Sestava na multimedia, domácí použití a hry do 14000 kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Brut 26. 6. 2012 17:07

Zdravím všechny ochotné poradit. :)

Po letech jsem se rozhodl nahradit své PC na s. 754 za něco lepšího. Důvodem je rozmar milovníka PC a touha si zahrát sem tam nějakou novou hru. Nechci nic výběhového, ale spíš něco s možností upgrade do budoucna nebo dostatečně výkonné, aby to pár roků bylo OK.

Bude to Intel

Hlučnost co nejnižší pochopitelně, ale nemusí to být zrovna ULN

Domácí užití PC - internet, multimedia, hry (nejsem zrovna hráč a mám jen 20 " monitor)

Rád bych se vešel do 13 000 kč, ale jak sami uvidíte tak i můj návrh překračuje 14 000, takže těch 14000 kč by byl fakt strop

Operační systém neřešit, bude linux + win 7 na hry a ten mám

PC si nechám sestavit u Czc zdarma, pokud bych to měl platit, tak raději smontím sám

Taktovat nebudu, ikdyž jako notorický taktovač bych asi neodolal. :) Nicméně to bych se nevešel už tuplem.

Monitor ne

Chci jen holou bednu bez vypalovačky

Tady můj návrh, ikdyž chápu, že co se týká grafické karty, tak je sestava dost nevyvážená. Nicméně proto jsem tady a ptám se zkušenějších.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0119FU0119SQ01188Q011LIL011KPI011KI8010XJJ010QZE01

Paměti budou 2x 2 gb kit, ale na Alfa neměli nic v obdobné ceně jako u czc, kde budu nakupovat, takže pro ilustraci tam je 1x4gb.

Děkuji všem za případné rady.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod sebous 26. 6. 2012 17:32

Za ty samé peníze to bude na multimédia, internet a hry svižnější! :)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0QZE010TUP0119FU0119SQ0115Z5011DM70114GK0118BC011NM5011HR101
sebous
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 26. 6. 2012 18:02

No asi máš pravdu, že zařazení SSD přidá více výkonu než 4 jádra Ivy bridge.
Ta GK je nějak výrazně lepší?
Myslel jsem že zařazením chipu z77 získám možnost pozdějšího upgrade?
Není seasonic 350 w přeci jen málo? Rád bych měl rezervu.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2012 20:14

Ventilatory se davaji zasadne v parech. Grafika od Gigabyte je vyrazne tissi. A Crucial je zbytecne drahy, navic 64GB varianta neni nikterak oslniva.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... ZM011ISN01 (14.323,- Kc)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Brut 26. 6. 2012 20:33

Děkuju za reakce. Takže všem se zdá to řešení s SSD lepší než 4-jádro na Ivybridge?
Karta 7770 je modernější a míň žeroucí obdoba té mé, jestli se nepletu?
Větráky vždy do páru, beru na vědomí. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod sebous 26. 6. 2012 20:37

Pokud bys nakupoval v brzké době tak Alfa má akci na 128GB variantu tohodle disku viz http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507H2AN35B1IY7 ;-)
sebous
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2012 20:39

Neplest V200 s V+ 200. Je to jiny disk. Kompletne. I pres podobnost v nazvech.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 26. 6. 2012 20:50

JJ vidím, ten V+ 200 je skoro 2x rychlejší, teda alespon podle výrobce. Dobrá rada.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2012 20:54

Realne neni sice rozdil az tak brutalni, ale poznatelny ano.

KineCZek

Odeslat příspěvekod sebous 26. 6. 2012 20:58

My bad, ale stejně za 2 litry 128GB SSD to jde :)
sebous
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 26. 6. 2012 21:00

Ještě teda ten 350 w seasonic, je to dostačující? Myslím si, že bude stačit, ale je tu přeci jen možnost upgrade GK po nějaké době, protože tahle karta asi nebude zrovna žádná přebornice. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2012 21:15

Samozrejme to mozne je. A ta karta? Nenech se klamat. 90% her na fullHD zvladne 7770 na vysoke.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 1. 7. 2012 07:16

Zdar,
kdybych na sebe byl jednou opravdu hodnej, tak by se mi navýšil rozpočet na 20 K. :-)
Pak by to mohlo vypadat nějak takhle:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11P1010TUP021LBO0119FU0119LG011JZM0112YE011HR90119SQ011ISN011HN301

Vaše názory na sestavu? KineCZek ji asi poznává. Je od něj z jiného vlákna.

Je tam rezerva na sestavení. U CZC to asi nebude zdarma to pravé ořechové. Kde mi to udělají solidně za dobrou cenu?
Asi takhle:

http://1s.czc.cz/d0uohlfhhgfm19q880re3rracc/obrazek?size=7
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod sebous 1. 7. 2012 13:21

Za ty peníze by ses mohl vlézt i s výkonnější grafickou kartou, ale jestli opravdu nejsi velký hráč tak je to asi zbytečné :)
sebous
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 7. 2012 16:37

Procesorově víc než dobré, akorát že ve většině her to nerozpoznáš od té slabší sestavy co ti sem KiN dával...

Když už, tak bych tam asi hodil GTX560. V limitu jakž-takž jsme:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... SQ0116JA01

Jinak takhle ti tu sestavu neposkládá asi žádný obchod. Určitě žádný, jehož práci jsem měl možnost vidět. Kdybys to ale svěřil někomu, kdo to má spíš jako koníček, než zaměstnání, mohl bys tohohle výsledku dosáhnout...
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Brut 1. 7. 2012 17:08

No já nejsem hráč, ale štve mě když něco nemůžu hrát z důvodu výkonu. Klidně se vzdám i přetaktování a nemusím pak brát K verzi. Shitmanův návrh se mi líbí.
Rozdíl mezi deskami ASUS P8Z77-M PRO a ASUS P8Z77-M je jen ve výbavě nebo i třeba v materialech?
Díky všem za rady :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 7. 2012 17:31

Tak to zas ne. I s 7770 bys měl dost výkonu na to, abys spustil jakoukoli hru, na kterou si vzpomeneš. S GTX560 si ji ale zahraješ na vyšší detaily. ;)

Mezi deskami je těch rozdílů víc. Doporučuju připlatit, zvlášť když se bude taktovat procesor.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 16:13

Zdravím,
tak sestava je od pátku doma.
Nakonec to dopadlo takto:

http://www.czc.cz/a64mrjdba2jjra4v59v2n8rcma/seznam

Zvolil jsem gigabyte desku, protože mi jsou sympatičtější.
CPU raději sandybridge K, je sice zanedbatelně méně výkonné a více žere, ale toto platí jen dokud se netaktuje. Pak jdou teploty rychle nahoru a žere víc než 2500K.
Taktovat zatím nehodlám, výkon je pro mě dostatečný, spíš nadbytečný. :)
SSD jsem vyřadil, ale jen dočasně, ještě letos dokoupím nějaké 128 GB se synchronními čipy.

Všechno šlape jak má.
Jen mi tady někdo poradil, že větráky se kupují do páru. Mám tam tedy 2x PWM 12 artic. Jeden vepředu, jeden vzadu a boční díru přelepenou. Vše řízeno Biosem na výbornou.

V klidu CPU 964 otáček
Fan1 (odvodový) 980 ot.
Fan2 (přívod) 1150 ot.

V zátěži CPU na maxkolem 1500 ot.
Fan1 kolem 1000
Fan 2 až 1250 ot.

Když odpojím Fan2 tedy přívod, tak se nic nezmění. Teploty jsou naprosto stejné, otáčky v klidu i zátěži rovněž. Jen PC ztichne na 1/3 zhruba. je skoro neslyšné.

Teploty v klidu kolem 40 C
v záteži max 60 C nepřetaktováno

Přetaktováno na 4.3 Ghz v klidu kolem 40 C
v max zátěži do 64 C
Vše zkoušeno v těchto extrémních vedrech.

Moje otázka tedy je, jaký je význam přívodového větráku a není lepší ho za těchto podmínek nechat vypnutý?
Teplota HDD i chipsetu se nezměnila. Ikdyž je větrák odpojen, vzduch by tudy měl proudit, ikdyž samozřejmě s menší intenzitou.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 7. 8. 2012 17:13

Nelíbí se mi otáčky ventilátorů. Ve skříni je podle všeho přetlak - hromadí se tam teplý vzduch. Správně by měly mít oba ventilátory (přední i zadní) stejné otáčky, nebo by měl být zadní lehce rychlejší (lehký podtlak uvnitř skříně).
Osobně bych oba ventilátory spojil a reguloval je najednou. Jak na to zjistíš v návodu k ventilátoru.

Chladič CPU by si zasloužil výměnu ventilátoru za stejný, jako je v case. Snížilo by to hlučnost a teploty se téměř nehnou. Můžeš to provést spolu s nákupem SSD.

Deska - vybírat podle sympatií ke značce se může vymstít. Sice není vyloženě špatná, ale šlo vybrat i líp. Nezkoušej dlouhodobý provoz na maximálních frekvencích - mohl bys utrápit napájecí kaskádu (je napůl nechlazená, to je ta chyba). 4-4,3GHz ale bude v pohodě (snad, asi, možná).

Jinak ale jo, vybral jsi dobře. Teď zbývá jen popřát, aby sestava šlapala dlouho a bez problémů. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 17:27

S výměnou chladiče počítám, zjistil jsem už jeho hlučnost, jen jsem nevěděl jestli to s 1350 ot. uchladí. Dík :)
Jinak rozdíl otáček je podle mě způsoben antiprachovým filtrem. Podtlak by neměl být, protože v zadu je ještě menší otvor volný.

Napadlo mě ještě, že bych přední větrák použil na CPU a nedával tam nic. Jen bych použil maličkatý, nizkootáčkový ventilátorek na chladič chipsetu. jeden se mi tu válí, tak bych ho tam lípnul. :)
Zvláště když se ostatní teploty PC nehnuly.
PC stavěl technik a myslím, že odvedel dobrou práci a celkem to i srovnal. Větráky jsou zapojeny každý zvlášt, ale jak píšu, nemyslím si, že rozdíly otáček jsou nezdravé. Podle mě prostě přez prachový filtr se snižuje výkon. technik tu dole zapojil nějaký mikrofonek, což považuju za teplotní čidlo. Nevím zda bylo u desky nebo improvizace?

Taktovat bych chtěl na max. těch 4,3 Ghz a to až v budoucnu. Zatím je na mě výkon opravdu nadbytečný a uvažuju o mírném snížení napájení, při zachování stability a frekvence. A celkově PC odladit na nižší spotřebu. odpojit kraviny v biosu atd. Je to PC na internet, multimedia atd. Když si potřebuju zahrát nebo něco náročnějšího, tak je tam výkon zatím dostatečný.

Co se Gigabyte týká, tak moje sympatie pramení z dlouhodobého užívání, takže myslím dobrý důvod. Deska mohla být lepší, ale rozhodovaly taky finance.

Je tu ještě jedna věc. Temp3 je teplota, která leze až na 55 C v dlouhodobé zátěži. myslím, že jde o teplotu chipsetu. Může to tak být? Nebo jak to zjistím? Ostatní teploty jsou OK.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 17:47

Otacky pres 600rpm v klidu bez zateze nezdrave jsou. A hlucne jakbysmet.

Az bude ta teplota pres 80°C, mozna bych se zacal znepokojovat.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 17:52

Ted koukám, že je něco špatně. Otáčky se v klidu a zátěži sice mění ale jen minimálně. Nějak jsem si toho nevšiml.
Fan2 nemůže jet přeci v klidu i zátěži kolem 980. ted mi připadá, že i ten druhý fan se měnil minimálně. Přijde mi to jako když to tam technik něšjak dal natvrdo. Ještě to prozkoumám. Možná to bude fakt chtít zapojit za ssebou.
V Biosu jsou normálně na auto, zkusím nastavit přímo přez RPM. Jsou ale vidět jako pwm.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 18:07

Tohle je nesvar, ktery technici delavaji casto a radi. Bohuzel. Zapoj to do PST a mas klid.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 18:26

Takže připojil jsem přívodní větrák a ted už to vidím jasně. Hýbe se jen cpu fan a ostatní víceméně sjedou stejně.
At dělám s anastavením pwm v biosu co chci.
Nevím bohužel co je PST.
Můžete mi s odladěním nějak poradit?
Nevím přesně co může být to čidlo dole. Je to váleček na dvou drátkách.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 18:31

RTFM ... pomuze to. To dole je PC speaker.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 18:36

