučet a když se tam časem lískne třeba to SSD nebo ještě lepší grafika (někdo tu psal, že i3 na téhle frekcenci by neměla omezovat ani výkonnější karty), tak to bude radost používat ještě víc (oproti stávajícímu zastaralému desktopu). :-)
PepiQ
Junior

Odeslat příspěvekod PepiQ 26. 3. 2012 12:14

Ahoj, tak se nám tu vyskytl problém. :( Poslední věc před samotným objednáním byla, zda se jim tam ten case vůbec vejde (vím, měl jsem se o tom ujistit hned zezačátku :oops: ) a... nevejde. :oboze

Mají tam malý stůl, z boku gauč a z druhého zeď, čili šoupat to nejde. A v tom stole je ze 4 stran prostor lemovaný dřevem (prostě skříňka bez dveří a dna) o rozteči:
43 cm (výška) x 22,5 cm (šířka) x 54 cm (hloubka)

Námi navrhovaný case má bohužel rozměry 450 x 190 x 477 mm, čili se tam na výšku nevejde. Myslíte, že by šlo najít podobně kvalitní case, který by se tam rozumně vešel při zachování podobné ceny, kvality a zároveň aby se tam všechny zvolené komponenty (viz finální sestava zde) pohodlně vešly a nebylo to hůř odhlučněné než case původní?

Zběžně jsem se díval na případné adepty, co třeba:
Cooler Master Elite 334U
nebo
CoolerMaster Elite 371
?

Edit: CoolerMaster Elite 333 RC-333-KKN1-GP jsem nakonec vyradil, protoze ma power button, USB vstupy atd do boku, v nasem pripade tedy do skrine stolu, oni to potrebuju vse dopredu.

Ps: úplně dole v článku o GK zde píšou o krásně tichém ventilátoru 6770ky, tak mě to potěšilo. Pak jsem si ale všiml, že nejde o námi zvolenou 6770ku, ale o trošku dražší, s vyšší frekvencí a bez VGA konektoru - zde. Má i ta má levnější tiché chlazení nebo se vyplatí si připlatit?
PepiQ
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 3. 2012 14:26

Jen malá připomínka - jak chceš to PC uchladit?
bez dveří a dna, tzn. dřevo je po obou bočnicích, nad casem a ZA casem.
Case vyfukuje dozadu horký vzduch, ten nebude mít kudy ucházet pryč.
Umístění PC do takové "krabice" je ta nejhorší možná varianta.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 3. 2012 14:33

Jeste jsem nevidel tichou referencni VGA - ticha je budto pasivni, nebo pri vymene chlazeni.
Podivej se k Chieftec - jsou to spise corporate, ale vyber maji. Zalezi, jak to chces chladit. Upecenych skatuly v boxu uz jsem par videl
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod PepiQ 26. 3. 2012 14:46

Myslel jsem to tak, ze drevo je ze 4 stran, cili pod case, nad case a podel obou bocnic, vzadu je volny vyfuk vzduchu smer zed (spatne jsem se s tim dnem vyjadril). Je to takovej tunel, buhuzel ani z boku neni vyfuk do volnyho prostoru... Ale nemuzu jim prestavet obejvak nebo jeste kupovat novej, vetsi, pracovni stul... :-| Vepredu je to ok a pripadne to zkusim predvysunout, aby i vzadu byl co nejvetsi prostor.

K te VGA - jde mi o srovnani v ramci aktivne chlazenejch karet, cili i rotujici vetrak muze byt zajiste v klidu (tzn net, Office...) hlucny a mene hlucny. :) V tom clanku mluvi recenzent o tiche karte.
Naposledy upravil PepiQ dne 26. 3. 2012 15:05, celkově upraveno 3
PepiQ
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka