PC pro všechno, do 50 000,-, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod vasam 24. 5. 2012 13:41

Zdravím,
chtěl bych se poradit ohledně sestavy, která bude sloužit jak pro programování a grafiku (40%), střih videa (5%), tak i jako multimediální centrum (25%) a zároveň i pro hraní posledních her ve FullHD ideálně v plných detailech (30%).

Jedná se o bednu + klávesnici a myš.
Monitor není v ceně, ale bude 2x 1080p (Eizo EV2335W a EV2333W).
PC si nechám sestavit v Bohemce.
Bez OS (bude Win 7 x64 - mám FPP).
Taktovat se bude, ale nijak radikálně (nemám zájem o vodníka natožpak dusík :-D)
Sestava bude LN, protože, jak jsem psal, PC si nechám sestavit, ULN by tedy nebylo možné.
Limit do 50 000,-.
Zárověň by GK měla být NVIDIA (takže asi GTX 670) a CPU Intel (asi Ivy Bridge) - osobní preference ;-)
Disky: na OS SSD + klasický HDD na data.
Zároveň do PC ještě přijde starší PCI TV karta (Pinnacle PCTV PMC 310i) + starší SATA HDD, takže s tím je nutno počítat.

Zatím mám toto:
Obrázek

Nejvíc jsem navážkách s MB a s co nejlepší ztišením, navíc si nejsem jist s kompatibilitou komponent.

Předem díky za rady a návrhy ;-)
vasam
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 5. 2012 13:43

SSD: vem Crucial M4 rozdíl nepoznáš a ušetříš 2 tisíce, které se budou hodit na accelero na GK a Himuro na disk ;)

já bych volil radši i7-2600K půjde líp přetočit a bude přitom chladnější.

a takhle parádní sestavu si chceš nechat poskládat u Bohémky ? radši využij zdejší matadory

víc ti asi poradí kluci.
Naposledy upravil Python.p dne 24. 5. 2012 13:46, celkově upraveno 1
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vasam 24. 5. 2012 13:45

Python.p
s Accelerem bude asi problém - PC si nestavím sám, takže pochybuju, že to v Bohemce zvládnou, resp. budou ochotni to udělat

EDIT: Co mi zbejvá než v Bohemce :-) Je to jedinej rozumnej shop v blízkosti - jsem ze Znojma
vasam
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 5. 2012 13:48

Vasam: jak jsem psal, ULN si necháš zabít jen tím že to bude skládát neakej vendelín co to skládat musí a né protože ho to baví...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 24. 5. 2012 13:59

Ja Ti do toho mluvit nebudu, ale doporucim Ti si precist
- http://goo.gl/KhvrY
- http://goo.gl/DgYiT
- http://goo.gl/GlK5b
Intel i7-2600k je velmi nedoceneny SoHo CPU. Ve vyssi tride kraluje i7-3930k.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 5. 2012 14:01

Tohle je sestava na profesionalni odladeni. V Bohemce muzes nakoupit, pokud jsi z Olomouce a chces to mit blizko ohledem zaruky. Sestavit si to nech u odbornika, vcetne pretaktovani a vcetne profesionalniho odladeni vykonu, hlucnosti...

- - -

Pro Tebou zminene pouziti je 3770k zbytecne. 3570k staci, rozdil poznas v podstate jen u strihu videa. Ve hrach je leckdy 3770 na stejne frekvenci naopak pomalejsi.

- - -

Fractal XL je vyrazne hure resena, nez Fractal R3, nejvetsi rozdil je v horsim a hlucnejsim chlazeni. Proto nasazuji R3. Stejne tak 850W zdroj je vykrikem do tmy a naprostou zbytecnosti.

- - -

47.091,- Kc

HARDCORE ULTRA LOW NOISE (HC-ULN) sestava. Vykon je excelentni - naprosto po vsech strankach.

Ohledne odladeni Ti pisu soukromou zpravu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod vasam 25. 5. 2012 15:03

V čem konkrétně je Fractal XL horší než R3?
Byl bych právě radši, kdyby case byla big tower kvůli lepší přehlednosti a více místu. Všechny větráky se vymění za Noctua, takže chlazení by mělo být i u XL celkem tiché.
vasam
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 5. 2012 15:07

protože R3 používá 120mm fany a XL má 140/180. 140 ještě budiž, ale kde vezmeš tichou 180mm.

R3je výborně chlazená a vše se dá do ní krásně uskládat, leda že bys chtěl využít více 5.25 pozic.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2012 15:09

Od kdy Noctua dela 180mm fan? Ono to chce i trosicku premyslet pri tom navrhovani...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod vasam 25. 5. 2012 15:18

180mm fan je tam jen jeden nahoře. Přemýšlel jsem právě, že pokud bych osadil zbylé pozice, zda je ten 180mm vůbec potřeba.
vasam
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 5. 2012 15:23

A to necháš jediný výdechový větrák?
(imho by mělo ideálně platit výdech > nasávání)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod vasam 25. 5. 2012 15:29

Dle všeho ten 180mm není výdechový - nahoře na case nejsou žádné otvory.
Teď vidím, že tím se od R3 liší, která přeci jenom bude možná mít lépe řešené chlazení díky větrání nahoře.
vasam
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 5. 2012 15:33

Je výdechový, ale fouká dozadu místo nahoru ;)
http://www.bit-tech.net/hardware/cases/ ... l-review/1

V R3 je dost prostoru na chlazení highend jednoprocesorové sestavy.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2012 16:03

Prosim, NEPOUCUJ mne o chlazeni pocitacu. Posledni dobou se tu z toho na foru stava snad narodni sport. Hadat se s KineCZkem o chlazeni.

180mm je jeden z pouhych DVOU outtake ventilatoru, navic diky svemu umisteni je uz tak mizerne efektivni, ze musi bezet na vysoke otacky a nadela hluku tolik, co startujici MiG 29.

Kdyz 180mm fan vynechas, nemuze byt ani rec ani o LN, protoze tu jednu 120mm budes muset nechat letet na plne otacky, aby se to jakz takz neupeklo, jinak uvnitr bude peklo.

KineCZek

Odeslat příspěvekod vasam 25. 5. 2012 18:30

Kvůli 120mm fanům půjdu do té R3.
Ještě bych chtěl objasnit jednu věc: fany Noctua NF-S12B ULN jsou jen 3-pinové, tzn. že při zapojení do MB nepůjdou SW regulovat otáčky, a tedy větráky pojedou pořád na 100%?
Navíc na MB (Gigabyte Z77X-UD5H) jsou jen 4 porty pro fany a potřeba jich je 7. To by se muselo řešit nějakou rozdvojkou (např. touto)?
vasam
Junior

Další stránka