Jo díky za odpověď. RTFM jsem si našel. :D
Jinak teda zapojení za sebe podle tebe problém vyřeší? Nemám s tímhle žádné zkušenosti. Předpokládal jsem, že si to dnešní desky nějak přeberou, když se to zapojí pwm do fanů.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 18:49

PST najde google mozna take, pokud se jej spravne zeptas a uvedes i znacku vyrobce svych ventilatoru.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 18:50

To jsem si samo našel. nejsem zase takovej ignorant. Jen hledám přesné nákresy. Bude vadit když zapojím CPU až nakonec.
Dík za rady

-- 7. 8. 2012 20:05 --

Tak jsem to zapojil za sebe, ale jen stylem ty dva fany za ssebou a cpu je zvlášt (nedosáhne). CPU fan maká dobře.
Speedfan mi ted ukazuje jen jednu rychlost fanů Fan2. Celé PC jako zázrakem ztichlo. Akorát nemám přehled o otáčkách. Ještě musím nějak asi zapojit ten žlutej drátek že? :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 19:13

CPU patri az na konec, protoze neni pruchozi. Pokud jsou fany spravne usazene ve skrini (smer vyvedeni kabelu), musi to do sebe dosahnout. Prvni das zadni, druhy predni, na konec CPU.

Otacky sdeluji ty druhe konektory s jedinym zlutym dratkem, ano.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 19:20

První mám zadní, druhy přední a CPU kabel tam bude asi namotanej, to mrknu pořádně. Ale už ted je slyšet výrazné ztišení. Jenom mi to monitoruje jen jedny otáčky Fan3 890 ot. Ale je to rpostě mnohem tišší.
Dá se monitorovat oboje otáčky? Musel bych ten žlutej druhej co mi zbyl dát do fan desky?
Naposledy upravil Brut dne 7. 8. 2012 19:23, celkově upraveno 1
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 19:22

Pripoj ty zlute. A ten vlacek mas v CPU_FANu?

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 19:51

Takže momentálně zapojení. Zadní do desky do něj přední a cpu zvlášt. ted už na to nevidím a kabel není prostě vidět jestli tam je smotanej. Zbylý žlutý drátek jsem přez propojku zapojil do volného fan na desce. Tím jsem docílil stavu, kdy vidím otáčky obou větráků.

Otáčky se mi srovnaly normálně tedy že odvodový větrák fouká více než přivod. Zdá se, že se taky oba fany regulují.
Otáčky obou větráků jsou kolem 800-900. To je asi pořád dost? Zkusím poštelovat na mín v biosu nějak. :)

-- 7. 8. 2012 20:53 --

KineCZek píše:Pripoj ty zlute. A ten vlacek mas v CPU_FANu?

Nemám v CPU. nemám dnes už tady na to podmínky. Blbě tam vidím. Ale prostě je tam vidět jen kousilínek kabílku. Bude tam někde smotanej jestli myslíš, že by měl být dostatečně dlouhý.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 19:58

V poradku, to prece nemusi byt hned. V klidu napis, az to nejak predelas. Pokud by kabely nechtely dosahnout, staci ventilatorek ***** a pootocit o 90, nebo 180 stupnu.

I kablik od CPU chladice ma minimalne 30cm.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 20:17

Už jsem ho vyštrachal. takže ted zadní větrák do cpu fan, do nej přední větrák a nakonec CPU fan. Všechno se točí strašně moc a hukot je nejvyšší.

Vypadá to že se nic nereguluje cpu jede na max

-- 7. 8. 2012 21:30 --

Raději jsem to nakopal zpátky. Idealně mi to funguje když mám výfuk do sysfanu na desce, do něj pak přední větrák. Cpu pak zvlášt v cpu fanu. Takhle je hlučnost opravdu minimální, otáčky všech větráků se regulují a teploty super.
V klidu jsou otáčk kolem 700-800 což bych rád ještě snížil. Dále pak vyměním větrák na cpu. Ale už ted je to nebe a dudy od technikova vyladění.

Děkuju za rady a ještě se na to mrknu jiný den. Dík
Naposledy upravil Brut dne 7. 8. 2012 20:56, celkově upraveno 2
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 20:44

No ne. Dej to do CPU_FAN, nabehni do BIOSu a zreguluj si to.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 20:55

V biosu je to všechno na auto. Zresetoval jsem už bios co přišel komp a prolezl ho.

