Multimedialni cetrum XBMCbuntu

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 20. 7. 2012 19:43

Ahoj,
v soucasne dobe jsem vyuzil jako docasne reseni stary nepouzivany asus eee 1005ha, ktery vykonove neni vubec nic moc, nicmene xbmcbuntu na nem jede slusne a lze ho vyuzit. Mam k nemu pripojeny dataprojektor(800x600 VGA) a nebo externi monitor(1440×900 VGA) - na ten uz se pri par zalozkach ve chromu stranky sekaji, ale da se to. O HD filmy mi moc nejde - projektor je stejne nezobrazi a na monitoru bezi vetsinou jen DVB-T.

Nicmene mi jde o to, že o tu 1005ha prijdu a budu muset najit nahradu - co nejlevnejsi.
Pocitam, ze bude asi levnejsi varianta "desktopova" nez zalozena na notebooku - chtelo by to tam asi nejake pasivni chlazeni kvuli hlucnosti. Hlavne mi jde o to, aby to bylo vykonem minimalne lehce nad tou 1005ha (Atom N270, 1 GB RAM, GMA 950) a zaroven to nezralo moc elektriny a nehlucelo. Lze mi neco na tyto potreby doporucit? Cim levneji, tim lepe.

Diky za rady.
Naposledy upravil Gho$t dne 20. 7. 2012 19:52, celkově upraveno 1
Gho$t
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 7. 2012 19:51

Pro HTPC se hodí Intel Celeron G530 BOX plus nějakou MB podle toho co k tomu chceš připojit (kolik HDD, DVD, USB zařízení PCI, PCI-E.....), HD videa to zvládá.

Pokud použiješ tichý chladič tak to není ani slyšet, s velkým chladičem by se mohl chladit i pasivně pokud v bedně bude dostatečný průvan.

Asi nějak takhle bych to seskládal, já mám podobný akorát dražší MB který má i PATA řadič a PCI sloty
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků