Herni+pracovni PC, na odhlucneni nezalezi, ~ 40 000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod DC20 8. 10. 2012 19:06

V tom máš samozrejme pravdu, pokiaľ chce niekto používať iný OS ako win, nastáva problém, jedine zapojiť všetky FANy do CPU_FAN cez PST, prípadne nejaký splitter.
Toho vystredenia u Fractalov som si všimol.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2012 19:11

Presne to je tim duvodem, proc pisu, ze ASUS desky to proste nedovedou. Kdyby slo nastavit 40%, nebo kdyby ALESPON sel ten 3pin regulovat na CPU_FAN, nereknu slovo proti ... ale takhle?

Nejsmutnejsi je, ze kontroler by to umel. Jen nekdo v ASUSu proste NECHCE, aby to slo. Coz nechapu tim spis a tim vic! (!!!)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Matysek 8. 10. 2012 19:28

Navrhoval jsem Gigabyte GA-Z77X-UD5H, coz si myslim, ze je ve vsech zminenych ohledech (OC/Regulace/Vybava/Napajeni/Chlazeni) hodne povedeny MB, i kdyz vzdy se najde neco, co lze oznacit za trn v oku. Nestavim zrovna casto a uz vubec ne s radosti, protoze je to otravne, nemam ani uplne prehled, co se reguluje skevele, spatne, kde je zadrhel, ale najdu si vzdy neco osvedceneho a toho se drzim. Zrovna s ASUS jsem si nabil hubu (on to v podstate umi, ale proc to nepusti ... to netusim) s ULN nekolikrat a ne vzdy si rozumi s ULN od Noctua (sam mam doma Noctua FLX a WS rady MB je nemiluji) a proto je tu AC12PWM.

K dotazu:
Proc nemichat? Protoze clovek se zene za vykonem neceho, co mu jen komplikuje zivot. Spolehlivost je primarni pro praci, graficky vykon vetsinou pro hry a pokud chce clovek jeste nejake ty funkce, tak to skoro nejde. Ono skoncit i doma s Xeon E5, workstation board kvuli takovym vecem, jako ECC, stabilita a funkce radice, aktivacim ethernetu, layoutu a jeho zapojeni, ... a poridit k tomu GTX680 s ACE, pak to mozna "splni" oboje, ale ty naklady jsou hodne vysoke. Koupit vhodny MB bylo jednou z tech nejtezsich veci - casto najdes 1, maximalne 2, ktere si privrenym okem budou vyhovovat a vzdy budes delat kompromis.

SSD, raid, zatec, TRIM/Garbage jsem tu popisoval mnohokrat, hledej. Existuji v kazde komunite okolo storage.
Ja jsem to pochopil, ale ASUS na to ma podle manualu jiny nazor. Nemam ji, nemohu vyzkouset a v mem okoli se nic takoveho nevyskytuje.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2012 19:30

Ve vsem podepisuji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod mobilcarl 8. 10. 2012 19:46

stavěl jsem všehovšudy 3 PC (1xGigabyte, 2x Asus) Všechny odladěné speedfanem. A prostě u gigabyte to šlo jako po másle a paradoxně se stock gtx560 a děravou skříní to bylo velmi tiché. F12 pwm na 250rpm a freezer na 350rpm. Takže pokud jde o desky za větší peníze > 2k, tak bych bral už vždy GB.
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior

Odeslat příspěvekod mist 19. 10. 2012 21:22

Po nekolika hodinach sestaveno. Dalo mi to celkem zabrat uff, ale bavilo me to. Timto chci podekovat za rady. Zde je par obrazku https://www.dropbox.com/sh/qnfo805en9g74hk/1vlXQ0IMlb Chapu, ze byste to slozili asi lepe, ale mam z toho takto vetsi radost :-)
mist
Kolemjdoucí

Předchozí stránka