Nové PC nejen pro hry do 19.tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod azAllL 20. 3. 2012 14:07

GTX560SOC seženeš do 4100Kč. Škoda že budou peníze až za měsíc, před několika dny na aukru prodávali 560Ti do 4100Kč. Ale lepší koupit vše nový si myslím.
azAllL
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2012 14:07

O tom, co proc maji na SHW, jsem psal v teto sekci, jen v jinem vlakne vcera. Na SHW treba maji, ze horni zadni fan je v R3 zbytecny. Nebo ze chladic Hyper TX3 nelze libovolne orientovat po 90°... nemit ten chladic doma, MOZNA bych jim to i veril.

Zbytek je bez diskuze - alespon pro mne.

- - -

D3H ma slabsi a zpoloviny nechlazenou napajeci kaskadu. Nataktujes, to ano. Ale prijd za rok a popovidame si o stabilite. Bohuzel vim, o cem mluvim. Obor IT mne trinact roku vcelku uspesne zivi.

960 a 960Ti nejsou srovnatelne, uz vubec se nemuzes rovnat s taktovanou Ti, leda bys spadl z jahody na znak. Ono pokud si zalozim novy nick a nekde napisu, ze mi na Geforce 430 jede BF3 ve fullHD na ultra pres 100FPS, taky se budes ohanet, ze to v diskuzi psali? Nebudes, protoze vis, ze je to blabol. Stejne tak ja vim, ze pohadky o 560 SO jsou blabol.

Kdyz to vezmeme z druhe strany: Ja pokud o necem pisu, popisuji osobni zkusenost, osobni srovnani. A ten HW ke srovnavani MAM k dispozici. Rozdil mezi 560 a 560Ti je relativne velky. Tak velky, ze v nekterych situacich je 560 na 950MHz, coz je maximum, co ten chip zvladne (a jeste jej nedaji vsechny) je zhruba na urovni 830MHz 560Ti. No jo. Ale 560Ti zvladne az 1000MHz (podle modelu karty) ... a o tom to cele je.

Pokud kupujes LIBOVOLNOU kartu, urcite se Ti vyplati koupit tu klasickou, ktera je levnejsi. A na tu drazsi si dotaktujes doma. Proc? Treba protoze 960 SuperOverclock MA sice 900MHz, to ano. Ale na co Ti jsou, kdyz NAPROSTO KAZDA 960 jde pretaktovat na 930 - 950MHz? A ted to prijde. ==> Schvalne hadej, kam az pujde pretaktovat ta Tvoje drazsi "SUPER 560". No jasne. :lol: Na 930 - 950MHz, kus od kusu. :!:

Tak za co jsme si priplaceli? Za to, ze je na krabicce napis SUPER? :lol: No jo ... tak to potom ano. Pokud jsi sberatel krabicek, tak se to asi vyplati.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod azAllL 20. 3. 2012 14:14

Já se tím bohužel neživím, proto jsem se rozhodl napsat sem abyste mi ti, kteří tomu rozumí, poradili :-) takže je tedy lepší koupit 560 na 830 MHz a dotaktovat si ji doma? Třeba na zmíněných 900 MHz?
Pokud jde o desku, tak stále nevím. Kdyby Kasa neposlala špatnou revizi, tak už mám Z68A doma a neřeším to ... tím pádem koupím kvalitnější od Gigabytu a slevím na Grafice :-))
azAllL
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2012 14:18

Kazda 560 jde na 930 az 950MHz, podle kusu. Ale 930 davaji vsechny, naprosto vsechny. Kdyz zvednes adekvatne napeti (a adekvatne chladis), jde i vic, nez 950MHz na jadre - u nekterych kusu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod azAllL 20. 3. 2012 14:25

A myslíš, že dokážu tuto kartu uchladit se zdrojem, větráčkem vepředu, vzadu? Nebo to bude málo?
S tím napětím si nevím rady. Kde co, jak atd.. :-( abych taky hned neodk**vil zdroj.
azAllL
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2012 14:58

Napeti se meni SW cestou v MSI Afterburner. Ve vhodne skrini se zdrojem umistenym DOLE s teplotami nebude problem.

KineCZek

Odeslat příspěvekod azAllL 20. 3. 2012 15:17

Ale já mám zdroj nahoře. Co bys mi tedy poradil za desku když ne GA-Z68A-D3H? Preferuji Gigabyte Z68 kvůli využití grafiky. Tu hodlám kupovat až jako poslední. GA-Z68X(XP)-UD3P nemá podporu grafického čipu :-(
azAllL
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 3. 2012 18:16

z68XP-ud3p grafiku UMÍ, má ale pouze hdmi:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... .x=0&_.y=0
(neplést s Z68X-UD3P, ta grafiku skutečně neumí :) )

pokud ti to nestačí, tak ke konkurenci - Asus P8Z68-V, ovšem stojí skoro 3.8k.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2012 19:31

XP grafiku UMI. HDMI by tam jinak byl na co?

KineCZek

Odeslat příspěvekod azAllL 21. 3. 2012 08:42

Nevím k čemu by tam bylo HDMI, že by na okrasu? :-)), ne vážně, pokud monitor zapojím do redukce přes hdmi, bude mi vše fungovat na té desce Z68XP-UD3P? Jen revizi 1.3 sem nikde krom stránek Gigabyte nenašel..

-- 21. 3. 2012 10:16 --

A ještě jeden dotaz, když nedoporučujete taktování s deskou Z68A-D3H, jak velký je rozdíl mezi GA-Z68XP-UD3P a GA-Z68XP-UD3? Krom ceny a barevnému pozadí desky?
azAllL
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 3. 2012 10:46

Velky rozdil je v napajecich kaskadach. UD3P ma mnohem vykonnejsi, tim padem je mnohem vhodnejsi na DLOUHODOBE STABILNI pretaktovani. Ono "na jedno odpoledne, na zkousku do recenze" pretaktujes i na superlevne desce. Ale az to za pul roku lehne, recenzent rekne "no, za to ja nemuzu, mel sis koupit lepsi desku, taktovani na levnych je riziko". A je z obliga.

Proto ja radim tak, jak radim. Mam v oboru IT uz neco malo zkusenosti...

KineCZek

Odeslat příspěvekod azAllL 21. 3. 2012 10:53

Vím, že máš, proto se taky radím, ale mě štve, že zde neprodávají UD3P v revizi 1.3 nebo pokud ano, tak jsem ji nenašel. Jde mi o to aby měla PCI 3gen a kompatibilitu s IvyBridge. Jinak pokud jde o taktování, tak taktovat uvažuji, ale né nijak extrémně. Tu I5-2500K max do 4GHz, víc ne. A to jen v případě, pokud mi nepojedou hry na dobrých fps.
azAllL
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 3. 2012 11:56

Pokud si zitra vzpomenu, reknu Ti, jakou revizi maji ted prodavane UD3P.

KineCZek

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 3. 2012 12:11

na UD3P desce s alespoň trochu slušným chladičem můžeš s klidem a směle 4.5GHz, limity u sandy bridge i5 jsou až někde kolem 5GHz. Ostatně i alfa prodává některé sestavy už rovnou taktované na 4.5GHz, o něčem to svědčí.

je to rev. 1.0, zatím. rev. 1.3 má zatím dostupnou třeba Z68XP-UD4, ale cena 4k.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod azAllL 21. 3. 2012 15:02

Tak mi to zítra tedy napiš :-) a pokud jde o ud4 tak ta už je na mne dost drahá :-) ale je škoda že není rev.1.3 když na GB už jí několik týdnů či jak dlouho propagují...
azAllL
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka