HTPC / levné a tiché, prosím poraďte

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Asi14 9. 5. 2012 04:31

Zdravím, mám v plánu si postavit co "nejlevnější" HTPC, s podmínkou, že by se na něm dali hrát i slabší hry. Case nebude zapotřebí, HTPC bude zabudováno do zdi a bude sloužit i jako doplňek v pokoji. V těchto vodách se vůbec nevyznám.. :-[ Klasická PC ano, ale tohle je pro mě špaňelská ves :D Přemýšlel jsem o nějakém pasivním chlazení, ale nevím zdali to bude nejlepší volba. Nevadili by mi ani větráčky s podsvícením, jen pokud by se dali vypnout ;-) Předem díky za rady a nápady.
Asi14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 5. 2012 07:54

htpc zabudovane ve zdi? jak presne si to predstavujes? abys taky nevyhorel. ono takove HTPC je vetsinou jen vznosne nazvane klasicke PC.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 5. 2012 08:10

HTPC na hry do zdi nezabudujes. Navic jsi totalne ignoroval pravidla v oranzovem ramecku.

BTW jak psal Karlos, je HTPC jen jiny nazev pro pocitac s TV kartou. BTW kam chces ten vzduch VE ZDI vetrat? Do druheho pokoje za zdi?

Tohle bude mozna zajimave teoreticke plkani. Ale i tak bych chtel, pokud se tedy dostavi, videt vysledek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 5. 2012 09:11

Herní PC vyžaduje extrémně vysoký výkon:
A/ CPU pro logické hry;
B/ GPU pro grafické hry.
Vysoký výkon => ohromná produkce odpadního tepla.
Co s tím?
Promysli si, zda potřebuješ
A/ herní dělo na|pod stůl do volného prostoru, ne do nábytku:
viewtopic.php?p=7951891#p7951891
B/ tichý multimediální HTPC do nábytku, např. na bázi:
a/ AMD Fusion/MB ASUS E35M1-M PRO
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_CP ... 35M1M_PRO/
b/ VIA Artigo
http://www.wegotserved.com/2010/06/10/h ... mini-htpc/
Požadavky (A) x (B) nejsou slučitelné.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 23. 5. 2012 12:54

Jeden pribuzny dotaz - potrebuji HTPC (opravdu jen na multimedia, ale vcetne TV, zadne hry) ... a uz mi z toho hledani vhodnych kompoment hrabe (protoze se v nich nevyznam).
Znate nejake obchody, ktere by nabizely uz postavene HTPC, ze kterych bych si mohl vybrat? OS dodam sam, to na rozdil od hw umim a mam vyzkousene ... ale ten hw pro me neni. Na druhou stranu bych nechtel nerozsiritelna reseni (ruzne ZOTACy apod - nic proti nim, ale v nich se proste neda nic upgradovat/pridavat.

radove bych se chtel dostat pod 10k, ale nepotrebuji optickou mechaniku, mam i nejake volne hdd
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 5. 2012 13:08

Hotová řešení:
Zotac Zbox na bázi:
A/ VIA Nano:
http://www.zive.cz/bleskovky/zotac-uved ... fault.aspx
B/ AMD Fusion:
http://www.zive.cz/clanky/zotac-zbox-na ... fault.aspx
Konkrétní obchody si už lehce najdeš; netuším, kde bydlíš.

Alternativně VIA Artigo:
http://www.wegotserved.com/2010/06/10/h ... mini-htpc/

Btw:
co bys chtěl do tak miniaturních krabiček ještě přidávat? ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2012 13:29

LianLi PC Q09-B s externim zdrojem (pozor, dela se verze i s internim), ITX deska s 1155 socketem, do toho G530, jeden pametovy modul a SSD.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod jannk 23. 5. 2012 13:33

dik - ale tam nepridam TV tuner, nevim, jestli usb tunery jdou plnohodnotne ovladat z OS (nerad bych mel dalkove ovladani k HTPC a extra ovladani k tuneru zapojeneho do toho HTPC)
Tahle reseni taky nemaji extra audio vystup (hdmi by melo jit do televize - ktera bude pri poslouchani hudby vypnuta) - i kdyz se mozna nejaka vyjimka najde.
Taky mam obavy jak jsou tyhle male krabicky chlazene - pasivne to asi nebude ... ?

