Herne PC + monitor do 1000e

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod sumo-- 11. 10. 2012 01:29

Zdravim,

checl by som sa s vami poradit ohladom vyberu PC do 1000e cca. Pozeral som uz pra prispevkov tu, ale vsetky su riesene bez monitora. Celkom sa mi pozdava zostava z predosleho vlakna: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11P1010TUP0419LD011KB10111VK011P4K011LIS011LBO011KXK011DPQ011L3Z01.. Avsak s monitorom je to cez rozpocet..

-PC bude urcene na hry
-na tichosti nezalezi (takze Fractal R3 by bol sice fajn, ale moze byt aj nieco lacnejsie)
-monitor min. 24'
-periferie nepocitajme
-OS nezalezi.. moze byt bez
-zostavim si to sam
-taktovat sa nebude
-SSD disk beriem ako samozrejmost ;) (ako systemovy disk)

teism sa na navrhy...
sumo--
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2012 08:52

Takto s moznosti pretaktovani procesoru na 4,2 az 4,5GHz, ale v horsi skrini: 23.953,- Kc

A takto v lepsi skrini, ale s omezenou moznosti taktovani na 3,7GHz: 24.218,- Kc

Vyber je na Tobe, druha varianta bude tissi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2012 09:21

Jednak je to hlucnejsi (Seasonic) a jednak neni splnen pozadavek 24".

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod sumo-- 11. 10. 2012 16:53

takze viac sa mi pozdava zostava za 23.953,- Kc... som rad ze tam vosiel CPU a grafika aku som aj xcel ;). Tych 500 KC nie je zas az taky rozdiel a dal by som to teda do Fractal skrinky.

..mam ale torchu obavy ohladom monitora. Nepoznam ten model, ale skor som hladal IPS panel.

@gemo604 - tiez thx za navrh, ale ako pisal vyssie, vidim problem v monitore a tiez CPU je vo vyssie spominanej zostave lepsi. inak je to takmer totozne.
sumo--
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2012 12:13

IPS ve 24" je az DELL U2412 s cenou takovou, jakou ma.

KineCZek

Odeslat příspěvekod zug62 12. 10. 2012 13:18

Zdravím,

měl bych takový menší dotaz. Sám se chystám na pořízení nějakého toho pc tak už to tu nějakou dobu pročítám a snažil jsem se udělat si jakýsi obrázek o tom, co se změnilo od té doby co jsem měl naposledy čas se tímto bavit.
Konkrétně bych se chtěl zeptat na rozdíl výkonostní a jestli za to stojí. Jde mi konkrétně o porovnání sestavy kterou jsi navrhoval zde 24218 a sestavy kterou jsi navrhoval o pár vláken níže uživateli Z3ntiva.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... BN011P4H01
Pokud odhlédnu od rozdílů v doplňcích (monitor, W7) a v bedně (case, 2 větráčky) tak je cenový rozdíl funkčních komponent (zdroj, SSD, GK, disk) 1169 korun. Konkrétně u toho disku je to rozdíl asi 80 korun. Mohl bys mi prosím nastínit (určitě nechci nějaké elaboráty na 20 stránek) co mi příplatek za tyto parametrově celkem podobné (až na zdroj) komponenty přinese? Nechci na ničem škudlit a jde mi především o dlouhodobou spolehlivost a případné možnosti budoucího vylepšení/obnovení. Na druhou stranu za promile výkonu se mi taky připlácet nechce.

děkuji
zug62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 12. 10. 2012 13:25

úspory a kompromisy, nic víc v tom nehledej...

u určitých komponent je to alternace ideálního produktu nějakým méně ideálním, typicky od výrobce s ne zrovna skálopevnou reputací a minulostí...

jindy je to alternace ideálního produktu produktem se zanedbatelně nižším výkonem...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod zug62 12. 10. 2012 13:45

To je mi jasné. Šlo mi právě o to jestli konkrétně u těchto komponent za tím hledat spolehlivost (momentální/historickou zkušenost s výrobcem) a nebo "výkon" který nepoznám. Jediné co mě trošku víc zarazilo byla rozdílnost ve zdrojích. Dle neznalého oka téměř stejné sestavy a jedna s 430W zdrojem a druhá s 600W. Hraje v tom roli trošičku jinak řešená grafika, jiný case, očekávaná hlučnost nebo něco úplně jiného? Zajímá mě co by si ideálně a proč vybral autor. Peníze jsou na oboje ale chci si výdaje umět alespoň částečně obhájit. Částečně říkám proto, že podle mého názoru jsou požadavkly na to, co by mělo nové PC utáhnout u většiny neprofesionálních uživatelů počítačů včetně mě značně nadsazené a irelevantní. Na druhou stranu to trošku oddaluje dobu než bude PC morálně zastaralé.
zug62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2012 13:54

Rozhodne si priplat, pokud ALESPON TROCHU muzes. Vice viz kolega - rozepisovat to opravdu podrobne nebudu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod zug62 12. 10. 2012 14:29

Dobrá u GK a SSD to vezmu tak že je to příplatek za renomovaného výrobce a u disku krapátko za výkon. Jen u toho zdroje mi není jasný ten skok a co mi přinese. Přesto děkuji.
zug62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2012 14:37

Vykonnejsi zdroj = mensi hluk v zatezi a diky nizsimu % zatizeni i delsi zivotnost.

KineCZek

Odeslat příspěvekod zug62 12. 10. 2012 14:47

To jsem si myslel díky. Jen jsem chtěl vědět jestli v tom není ještě něco zakopáno...
zug62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sumo-- 12. 10. 2012 18:13

@KineCZek ... tak ten monitor tam uz neako dopasujem. Nie je to komp pre mna ale pre znameho. Tak s nim este pokecam, ci vie pohnut trosku s cenou alebo pojde do 23''
vdaka moc za rady ;)
sumo--
Junior