Upgrade staršího PC - LN - 13 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod angryman 24. 9. 2012 11:24

Ahoj. Plánuju výkonový upgrade a zároveň celkové ztišení počítače.

Momentální sestava:

CPU: Core 2 Duo 8200 @ 3,0 GHz
MB: Gigabyte P35-DS3R
RAM: 2x2GB DDR2 Kingston 800MHz
GPU: nVidia GT240
SSD: Intel 320 80GB
HDD: WD Caviar Blue 640GB
Zdroj: Seasonic S12 430W
Case: Lian Li PC-8N

Zůstane: SSD, HDD + Himuro, skříň, chladič na procesor (Noctua NH-U12P).

Viděl bych upgrade v podobě něčeho takového: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 7B011LIL01

Co bych hlavně potřeboval doporučit, tak je nějaký hodně tichý a spolehlivý zdroj, nejlépe s modulární kabeláží.

Za jakýkoliv koment předem díky :)
Naposledy upravil angryman dne 24. 9. 2012 11:43, celkově upraveno 1
angryman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2012 11:41

Odkaz na kosik mas spatne.

Basket.PNG

Zaroven se zeptam, kdo Ti to bude ladit? A jak chces odhlucnit tu hlinikovou skrin? Hlinik je na PC skrin spatny material, je lehky a cesto rezonuje.

Neplati u skrini typu Cosmos 1000, ktera ma jednak ocelovou kostru, jednak hliniky tluste 2,5(!)mm a jednak cca ctvrt metraku bez komponent.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod angryman 24. 9. 2012 11:51

Tak odkaz by měl být opraven :)

Budu si to stavět a ladit sám. Obě bočnice, vrchní stranu skříně i přední krytky na mechaniky mám vylepené materiálem SilentMaxx Silma KF-25.

Vím, že na ty nejtišší sestavy tady doporučujete jiné skříně, ale ta Liana se mi líbí, a nerad bych ji měnil. Proto jsem psal jako požadavek LN (ne ULN).

Momentálně je počítač poměrně tichý (aspoň tedy podle toho, na co jsem zvyklý já :) ), ale právě zdroj je už asi 6 let starý, a už celkem hlučný.
angryman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2012 12:13

Jo, SIlmy byly fajn. Skoda jich.

Zdroj vymen za Enermax ErPRO. ale pospes si, protoze za par tydnu uz nebudou, vyroba skoncila. Zrejme prilis kanibalizovaly prodej vyssich rad - na svou cenu jsou totiz NEOBVYKLE dobre.

Co mas ve skrini za ventilatory? Noctua? Jake? Nebo jine? Opet - jake?

- - -

Pameti chces s max 1,5V, bohate staci 1333, usetris. Vykonovy rozdil je max 2%, coz nestoji za zminku, ani za investici.

A desku bych asi volil jinak, abys mohl procesor malinko popohnat, Rict si da na 3,7GHz.

A planujes na tom neco i hrat??

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod angryman 24. 9. 2012 12:25

Jo, ty Silentmaxxy byly fajn.

Ventilátory mám 3 x Noctua NF-S12B ULN (vepředu, vzadu, na chladiči procesoru). Zatím bez regulace, takže na nějakých 700 otáčkách. Teprve nedávno jsem začal číst tvoje ULN články, takže se postupně zařizuju :)

---

Ramky jsem ani moc nezkoumal, ale nechám si poradit, takže vezmu nějaké ty 1333 MHz.

Hrát plánuju, ale spíš jen občas. Vystačím si i se středním detaily, takže myslím, že ta grafika by měla dostačovat.
angryman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2012 13:24

Zjisti si take, zda mas aktualni verzi uchyceni te U12P, jestli je kompatibilni se socketem 1155. Ty puvodni totiz afaik mely jen 775? Nejsem si az tak jist, proto rikam, radeji si to ohlidej.

Kosik by mohl vypadat cca takto?

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 88010TJL01

KineCZek

Odeslat příspěvekod angryman 24. 9. 2012 14:15

To nové uchycení jsem si nechával posílat přímo od Noctuy, takže to bych měl.

K té desce. Nebude pro případné taktování mít "K"čkový procesor?

Když jsem se díval na nabídku zdrojů, uvažoval jsem původně o Enermax MODU82+ II 425W, pak dokonce i o semipasivním Seasonic X-560 560W Gold (jednak kvůli tomu provozu a také kvůli pětileté záruce). Kdybych chtěl ten modulární, dá se ten Enermax doporučit, nebo bude hlučnější než Erpro?
angryman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2012 15:43

Tak samozrejme ze k JE lepsi. Ale o tisic korun drazsi.

X560 je velmi fajn zdroj.

KineCZek

Odeslat příspěvekod angryman 24. 9. 2012 15:59

Vypadlo mi v té větě s procesorem slovíčko "nutné". Spíš jsem si myslel, že s procesorem bez "K" se nedá taktovat vůbec.

Každopádně díky za rady. Výběr zdroje ještě zvážím, možná bych raději zvolil toho Seasonica.

Do budoucna ještě zvažuju výměnu HDD za nějaký 2.5" s vyšší kapacitou. Viděl jsem, že se doporučují WD Scorpio Blue (5400 ot.). Je mi jasné, že Black verze ve 2,5" bude hlučnější než ta Blue, ale na druhou stranu, pokud by byl ve dvojboxu, tak by měl být o dost tišší než 3,5" WD Caviar Blue.

Je to tak, nebo bych si hlukově moc nepomohl? (Black má záruku 5 let oproti 2 rokům u Blue)
angryman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2012 17:26

3,7GHz se 3450 das.

1TB JPVT. Black se v tak vysoke kapacite nedela. Plus je hlucnejsi, ano. Hluk vnima kazdy jinak, vyzkousej a uvidis. Mne osobne to Scorpio Black hrozne vadi. Zvuk motoru ploten mne privadi do stavu agonie.

KineCZek