-- 23. 5. 2012 14:35 --

KineCZek píše:LianLi PC Q09-B s externim zdrojem (pozor, dela se verze i s internim), ITX deska s 1155 socketem, do toho G530, jeden pametovy modul a SSD.

dik - neco takoveho planuji, ale momentalne jsem propadl zoufalstvi z toho, co vsechno jsem si uz na internetu precetl - tahle karta se nevejde tam, protoze je moc velka, tamhle je potreba raiser, tamhle zase neco jineho .... asi jen takovy okamzity zachvat deprese :-)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2012 13:38

Zadna karta v tomhle pripade neprichazi v uvahu, ta skrin je bez karet. Deska ale ma na sobe sitovku, zvukovku, nektere i wifinu a bluetooth - pokud ne, oboje se da pres USB. Procesor ma v sobe grafiku ... zadne dalsi karty pridavat netreba.

A na hry takhle mala krabicka prece nebude. Takze zadnou kartu napotrebujes. Pokud potrebujes tuner, i ten lze resit USB, je to tak elegantnejsi.

KineCZek

Odeslat příspěvekod jannk 23. 5. 2012 13:42

dik, asi jo - nicmene zrovna LianLi PC Q09-B se uz(?) asi neprodava, aspon ja vsude nasel ze 'zbozi neni dostupne'
O USB tuneru mam porad pochybnosti, ktere jsem psal - ale asi jo - pokud bude podporovany v linuxu, tak by to snad melo ji. A satelit tam stejne nedam, protoze podpora dekodovaci karty je asi neresitelna/
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 23. 5. 2012 13:43

Mrkni na moji sestavu:

http://www.czc.cz/4u6j6ke8c0hqjbo47uit8itlk8/seznam

Díky Liano se na tom dají hrát i hry, teď hraju na high detaily hru Legend for Grimrock, která vyšla nedávno. Na Medium detaily jde na tom i Diablo 3 (je možné, že i na lepší, nevím).

Jen jsem přikoupil tišší chladič. Vyhovuje mi, že deska má jak HDMI tak DVI výstup a lze to připojit jak na monitor, tak k TV. Prostě plnohodnotná grafika s výkonem někde u Radeonu HD 4650.

Chladič: http://www.alza.cz/xigmatek-praeton-ld9 ... 325161.htm (šel na těsně, ale šel, teď je PC skoro neslyšné, nejvíce je slyšet HDD)
Naposledy upravil rejca dne 23. 5. 2012 13:48, celkově upraveno 1
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 5. 2012 13:45

jannk píše:A satelit tam stejne nedam, protoze podpora dekodovaci karty je asi neresitelna/

ta posledni veta je vztazena jen na linux nebo obecne mas se satakem problem?

-- 23. 5. 2012 14:47 --

proc by tam proboha pri specifikaci "zadne hry" cpal procak za dvojku?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 23. 5. 2012 13:48

dik, takovy vykon ani nepotrebuji - fakt mi staci jen multimedia. Na druhou stranu se mi zoufale nelibi skrin (sorry, to je individualni :-) ) a rad bych mel na desce i wifi ... a jsem zase u hledani, ze ktereho mi uz hrabe :-)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 23. 5. 2012 13:49

jinak krabičky jako Zotac Zbox s procesory AMD, Via či Intel Atom jsou na jakékoliv hry zcela nevhodné a navíc jsou velmi pomalé... Oni mají problémy i utáhnout sami o sobě HD video (nemají šanci) a akcelerace vždy nefunguje jak má...

-- 23. 5. 2012 14:50 --

s podmínkou, že by se na něm dali hrát i slabší hry...

;-) Slabší hry to utáhne. Aha koukám, že je vlákno reinkarnováno, ale platí, co píšu výše...
Naposledy upravil rejca dne 23. 5. 2012 13:52, celkově upraveno 2
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 23. 5. 2012 13:50

karlos00x píše:
jannk píše:A satelit tam stejne nedam, protoze podpora dekodovaci karty je asi neresitelna/

ta posledni veta je vztazena jen na linux nebo obecne mas se satakem problem?

jen na linux, pred casem jsem to zkoumal a nedal jsem to - ale v podstate jsem si spise rekl, ze to zase tak moc extra nepotrebuji. Ale to neni moc podstatne - to HTPC ted stejne bude tam, kde satelit neni.

-- 23. 5. 2012 14:51 --

rejca: o tech slabsich hrach psal nekdo jiny, ja tohle tema jen recykloval
jannk
Junior

Další stránka