Výkonné PC pre CAD systémy, občas hry 700eur

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 8. 2012 18:47

S E5200 se to dá pochopit. Vždyť na tom procesoru není co chladit. i7 ale do takové sestavy osadí jenom cvok. ;) Že to funguje teď totiž vůbec nic neznamená.

BTW, teploty v PLNÉ zátěži jsou jaké? Nejen CPU, ale třeba i čidla na základní desce...
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 8. 2012 19:36

tak hlavne teplota toho vzduchu dost podstatne ovlivnuje otacky toho ventilatoru uvnitr zdroje(pokud je origo zapojeny)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 12. 8. 2012 19:57

mmmjack píše:Presne! Myslím, že i s tímto LN řešením budeš velmi spokojen! Bez zátěže jej neuslyšíš, a pokud budeš hrát jen občas, tak se do úplné zátěže taky dostane jen párkrát...

! Jen mne jeste napadlo, nikdo tady nezminil volbu grafiky pro CAD FirePro nebo Quadro...ma te to zivit? Jak moc a co na tom konkretne kreslis? Ja CADy nejedu, ale vim ze alfahans (zdejsi mod) ano, ve skole je taky mame, delame v GISech a AutodeskMap, jaky to ma vliv bohuzel neumim posoudit, je to dost individualni podle uziteho SW...ty s profi grafikami mas nejakou zkusenost?

Živím sa tým, no nie doma, ale v práci. Doma by som chcel len prípadne dokončiť projekty, ktoré v práci nestihnem a robiť veci pre vlastnú potrebu (mám to aj ako hobby). Jedná sa o program Altium Designer. V ntb mám nVidia Quadro NVS140 a na Altium to bohužiaľ nestačí.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 8. 2012 20:06

rychlym zbeznym googlem jsem nasel tohle: http://wiki.altium.com/display/ADOH/Per ... hics+cards a z toho mi plyne ze bych vzal nejakou beznou mainstream grafiku
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 12. 8. 2012 20:56

No jak jsem psal, dost záleží na podpoře a domluvě výrobci SW s těmi grafikami (tam jde teda především o ovladače žejo), čili asi nějaký solidworks, autocad, maya ja nwm dál se v tom nevyznám (z GISů možná ArcGIS?).
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlava 13. 8. 2012 06:25

The Shitman píše:S E5200 se to dá pochopit. Vždyť na tom procesoru není co chladit. i7 ale do takové sestavy osadí jenom cvok. ;)

Jakože tepelná ztráta E5200 s TDP 65W je něco jiného než tepelná ztráta i-3770S s TDP 65W? V čempak?
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 8. 2012 07:59

aha.... TDP.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 13. 8. 2012 09:34

Ne, já se o tom dál bavit nebudu. Radši počkám, až sem přijdeš s brekem. TDP je nic neříkající údaj.

Kde jsou ty teploty v zátěži? Když jsou v pohodě, tak je před námi nemusíš tajit, ne?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod DC20 19. 8. 2012 18:44

Tak som sa dopracoval snáď už k finálnej zostave:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... M401148901
Časom dokúpim dedikovanú GK a HDD do himura.
Existuje ešte nejaká lepšia alternatíva ku chladiču Gaia? (Arctic i30, Scythe Mine 2 ?).
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 8. 2012 19:13

Mine2 by byl OK, pokud by měl v balení spony na ventilátory (alespoň jeden). Ty tam ale nejsou a dost blbě se kupují, protože Alfa je nevede - opruz s druhou objednávkou, dvojí poštovné...
Po vyhození origo vrtule a osazení 2x F12PWM by to mohlo být hodně zajímavé chladítko. :)

Jinak sestava bez problému. Osobně bych akorát doplatil tři stovky na zdroj:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 8. 2012 11:34

i30 chladi dost spatne vzhledem k cene. Hyper 212+ nebo Tranquillo, ale na obou musis vymenit ventilator, jako na Gaie. A na Gelid se nedaji dat 2ks. Plus oba jsou drazsi ... takze vysledkem je Gaia.

Mine se da i pomoci stahovacich pasku. Neni to tak elegantni, ale setri to penize. :))

Jinak k finalni sestave nemam problem. Osobne bych tam nechal i to ErPRO.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod DC20 28. 9. 2012 21:08

Po dlhšej dobe dávam feedback ohľadne zostavy ktorú ste mi pomohli vybrať.
Komponenty zostali zachované okrem chladiča, ktorý som bol nútený vymeniť za Hyper 212 EVO. Fany mám zatiaľ len 3x F12PWM, z toho jeden je na chladiči CPU. Zapojené ich mám cez PST do CPU_FAN a regulujem ich pomocou BIOSu od 15% max rpm (podľa speedfanu cca 500 rpm) a lower temp. limit 45°C. Takže pri bežnej práci je cez deň PC takmer nepočuteľné, no v noci ho počuť. Prekvapujúco najviac počujem práve zdroj.

Tu je krátky test pomocou OCCT (všetky fany na 960rpm):
Obrázek Obrázek

Záverom by som chcel poďakovať všetkým, čo mi pomohli s výberom.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 9. 2012 05:34

slysis erpro? predpokladam, ze HDD mas v takovem pripade uspany.

jinak me v noci taky vadil hluk, pak jsem zjistil, ze je to smog (lampicka, monitor apod) protoze kdyz se ohnu pod stul ke kompu tak to neslysim.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DC20 29. 9. 2012 09:37

Zatiaľ mám len SSD, takže je to skutočne zdroj. Nie je to zvuk prúdiaceho vzduchu, ale skôr otáčania sa ventilátora. Podobný zvuk vydával aj pôvodný fan na hyper 212 EVO.
Od koľkých otáčok je vhodná prevádzka AC F12PWM? Pri nízkych otáčkach (<500rpm) sa nekorektne zobrazuje ich rýchlosť.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 9. 2012 11:31

Myslis cvakani/huceni? Reklamovatelna zalezitost, stejne nepr.: piskani. ErPro by tohle delat nemel. Jedine co muzes je zkontrolovat, jestli se Ti k mrizce nedostal nejaky kabel a zkusit reklamaci. Problem muze byt EoL, nicmene Kin tu popisoval neco podobneho s Modu82+ s HC-ULN. Rozhodne ne s 500+ rpm fany.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka