Sestava na multimedia, domácí použití a hry do 14000 kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 16:24

Za nainstalovani ovladacu z CDcka bych Ti zlamal obe ruce a vsechny tri nohy. ;) Vis, jak stare drivery tam jsou?!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 16:57

Jednak jsem potřeboval driver pro net a jednak jsou dávno aktualizovaný. Ale máš pravdu je to blbost. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 17:43

Ovladace doporucuji stahnout z notebooku, nebo ze starsiho PC, nebo u kamarada. A instalovat ROVNOU NOVEJSI VERZE, nikoliv napred stare z CD a az pote nove z netu. I tyto vymeny ovladacu mohou mit vliv na stabilitu, vykon, atd.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 19:26

OK budu si to pamatovat. Možností jsem měl samozřejmě mnoho. Mám další 3 kompy, ale říkal jsem si, že to nevadí. Nicméně PC se jeví stabilní atd. Odinstaloval jsem tunítko a naladil sys fany i CPU fan přez Bios. ted je PC téměř neslyšné. Nejvíce je slyšet HDD. V zátěži pak CPU fan, ale ten vyměním. Maximální spokojenost.
děkuji všem, zvláště pak KineCZek má moji poklonu za trpělivost :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 19:41

Vubec nemas za co. BTW veril bys, ze se pravidelne vyskytuji lide, kteri rikaji, ze NEJSEM OCHOTEN poradit? Ono je to tak, ze jak komu. Hodne zalezi na pristupu tazatele. A kdyz jsi slusny, coz Ty jsi, a kdyz se radami ridis, coz Ty delas, nemam problem. Dokonce mam i radost, kdyz se dilo podari. Vazne mam.

K tomu CPU chladici ... co ze to mas? Gelid, nebo Xigmatek? Oba ventilatory jsou hlukove spatne, takze je to jedno. A i pokudbys mel CoolerMastera, nepomohl by sis. Tzn Arctic F12 PWM ... zapojis jej opet nakonec, s tim, ze jako uplne posledni pichnes ten jeho zluty dratek. To abys videl otacky CPU ventilatoru.

A k tomu disku ... reseni existuje. Scythe Himuro. Stoji cca ctyri stovky a hlucnost disku zredukuje velmi podstatnou merou.

Dalsi by Te nejspis zajimal zdroj - ten normalne rozsroubujes a hodis do nej dalsi F12 PWM. Na plombu neber zretel, mne vyreklamovali zdroj od Corsairu i uplne bez plomby. Mas CXko, nebo ne? Pokud ne, tak pardon, ma pamet neni neomezena... :))

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 20:23

Mám Gelid. ten větrák je při zátěži vážně dost hlučný.
Co se zdroje týká, je dole a není zatím nijak slyšet. On taky není tou sestavou nijak zvlášt vytěžován. Seasonic SS-500ET, T3 500W a ten je hlučný hlavně v zátěži podle testů. GK moc nežere, PC netaktované a navíc nemá moc co na práci. Až kdyby začal být hlučný časem, tak doplním podle tvé rady.
Na CPU dám Arctica f12 pwm. Bál jsem se, že bude mít na svých 1350 otáček problém, když je původní 1500 ot. Ale společně s kolegou tvrdíte opak, tak se na to můžu spolehnout. Praxe je praxe. :)
Co se disku týká, tak ten řešit nijak zvlášt nebudu. Je to jednoplotnák a není zvlášt hlučný. Navíc bude SSD, takže při běžné práci se budou data tahat z tama.
To PC je opravdu v centru dění bytu a už takhle je neslyšné.

Shitman psal, že tahle deska http://www.czc.cz/gigabyte-ga-z77-d3h-intel-z77/107050/produkt GA-Z77-D3H má nedostatečně chlazenou napájecí kaskádu. Které je to přesně místo? Má chladič na chipsetu a vedle CPU nalevo taky.

Děkuju za rady
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 20:40

Vidis tam ten modry chladic vedle patice procesoru? Vidis. A kolmo na nej na prave strane vede rada sedmi kusu cernych chipu, vidis je? A to jsou ony.

Gelid ... ja Ti to ale rikal, ze je hlucny. :)) Ja ho znam, tak priste mi uz ver. ;) Mam zajem na tom, aby kdyz nekomu poradim, aby ten clovek mel ten nejlepsi pocitac za ty penize. To znamena nejen vykon, ale i provozni vlastnosti typu spotreba a ticho.

Zdroj od Seasonicu tez lze vybavit F12 PWM. Bez problemu staci i bez regulace na 5V primo.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 20:59

No gelid je hlučější, ale jsem s ním max spokojenej. Vyměním větrák a bude dobrej.
Ty chipy se asi nedají nějak alternativně chladit? Podle mě je částečně chladí cpu fan?
Nj tak je to vždycky. Co člověk ušetří, to se mu vrátí na investicích. :)
Brut
Junior

Předchozí stránka