Ještě to pošteluju potom, ale ted je to fakt o kupu lepší.

http://tomas554.rajce.idnes.cz/nastenka#speedfan2.jpg
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 21:04

Auta jsou fajn jako dopravni prostredky, to ano. Ale v kompu se jim zasadne vyhybam...

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 21:19

Já ti rozumím, ale jak říkáš všechno má čas a postupně k tomu dojdu. :) Člověk s tvými zkušenostmi a praxí by si jistě auto nenastavil, ale zatím jsem došel jen k zapojení. Budu rád když mi poradíš jak snížit otáčky v biosu. Našel jsem tam PWM Phase Control kde si můžu nastavit performance, ale ani tyhle přednastavené profily mi zřejmě výrazně nepomůžou?
Nebo snad tohle?
Slope PWM
Allows you to control the system fan speed. This item is configurable only when 1st/2nd/3rd System
Fan Speed Control is set to Manual. Options are: 0.75 PWM value /oC ~ 2.50 PWM value /oC.

Teda když vycházím z toho, že ted jedu pwm ty 2 větráky ze system fanu na desce.
CPU pwm funguje ted idealně, větrák je v klidu skoro na minimum. Takže potřebuju snížit ty 2 zbylé ve vláčku.

Díky za trpělivost. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 10:32

Ano, presne toto. Das MANUAL a slope treba na 1,00 >> otestujes teploty v zatezi.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 14:07

Tady je test po nějakých 35 minutách slope 0,75, ale teploty jsou už pořád takhle. Nemění se už ani otáčky.

http://tomas554.rajce.idnes.cz/nastenka#Slope.jpg

To je myslím super výsledek. Slope 0,75 je ale nejmenší hodnota, kterou můžu nastavit. Copak v zátěži je to dobrý, ale v klidu bych raději viděl otáčky těch dvou fanů na těch zminovaných 400-500 otáček. Skřín je v klidu hodně chladná a klidně bych to o pár stupnů popustil nahoru za cenu snížení otáček. Pohybují se třeba kolem 800-900 ot. PC je v klidu dost tiché ale přeci jen...
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 14:39

Naprosta pohoda. A co a to hlucnost? Taky pohoda ... ne?

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 14:48

JJ hlučnost je super. Mám to v obýváku a je tu celý den dost rušno, takže to PC je téměř neslyšitelné za těchto podmínek. Díky moc.
ještě se v tom budu hrabat. myslel jsem, že bych stáhl otáčky těch dvou fanů v klidu přez Easy tune od gigabyte. Píšou tam, že to na něm maká. Nemám sice moc rád software tunítka, ale v biosu už se níž nedostanu. jedině přez napětí. Ten Easy tune mi nejde ze záhadného důvodu nainstalovat a možná je to dobře. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 15:49

Ale tohle už je regulace přez zmíněné Easytune od gigabyte.

http://tomas554.rajce.idnes.cz/nastenka#easytune6.jpg

Takhle nějak jsem si to představoval. Stáhl jsem je v klidu asi o 200 otáček. Ještě to otestuju atd. Easy tune to nastavuje rovnou v biosu nebo jen v OS? Potřebuju tohle dostat do Biosu. Používám totiž hlavně linux.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 15:52

Vsechny tyhle easytuny bych zakazal.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 15:58

No dost mě to zmátlo. Mám ho totiž nainstalováno od install ovladačů a nevěděl jsem že je aktivní. Proto se mi dařilo vidět nižší otáčky po slope 0,7 v biosu ale v systému bylo easy tune na normal. Nemohl jsme s tím tedy biosem hnout. ted ho odinstalím a poladím bios. :)
Prostě jsem byl línej číst všechny věci při instalaci a vyhledávat každou danou položku.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 16:24

Za nainstalovani ovladacu z CDcka bych Ti zlamal obe ruce a vsechny tri nohy. ;) Vis, jak stare drivery tam jsou?!

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 16:57

Jednak jsem potřeboval driver pro net a jednak jsou dávno aktualizovaný. Ale máš pravdu je to blbost. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 17:43

Ovladace doporucuji stahnout z notebooku, nebo ze starsiho PC, nebo u kamarada. A instalovat ROVNOU NOVEJSI VERZE, nikoliv napred stare z CD a az pote nove z netu. I tyto vymeny ovladacu mohou mit vliv na stabilitu, vykon, atd.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 19:26

OK budu si to pamatovat. Možností jsem měl samozřejmě mnoho. Mám další 3 kompy, ale říkal jsem si, že to nevadí. Nicméně PC se jeví stabilní atd. Odinstaloval jsem tunítko a naladil sys fany i CPU fan přez Bios. ted je PC téměř neslyšné. Nejvíce je slyšet HDD. V zátěži pak CPU fan, ale ten vyměním. Maximální spokojenost.
děkuji všem, zvláště pak KineCZek má moji poklonu za trpělivost :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 19:41

Vubec nemas za co. BTW veril bys, ze se pravidelne vyskytuji lide, kteri rikaji, ze NEJSEM OCHOTEN poradit? Ono je to tak, ze jak komu. Hodne zalezi na pristupu tazatele. A kdyz jsi slusny, coz Ty jsi, a kdyz se radami ridis, coz Ty delas, nemam problem. Dokonce mam i radost, kdyz se dilo podari. Vazne mam.

K tomu CPU chladici ... co ze to mas? Gelid, nebo Xigmatek? Oba ventilatory jsou hlukove spatne, takze je to jedno. A i pokudbys mel CoolerMastera, nepomohl by sis. Tzn Arctic F12 PWM ... zapojis jej opet nakonec, s tim, ze jako uplne posledni pichnes ten jeho zluty dratek. To abys videl otacky CPU ventilatoru.

A k tomu disku ... reseni existuje. Scythe Himuro. Stoji cca ctyri stovky a hlucnost disku zredukuje velmi podstatnou merou.

Dalsi by Te nejspis zajimal zdroj - ten normalne rozsroubujes a hodis do nej dalsi F12 PWM. Na plombu neber zretel, mne vyreklamovali zdroj od Corsairu i uplne bez plomby. Mas CXko, nebo ne? Pokud ne, tak pardon, ma pamet neni neomezena... :))

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 20:23

Mám Gelid. ten větrák je při zátěži vážně dost hlučný.
Co se zdroje týká, je dole a není zatím nijak slyšet. On taky není tou sestavou nijak zvlášt vytěžován. Seasonic SS-500ET, T3 500W a ten je hlučný hlavně v zátěži podle testů. GK moc nežere, PC netaktované a navíc nemá moc co na práci. Až kdyby začal být hlučný časem, tak doplním podle tvé rady.
Na CPU dám Arctica f12 pwm. Bál jsem se, že bude mít na svých 1350 otáček problém, když je původní 1500 ot. Ale společně s kolegou tvrdíte opak, tak se na to můžu spolehnout. Praxe je praxe. :)
Co se disku týká, tak ten řešit nijak zvlášt nebudu. Je to jednoplotnák a není zvlášt hlučný. Navíc bude SSD, takže při běžné práci se budou data tahat z tama.
To PC je opravdu v centru dění bytu a už takhle je neslyšné.

Shitman psal, že tahle deska http://www.czc.cz/gigabyte-ga-z77-d3h-intel-z77/107050/produkt GA-Z77-D3H má nedostatečně chlazenou napájecí kaskádu. Které je to přesně místo? Má chladič na chipsetu a vedle CPU nalevo taky.

Děkuju za rady
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 20:40

Vidis tam ten modry chladic vedle patice procesoru? Vidis. A kolmo na nej na prave strane vede rada sedmi kusu cernych chipu, vidis je? A to jsou ony.

Gelid ... ja Ti to ale rikal, ze je hlucny. :)) Ja ho znam, tak priste mi uz ver. ;) Mam zajem na tom, aby kdyz nekomu poradim, aby ten clovek mel ten nejlepsi pocitac za ty penize. To znamena nejen vykon, ale i provozni vlastnosti typu spotreba a ticho.

Zdroj od Seasonicu tez lze vybavit F12 PWM. Bez problemu staci i bez regulace na 5V primo.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 20:59

No gelid je hlučější, ale jsem s ním max spokojenej. Vyměním větrák a bude dobrej.
Ty chipy se asi nedají nějak alternativně chladit? Podle mě je částečně chladí cpu fan?
Nj tak je to vždycky. Co člověk ušetří, to se mu vrátí na investicích. :)
Brut
Junior