Domáce PC s OS do 11 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zmateny 7. 8. 2012 10:06

Zdravím Vás opäť,
keďže ja už svoje PC vďaka Vám mám, teraz prišiel čas na PC pre priateľku.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI LN, resp. čo dovolí rozpočet

UCEL PORIZENI SESTAVY bežné domáce PC na internet, nejaký ten office, pozeranie filmov a seriálov, nič náročné

FINANCNI LIMIT 11 000 Kč

OPERACNI SYSTEM zakúpiť spolu s PC, postačí Win7 HP

SESTAVITE SI PC SAMI

BUDETE TAKTOVAT
v tejto cenovej relácii samozrejme nie

MONITOR bez monitora, k PC bude pripojený Samsung SyncMaster 710N, časom bude upgrade

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA na myš a klávesnicu som rezervoval 500 Kč samostatne, takže nie je treba zahŕňať do košíka, prípadne potom cena 11 500 Kč

Pôvodne som mal v pláne zakúpiť niečo takéto: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1AN201155I011JT7010XJJ010TUP0218BC01130Q011IY70114TK010HRX01
Doma je totižto staré PC a plánoval som z neho použiť sata DVD mechaniku a skrinku Cooler Master 330W, ale potom som si prečítal podmienky pre OEM OS a podmienkou je pri nákupe aj PC case :-\

A tak som teda dal dohromady toto: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1AN201155I011JT7010XJJ010TUP0218BC01130Q011ISN011JDA01163A01
Žiaľ z košíka vypadlo Himuro a napadlo ma, že keď už ide o komplet zostavu, mohol by som ju objednať z CZC, kde mi ju zadarmo postavia (o kvalite zostavania v CZC tuším, ale ide o zostavu za 11k) prípadne z ALFY so zárukou (trochu ma vydesila dnešná smutná správa od jedného užívateľa ktorému sa zostava porúčala), ale potom si musím pripočítať 890Kč a dať do zostavy len 1TB Seagate.

Ak Vás tu teda môžem poprosiť o rady a prípadné korekcie zostáv, budem opäť vďačný.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 7. 8. 2012 10:35

misto OEM muzes pouzit GGK(muzes to koupit samostatne, po aktivaci se to chova jako eom - vazano na desku) - tech par stovaku co usetris na bedne tak pridas na OS
(pak je tu moznost koupit OEM i bez bedny a byt sam sobe system builderem a nepozadovat po dodavateli support k OS - mnohokrat se tady na foru probiralo, najdi, procti a rozhodni se sam jestli budes oem bez bedny povazovat za legalni. ja narovinu priznavam ze to tak doma mam.)

500GB je podle me nesmysl skrz pomer kapacita/cena(usetris 15% ceny a prijdes o polovinu kapacity... stoji ty 300,- za to?).
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 10:41

10.884,- Kc

HDD dokoupis. Je tam SSD128GB a pokud objednas do patku, plati za nej ta cena sedmnact stovek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zmateny 7. 8. 2012 11:33

to Karlos00x: ja som práve myslel, že podmienkou OEM licencie je len zákl. doska, procesor, pamäť a HDD a tá case a zdroj ma zaskočili, takze som na vážkach čo s tou pôvodnou case a či kúpiť novú

to KineCZek: nad tým Sileom 450 som tiež uvažoval, zostava pekná, ale keď časom dokúpim HDD, tak už to nebude zostava za 11 000 :D

V starom PC sú dva IDE disky, tak ma ešte napadlo, že zatiaľ by som do nového PC dal len radič http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UA0BT10HO a časom teda dokúpil sata HDD s Himurom.

Ešte otázka na KineCZka: na doske je jeden 4-pin, pri dolnej hrane, asi máš s týmito komponentami skúsenosti, tak len, že či tie Arcticy dočiahnu na ten 4-pin, ten zo zadu asi určite, ale čo ten predný? Nie je tam treba nejakú predlžovačku alebo rozdvojku?
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 11:40

Radic tam muzes dat. A na nej ty dve IDE plotny. System bude tak jako tak na SSD.

Ja Ti nevim, ale ja tam vidim CPU_FAN a SYS_FAN, Ty ne? :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zmateny 7. 8. 2012 11:46

Ten radič mi príde zatiaľ ako najlepšia voľba, uvidím či navýšime rozpočet na to HDD už teraz, ak nie, tak beriem radič.

Ja tam vidím tak ako ty CPU_FAN a SYS_FAN, ale oba tie F12 PWM chcem mať vo vláčiku na tom SYS_FANe, alebo je to hlúposť?
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 11:47

Vsak tam za sebe bez problemu dosahnou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 7. 8. 2012 11:55

nekdo rika, ze ty podminky co pises musis dodrzet. nekdo jiny rika, ze taky muzes byt sam sobe builderem a ze tedy oem muzes pouzit i bez case, ale ze si tim vlastne mas poskytovat support toho OS (ale co si budem povidat, dal nekdy nekdo nekomu support na desktop windows mimo corporate sferu?). ciste teoreticky, ja koupil komponenty, pridal zdroj a komp jsem jako celek prodal manzelce(a ta me nebude zalovat ze jsem ji tam dal starsi case/zdroj)...

vedlo se tady nekolik debat na toto tema(hledej treba "oem builder"), nekdo citoval odpoved z MS na primy dotaz, ze je jim to jedno, ze prodana licence se pocita a ze kvuli tomu se s nikym soudit nebudou. Ja mam stran licenci MS tu zkusenost ze samni nemaji jednotny hlas, ze by po nekom sli protoze nesplnil nejakou takovou drobnost.

jen pro jistotu aby me nekdo z neceho neobvinoval: k nicemu te nenavadim, rikam: najdi si to tu, precti si to, rozhodni se dle sveho uvazeni.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zmateny 7. 8. 2012 12:11

to KineCZek: ďakujem, to som chcel počuť :-))

to Karlos00x: súhlasím a chápem, každopádne je to rozhodne legálnejšie, než si niekde OS stiahnuť. Ale aj tak ma nahlodáva myšlienka výmeny skrine, predsa len tá CM 330W má zdroj hore a to sa už dnes nenosí :D A tá Sileo 450 je pekný základ aj ďalších zostáv a ďalších dilem čo s OS :D Premýšľal som aj nad drahšou bedňou nie nutne Fractal R3, ale napr. Silencio 550.

Resp. keď už sme pri tom, je nejaká zaujímavá skrinka do cca 2000 Kč, ktorá unikla mojej pozornosti. Obzeral som hlavne CM Sileo 450, CM Silencio 550, Corsair Carbide 300R, neviem čo taký Fractal Core 3000 a veľmi sa mi páči Corsair Obsidian 550D, aj keď ten je cenovo úplne niekde inde, jedine, že by som vymenil svoju R3 :D
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 7. 8. 2012 12:52

pokud o tom premyslis a tech par stovaku prekousnes tak se divej na Fractal R3 nebo (a ta se mi libi vic) Fractal Define Mini. dokonce v navrzich je mATX deska. uprimne nevim k cemu by dnes fullATX mohlo byt dobre krome dvojgrafikove konfigurace.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 15:01

Osobne bych bral Fractal Define Mini. Je to micro ATX, ale chlazeni ma excelentni a je odhlucnena. A do ni posleze Enermax ErPRO jako zdroj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zmateny 7. 8. 2012 16:25

KineCZek mi s tým ErPro číta myšlienky, chcem, aby tam bol poriadny základ, že keď aj bude ďalší upgrade, nech nemusím zas všetko kupovať nové. Nad tou Fractal Define Mini som nepremýšľal, sám mám R3 a som spokojný, takže nepredpokladám, že by to bol nejaký krám.

Opäť otázka, postačia tam aj dve F12 PWM či treba 4 a utiahol by ten jeden 4-pin dlhodobo tie 4 F12?
Prosba na KineCZka, ako by si videl ty takéto domáce PC, čo by bolo treba ešte na kvalitný základ aj pre budúci upgrade, ale cenovo rozumný, teda nedržme sa nutne tých 11 000 Kč? Mňa napadlo či nevziať aj lepší chladič, Gaiu napr., ventilátor by sa pri G540 ani moc netočil.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 16:43

Gaia ma hlucny vetrak => F12 PWM k tomu. Ale je to ne kanon, ale mezikontonentalni balisticka strela s termonuklearni hlavici. Na vrabce. :))

4ks na 1konektor naprosto bez obav. Ohledne upgradovaltelnosti bych sponci uz Z77MX D3H, mATX i pod ctyrjadro s lehkym OC. Ale cena je jinde.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zmateny 7. 8. 2012 17:02

To je veru už iná liga tá doska, asi skončím u toho pôvodného návrhu a vymením tam zdroj za ErPRO 80+ 350W a skrinku zmením na ten Fractal Mini. Chladič nechám Alpinu, to je zanedbateľná položka pri prípadnej výmene.

Výsledný návrh teda znie: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... BN011IY701

Možno vyradím to HDD a dám dočasne radič, aj tak máme dve PC, takže porozmýšľam o nejakom NASe, zase časom, napr. po Vianociach.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 7. 8. 2012 18:51

podle me to mas pekny.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků