PC na editaci Full HD videa na platformě 2011 kolem 50 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Nivico 15. 4. 2012 20:49

Zdravím všechny odborníky , prosím o radu se sestavením nového PC na editaci videa FULL HD ve formátu AVHCD, uprava fotek a i na občasné hry. Rád bych to postavil na platformě 2011.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - nemusí být ULN , stačilo by LN,nechám si rád poradit ,i mohu navýšit rozpočet.

UCEL PORIZENI SESTAVY - stará již dosluhuje a rád bych měl alespoň trochu plynulejší práci ve video editačních programech a při upravě fotek - nic profi !!, 65 % editace videa , 20 % úpravy fotek z 16,2 MG zrcadlovky , 15 % hry ( pokud to půjde tak ty nejmodernější :) ) typu Civilizace , shogun 2 total war, StarCraft II , Battlefield 3 a pod.

FINANCNI LIMIT - kolem 50.000,- , popřípadě mohu navýšit.

OPERACNI SYSTEM - BEZ - mám vlastní.

SESTAVITE SI PC SAMI? - asi bych to dokázal , mám něco postavené za sebou , ale v případě že se bude odhlučnovat mou poskládaná sestava ,rád bych to nechal na větších profících.

BUDETE TAKTOVAT - ano rád bych , ale nic extrémního, jen tak co komponenty dovolí bez velkého násilí.

MONITOR? - NE - zatím bude monitor 20" 1680 x 1050 , po prázdninách se bude kupovat druhý monitor asi 24" - 27" ta 27" určitě v rozlišení 2560 x 1440 bodů

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? - pouze holá bedna , nejraději bych použil svou starou Big Tower CHIEFTEC 2bd-601a-cm01-x, ale asi mi těžko do ní někdo naskládá nové součástky. Pro orientaci rozměry stávající skříně šířka 200 x výška 530 a hloubka 480 mm.
Skřín jsem volil na základě zdejších doporučovaných sestav , nejraději bych měl opět nějakou BIG s co největším prostorem. Koukám že ten Fractal Design má rozměry 560 x 232 x 561.3 mm takže snad dobře..

Teď odkaz na košík v ALfě ikdyž bych to nejraději pořídil v CzC , mám ho v městě a cenově vycházi o dost levněji.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... NC011F9W01
V sestavě nejsou HDD disky - použiji vlastní, mám jich dost.

V sestavě nejsou ani větráky do skříně - nechám si poradit.

Nevím si rady s grafikou . Sice jsem zadal dotaz do sekce GK ,ale nejsem z toho moudrý.
Dále bych potřeboval vyřešit paměti - nevím zda se vejdou pod ten chladič ??
A dále co se zdrojem , zda je dost kvalitní ( asi bych raději Enermax) a zda není moc předimenzovaný.Nebo naopak.

Ze stávajíci sestavy bych přendal pouze disky, sítovku, DVD A CD. Teď jsem si vlastně uvědomil, že DVD a CD jsou ješte na starém rozhraní IDE a tedy jestli vůbec půjdou přehodit ??

Děkuji všem moc za pomoc.
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 4. 2012 22:09

- PSU ... Asi bych volil Enermax Platimax nebo Modu/Pro87+ (subjektivni nazor)
- HDD ... SSD OS + Cache/Temp SSD + raid0 plotnove HDD (1080p nebudou zahadne vypadavat snimky, protoze HDD nestihaji)
- VGA ... dokaze sw pracovat s CUDA? Pokud ano, bude lepsi cesta v podobe nVidia.
- MB ... max je 32GB RAM (4banky jsou malo - W7HP 16GB) a stejne bych si ji nevybral. I pres patalie bych volil GB X79-UD5 od Gigabyte, nebo levnejsi UD3. Asus P9X79 dalsi moznost.
- CPU ... dokaze ho ten SW vubec vyuzit? Umi vyuzivat HT/X core?
- U RAM si hlidej i vysku, abys je pod NH-D14 vubec dostal. Vengeance dela i LP s vyskou 26.25mm, coz je sazka na jistotu. Ovsem s mensim nadavanim nacpes i ±46mm.
http://goo.gl/LLOjk
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 4. 2012 09:22

BTW Alfacomp mas v Praze taky, tak nevim, co resis. (!!!)

- - -

GB X79 maji problemy s horenim kaskady, tam bych dnes sel asi uz jinou cestou. P9X79 PRO.

Nemas resene chlazeni skrine. To je u takto vykonne sestavy VELMI DULEZITA polozka.

U grafiky bych sel cestou nVidia 580. Proc ne 680? Protoze ta je ciste herni a jeji vykon ve vypoctech neni zrovna nejoslnivejsi. Navic nejsou dotazene drivery, coz se tyka i sedmickovych Radeonu. Proto 580.

Dal jsem i jinou pamet a 1TB datovy disk.

Jde o HC-ULN sestavu, ktera bude i v zatezi HODNE TICHA ... vsechno zalezi na odladeni. Predem rikam, ze HC-ULN jsem na socketu 2011 uz osobne delal, takze o vecech mluvim ze zkusenosti. Mohu tedy prohlasit, ze po profesionalnim odladeni BUDE sestava i v zatezi VELMI TICHA.

Jen doufam, ze si to v CZC nechces nechat stavet. O kvalitach jejich prace je na foru dosti obsahle vlakno. A rozhodne bych to NEDOPORUCIL.

- - -

52.693,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Nivico 16. 4. 2012 12:18

Děkuji za odpověď

Co se týče HT/X core? - Tak dle mého zjištění i staré verze Vegasu zvládala 12 core: http://www.legitreviews.com/article/1289/9/.

Grafika tedy - OK - souhlasím. Pokud dobře vidím , máš v plánu vyměnit chladič na GK , mohu se zeptat, to ten originální chladič je špatný ??

Jiné paměti - hmm - jen dotaz- zda fekvence 1333 nebude vadit při přetaktování ??

- není těch větráků nějak moc :)

Ad disk OK - sice mám 3 x 500 GB vše 7200ot. a ještě nějáké disky menší , ale čert to vem OK.

Mohu prosit ještě na reakci na ty staré DVD a CD ROM , půjdou osadit ??
A co zdroj ?? bude stačit ??

V Czc jsem to opravdu stavět nechtěl , proto jsem psal že bych rád využil služeb zdejších odborníků :) , tedy pokud o toto mohu poprosit mistra KineCZka :)

Ještě jednou děkuji za trpělivost s vysvětlováním.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 4. 2012 12:41

Chladic GK - je tam jen pro to aby se GK neuvarila v zaruce. Accelero ma vyhodu vetsiho vykonu pri mensim hluku

RAM - vliv frekvence na celkovy vykon je minimalni. mohla by vadit az pri extremnim OC

vetraky - vykonna sestava = hodne tepla a to musi neak pryc. vice fany na min otacek protece stejne vzduchu jako napr. jen 2 na max otacky a s tim je spojen i hluk.

HDD - o tom ses mel zminit ;)

Slozeni - staci napsat SZ a domluvit se s KineCZkem
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 4. 2012 12:42

Originalni chladi jednak spatne a jednak hlucne - zvlaste po pretaktovani karty.

Ohledne tech pameti ... Taktuje se nasobicem, nikoliv frekvenci sbernice. (tzn pameti jsou stale na puvodni frekvenci, se zadnymi delickami se NELABORUJE) A ve vykonu je rozdil mezi 1333 a 1600MHz pameti cca 0-3%.

Ventilatoru neni moc, je jich presne akorat. Vice viz: viewtopic.php?p=7951077#p7951077 a hlavne pak viewtopic.php?p=7951085#p7951085 - pokud mozno si precti cely ten clanek, vsechny kapitoly.

IDE nech spat, nova mechanika stoji 400Kc. Pevny disk mas jeden interni a vsechny zbyle budeme pripojovat pres: http://www.alza.cz/premiumcord-pro-2x-2 ... 249575.htm (dvoudiskova dokovaci stanice s moznosti nezavisleho pripojeni 1ks nebo 2ks HDD, kdy pripojene disky maji SHODNOU RYCHLOST, jako pri pripojeni uvnitr skrine. Zaroven vsak delaji hluk POUZE TEHDY, kdy jsou doopravdy potreba.)

- - -

Pokud mas libovolne otazky, sem s nimi. Rad zodpovim. Ohledne toho sestaveni jsem TI poslal par radku textu na Gmail, tak na to mrkni.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 4. 2012 12:42

Chladic GK - je tam jen pro to aby se GK neuvarila v zaruce. Accelero ma vyhodu vetsiho vykonu pri mensim hluku

RAM - vliv frekvence na celkovy vykon je minimalni. mohla by vadit az pri extremnim OC

vetraky - vykonna sestava = hodne tepla a to musi neak pryc. vice fany na min otacek protece stejne vzduchu jako napr. jen 2 na max otacky a s tim je spojen i hluk.

HDD - o tom ses mel zminit ;)

Slozeni - staci napsat SZ a domluvit se s KineCZkem

//edit: kineczek o fous rychlejší ;)
Naposledy upravil Python.p dne 16. 4. 2012 14:15, celkově upraveno 1
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Nivico 16. 4. 2012 13:10

Pánove moc děkuji .

HDD - o tom ses mel zminit - zmínil jsem se :)
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 4. 2012 14:15

Nivico: Moje chyba nevšiml jsem si
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 4. 2012 14:29

Chces videt fotosrovnani Accelero versus originalni chladic z GTX580 Lightning? (tzn trochu vetsi chladic z drazsi verze 580) Pokud nekdo chce, staci napsat "chci" a ja se pokusim ty fotky co nejrychleji upnout.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 4. 2012 14:31

chci
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!